Królowie i książęta Polski w wierszykach

Okładka książki Królowie i książęta Polski w wierszykach Tomasz Elbanowski
Okładka książki Królowie i książęta Polski w wierszykach
Tomasz Elbanowski Wydawnictwo: Tabula Rasa interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Któlowie i książęta Polski w wierszykach
Tabula Rasa
2019-01-01
2019-01-01
Królowie Historia Polski dla dzieci

Okładka książki Elementarz dla rodziców 6-latka. Zerówka czy 1 klasa Karolina Elbanowska, Tomasz Elbanowski
Elementarz dla... Karolina Elbanowska...
Okładka książki Ratuj Maluchy! Rodzicielska rewolucja Karolina Elbanowska, Tomasz Elbanowski
Ratuj Maluchy!... Karolina Elbanowska...

Nauka historii wcale nie musi być nudna czego dowodem jest ta właśnie książka. Poczet królów Polski przedstawiony w zabawnej i ciekawej formie krótkich wierszyków, tak aby dziecko mogło skojarzyć go z danym władcą.

Ciężko jest spamiętać wszystkich królów, a tym bardziej z czego zasłynęli w historii. Autor postanowił poprzez krótkie wierszowe skojarzenia przedstawić najważniejsze dla danego władcy atrybuty; tak na przykład: „Sobieski Turkom wymierzył karę i chrześcijańską obronił wiarę” – nawiązanie do najsławniejszej wygranej Sobieskiego zwanej „Odsieczą wiedeńską”.

Na uwagę zasługują ciekawie opisane, krótkie noty biograficzne każdego z władców. Zawierają historię czym dany król się wsławił dla Polski bądź czym skrewił względem ojczyzny. Pomocna do nauki okazać się może oś czasu, gdzie nie przedstawiono dat, a jedynie wizerunki każdego z bohaterów książki, tak aby można było ich przyporządkować do danego wieku.

Nie zapominajmy również o bardzo ważnym czynniku jakim są ilustracje w książkach. I tu znajdziemy przepiękny, klasyczny, kolorowy styl rysunku, tak charakterystyczny dla epok królewskich - na bogato.

Podsumowując; bardzo ciekawa, ucząca i ładna książka dla każdego dziecka, które historię chce poznać, bądź ma kłopoty z jej przyswojeniem.
wopisie.pl

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Dzieci z wielka przyjemnością przynoszą ją do wspólnego czytania. Starszy, 4-letni syn zna już ją na pamięć. Nie znalazłem na rynku innej pozycji która tak ciekawie przybliżałaby historię Polski małym dzieciom.

Dodaj cytat z książki Królowie i książęta Polski w wierszykach