Stargate: Rebellion

Okładka książki Stargate: Rebellion Bill McCay
Okładka książki Stargate: Rebellion
Bill McCay Wydawnictwo: Roc Books Cykl: Stargate Books (tom 1) fantasy, science fiction
Stargate Books (tom 1)
Stargate: Rebellion
Roc Books
1995-10-01
1995-10-01
stargate

Okładka książki Stargate Dean Devlin, Roland Emmerich
Stargate Dean Devlin, Roland...

Kontynuacja kinowej wersji Gwiezdnych Wrót - jeszcze przed powstaniem serialu. W filmie Ra ginie, na jego miejsce pojawia się nowy(a) antagonist(k)a - jest to Hathor (z twarzą kota),którą Ra uwięził na 8 tysięcy lat. Uwalniają ją słudzy Ra, na wieść że ten zginął. Mają nadzieję, że Hathor załatwi sprawę walki o tron Ra, która bez wątpienia będzie miała miejsce. Hathor próbuje także odbudować jedną z latających piramid Ra.
Na Ziemi po powrocie wywiadu z Abydos, zaczynają się plany wydobywania cennego kruszcu z odległej planety. Do gry wchodzi Zjednoczone Konsorcjum Górnicze (United Mining Consortium - UMC),któremu przewodzi Walter Draven. Rozpoczyna się operacja na wielką skalę, konsorcjum włazi z butami na Abydos i wywraca wszystko do góry nogami. Chcą wykorzystywać tanią siłę roboczą i próbują narzucić własną ekonomię. Dochodzi do scysji między korporacją, a społecznością. Gdy ginie jeden z górników Nagady stosunki robią się jeszcze bardziej napięte. Konflikt jest bliski, jednak waśń przerywa przybycie Hathor. Jej latająca piramida sieje popłoch wśród armii USA i ląduje na piramidzie odcinając ludzi od Gwiezdnych Wrót. Gdy trwają działania militarne na Abydos, Hathor wysyła tez oddział przez Gwiezdne Wrota na Ziemię. Koniec końców, partyzantce udaje się pokonać wpierw siły lotnicze (udajeety),następnie dostają się do piramidy i zdobywają ją. Hathor ucieka na inną planetę, jednak Danielowi udaje się podejrzeć koordynaty...
Niestety, książka wykorzystuje postacie, jednak nie ma wcale klimatu z oryginału. Większość książki zajmuje intryga kontrolowania taniej siły roboczej... Do momentu pojawienia się Hathor na Abydos (mija spora część książki) wszystko jest strasznie rozwlekłe i niezbyt ciekawe. Dopiero potem zaczyna się prawdziwa akcja. Książka kończy się nawet ciekawie, bo Ziemianie zyskują dostęp do technologii Ra (piramida, udajeety) oraz namiary na kolejny świat do zwiedzenia/wyzwolenia.

• English

Dodaj cytat z książki Stargate: Rebellion