Między gwiazdami

Okładka książki Między gwiazdami Patrycja Zuber
Okładka książki Między gwiazdami
Patrycja Zuber Wydawnictwo: Wydawnictwo Sowello Cykl: Brak (tom 1) Seria: Brak serii poezja
poezja
Brak (tom 1)
Brak serii
Między gwiazdami
Wydawnictwo Sowello
2021-04-13
2021-04-13
tłumacz nieznany
poezja wiersze filozofia miłość przyjaźń polityka wiara poezjapolska psychologia młodość związek tragedia nauka

Dosyć oryginalny tomik poezji - nietuzinkowy, wielobarwny. Dotyka wielu różnych sfer - od uczuciowej, aż po.. logiczną, można nawet rzecz - matematyczną. Uśmiechałam się za każdym razem, kiedy w wierszu pojawiała się liczba. Pokazuje to bowiem, jaka jest ludzka natura, jaka jest autorka - nie prosta, a także wielobarwna. Uwielbiająca poezję, ale też liczby, i gwiazdy - w końcu one też są niezliczone :)
Autorka bawi się też różnymi stylami. To też dobrze - pokazuje, że pisarka chce poznawać nowe style, uczyć się. A to bardzo ważne w dzisiejszym świecie - uczyć się, szukać.
W tomiku pojawia się dużo metafor, alegorii, które są czasem tak żywo, że dosłownie zapierają dech w piersi. Dosłownie widzi się je przed oczami.
Według mnie obok tego tomiku poezji nie da się przejść obojętnie. Domaga się wręcz, by na chwilę zastanowić się nad treściami, by nie przejść obok niego obojętnie.
No i na koniec dopełniające wszystkiego piękne rysunki, jak samo dające do namysłu, jak cała lektura.
Jeśli jeszcze się zastanawiacie, czy warto.. to ja, która niezbyt lubię poezję, polecam.

Polecam , piękne wiersze czytając można zapomnieć o rzeczywistości i unieść się gdzieś tam...daleko

Przestrzegam. Lektura głęboko penetruje zaułki uczuć rozbudzając zapomniane pokłady ekscytacji i hedonistycznej energii. Wrażliwe duszyczki będą skazane na odczucia - a da takie do jakich nie przygotowała ich żadna inna lektura. Pogrąży w otchłani wewnętrznej rozpusty i rozkoszy, nierzadko mocno onirycznej w doświadczeniach. Skrajność emocji potęguje tylko ten efekt, oderwania ale i jedności, ekscytacji. Zgniata i zniewala. Ostrzegam, przepadniecie. Ja przepadłem. Jest pięknie. Piekielnie uzależnia...

Wspaniałe wiersze jak i autorka! Z całego serca polecam.

Wspaniałe wiersze jak i autorka! Z całego serca polecam.

Cudowne wiersze! Autorka potrafi przelać tyle w nich emocji i tak nimi zawirować w głowie, że nie da się tego opisać! Uważam że taka twórczość jest potrzebna w aktualnych czasach. Jest naprawdę wciągająca oraz nie na jedno przeczytanie! Polecam!!!

Wspaniale się czyta

Wspaniale się czyta

Zdecydowanie najlepszy tom polskiej poezji współczesnej z jakim miałem styczność. Autorka zachwyca bogactwem swojego pięknego wewnętrznego świata, pełnego zarówno mroku jak i tajemniczości oraz prawdziwej miłości. Między Gwiazdami to zdecydowanie pozycja warta polecenia, gdyż często jednorazowe przeczytanie konkretnego wiersza nie wystarczy, by wczuć się w to, o czym on "mówi". Zdecydowanie polecam szczególnie dla ludzi. z bujną wyobraźnią jak i ludzi wrażliwych. Tu poezja staje się prawdziwą podróżą między gwiazdy!

Książka przepełniona pięknym i mocnym uczuciem, dzięki czemu jest bardzo prawdziwa i naprawdę warta polecenia! Dzięki niej można się znaleźć między gwiazdami 😉

• Z socjologią/kulturą związane

Dodaj cytat z książki Między gwiazdami