Daty z historii Polski w wierszykach

Okładka książki Daty z historii Polski w wierszykach Tomasz Elbanowski
Okładka książki Daty z historii Polski w wierszykach
Tomasz Elbanowski Wydawnictwo: Tabula Rasa interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Tabula Rasa
2022-02-01
2022-02-01
nauka dla dzieci historia dla dzieci edukacja wierszyki

Okładka książki Elementarz dla rodziców 6-latka. Zerówka czy 1 klasa Karolina Elbanowska, Tomasz Elbanowski
Elementarz dla... Karolina Elbanowska...
Okładka książki Ratuj Maluchy! Rodzicielska rewolucja Karolina Elbanowska, Tomasz Elbanowski
Ratuj Maluchy!... Karolina Elbanowska...

Bardzo ciekawy pomysł na przełamanie niechęci dziecka do uczenia się dat. Ja sama czytałam książkę razem z dziećmi z dużą przyjemnością. Widać ogromną staranność w przygotowaniu treści. O ilustracjach nie wspomnę, bo obrazki mówią same za siebie, są po prostu piękne, wysmakowane.
Książka przyda się młodszym dzieciom jako zachęta do nauki historii. Starszym uczniom będzie bardzo pomocna przy okazji nauki do klasówek. Moim zdaniem pozycja obowiązkowa.

Amelia nigdy nie lubiła historii, a każda nauka z nią związana była wielkim koszmarem. Bardzo żałuje, że nie wpadła mi wtedy tego typu książka, może wszystko wyglądałoby inaczej. Ksawery również nie należy do fanów tego przedmiotu (jednak nie ma aż takich problemów, jak miała córka),a kiedy poznał zawartość książki, stwierdził, że jest nawet fajna (co nie będę ukrywać, mnie zaskoczyło, to chyba pierwsza książka związana z tym przedmiotem, która go nie odpycha).

W książce znajdziemy aż 35 wierszyków o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski. Każdy jest inny, każdy ciekawy, wpadający w ucho. Dzięki temu dziecko nie tylko chce ich słuchać\czytać, ale również dość szybko je zapamiętuje.
Jednak to nie cała zawartość książki. Jest również wiele ciekawostek. To wszystko dostarcza dziecku naprawdę sporą dawkę wiedzy historycznej i to w ciekawy sposób.

Wizualnie książka zdecydowanie przypadła mi do gustu. Znajdziemy w niej naprawdę śliczne ilustracje, które są adekwatne do treści. Przyciągają wzrok, a jednocześnie zachęcają do poznania treści.

Okładka twarda i solidna. Dzięki niej książka nie zniszczy się zbyt szybko.

Pozwolę sobie stwierdzić, że książka pt.: „Daty z historii Polski w wierszykach” jest po prostu genialna. Dzięki niej dziecko w ciekawy i bezstresowy sposób pozna ważne wydarzenia, jakie miały miejsce w naszym kraju oraz ich daty. Z ogromną przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/06/datyzhistoriipolskiwwierszykachwierszykidonauki.html

Wierszyki do nauki to seria książeczek, które pokazują, że nauka przez zabawę może być fascynującą przygodą. Jeśli chcesz przekonać swoje dziecko, że historii można nauczyć się nie przerywając zabawy, to te książeczki nadają się do tego doskonale!
Zachęcenie dziecka do nauki może być trudnym zadaniem, ale istnieją różne sposoby, które mogą pomóc w tym procesie. Jednym z nich jest nauka poprzez zabawę. „Daty z historii Polski” oraz „Daty z historii świata” to książki, które można czytać na kilka sposobów. Albo zaczynając od początku, gdzie czytamy najważniejsze wydarzenia spisane w formie krótkich wierszyków, albo od końca, gdzie każde wydarzenie opisane jest przez autora w formie komentarza do danego wydarzenia.
Istnieje również trzecia możliwość adaptacji książki, która najbardziej nam się spodobała. Mianowicie czytanie wierszyka, a potem uzupełnienie wiedzy opisem od autora.
Informacje zawarte w książkach są rzetelne i treściwe. Autor jest historykiem, tatą i autorem wielu książek dla dzieci. Stąd też język jest dopasowany tak, aby najmłodsi nie mieli problemu z jego zrozumieniem. Do każdego wydarzenia w historii „dopasowana” jest postać, która była charakterystyczna dla danego okresu. Jest to bardzo pomocne w nauce historii.
Czym byłaby jednak książka dla dzieci bez ilustracji? O przepiękną szatę graficzną zadbała Małgorzata Flis. Maluje obary obrazy inspirowane muzyką, ruchem i rytmem. W tym przypadku rytmicznymi wierszykami. Piękne akwarele jej autorstwa zdobią wydania bajek dla dzieci i podręczniki w Polsce i daleko poza jej granicami.
Podsumowując. Książki są wydane estetycznie i starannie, mają odpowiednią czcionkę, tak aby dziecko mogło samodzielnie czytać, treść jest spójna i interesująca. Ale przede wszystkim stanowią znakomitą zabawę, która dla dzieci będzie dużą wartością edukacyjną.
Polecamy bardzo!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia