Okładka książki IDĘ LU LU, TO PA PA! WIECZORNY SŁOWNIK MALUCHA. BOBASKI I MIŚ. DOBRANOC, TREFLIKI NA NOC. praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Trefl Seria: Dobranoc, Trefliki na noc literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dobranoc, Trefliki na noc
Trefl
2021-03-10
2021-03-10
dla dzieci sen wieczór

Dla każdego rodzica najważniejszy na świecie jest prawidłowy rozwój jego dziecka. Nie od dziś wiadomo, że szczęśliwy maluch, to szczęśliwi mama i tata. We współpracy ze specjalistką od snu Magdaleną Komstą oraz neurologopedą Marceliną Przeździęk, wydawnictwo Trefl Books wydało kolejną książeczkę z serii "Dobranoc, Trefliki na noc", mającą pomóc milusińskim w przygotowaniu się do snu. Co wyróżnia ją spośród innych tego typu pozycji na rynku wydawniczym?

Przede wszystkim jest to jej objętość. Na stu kartonowych, niezwykle barwnych i kolorowych stronach przedstawiających Treflika i Treflinkę (i nie tylko) można zaobserwować jak główni bohaterowie – krok po kroku – przygotowują się do snu. Wybranym czynnościom – tj. sprzątaniu zabawek, przygotowaniu do kąpieli, zjedzeniu kolacji, czytaniu bajeczki na dobranoc itd. towarzyszą wyrazy dźwiękonaśladowcze mające olbrzymi wpływ na rozwój aparatu mowy u najmłodszych.

Faktem jest, że gdy dziecko zaczyna porozumiewać się ze swoim otoczeniem, wydaje z siebie rozmaite dźwięki mające za zadanie naśladować rzeczywistość. Próbuje tym samym zwrócić uwagę dorosłego oraz pokazać, o jaki przedmiot mu chodzi lub jaką konkretnie czynność ma na myśli. Dzięki książeczce "Idę lu-lu, to pa-pa!" maluch bez problemu oswoi się z tym, co chcą przekazać mu rodzice, a po jakimś czasie sam zacznie oznajmiać w ten sposób swoje potrzeby.

"Wieczorny słownik malucha" przeznaczony jest dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze słowami i tworzeniem prostych, zrozumiałych zdań. Ponadto wyrazy takie jak np. ha-ha, stuk-stuk, szu-szu, chlap-chlap, cmok-cmok, szu-szu, chrup-chrup są doskonałymi ćwiczeniami, które nie tylko utrwalą poprawną wymowę głosek, które potrafią sprawić nie lada problem, ale także pomogą w rozwinięciu słuchu fonetycznego oraz zbudują prawidłowe nawyki oddechowe.

Na uwagę zasługuje również solidne wykonanie książeczki. Obrazki przykuwają uwagę, a kartki są dwojakiej struktury – jedne są śliskie, a inne zaś matowe. Doskonała na prezent, będzie stanowiła świetny relaks przed wieczornym odpoczynkiem.

W środku znajdziemy ponad 100 stron zabawy z mową. Jest to kartonowa książeczka i najgrubsza w całej naszej dziecięcej biblioteczce! Grubszej książeczki u siebie nie mamy... Nie chodzi tutaj o ilość stron, a o grubość :)

Tylko przez to, że jest taka gruba zaczęła nam się trochę rozklejać...

Ilustracje są kolorowe barwne, na niektórych mamy nawet Treflika i Treflinkę. Książeczka pozwala dzieciom uczestniczyć w przygotowaniach do snu naszych książkowych bohaterów. Nazywani są oni również Bobaskami. Po kolei mały czytelnik ma okazję poznać wykonywane czynności, a przez co uczyć się następstwa zdarzeń. Są to np. sprzątanie zabawek, zjedzenie placuszków, kąpiel, czytanie bajki, zabawa w teatrzyk cieni, gaszenie światła, zasypianie...

Więcej w recenzji:

Tylko przez to, że jest taka gruba zaczęła nam się trochę rozklejać...

"Idę lulu, to pa,pa" od @wydawnictwo_trefl
To kartonowy słownik obrazkowy z bohaterami bajeczki "Bobaski i Miś", który zawiera (UWAGA!!!!) aż 100 stron! Dedykowany jest najmłodszym dzieciom 1+, które dopiero uczą się mówić. W książeczce znajdziemy proste , urocze obrazki na jasnym, pastelowym tle oraz wyrazy dźwiękonaśladowcze opisujące je. Nie jest to jednak zwykły zbiór ilustracji i dźwięków. Śledząc je od początku do końca, odkryjecie , że przedstawiają one wieczorne czynności tj. spokojne zabawy, kąpiel, kolację, rozmowy przed snem i spanie.
Książeczka powstała we współpracy ze specjalistką od snu, panią Magdaleną Komstą oraz naurologopedką, Panią Marceliną Przeźdzwięk.

Mnie urzekła najbardziej kolorystyka tej małej książeczki i słodkie ilustracje. Mają też ciekawy element dotykowy. Mianowicie niektóre strony są śliskie, jak to przy kartonówkach często bywa, a niektóre matowe.
Dla maluchów jak znalazł

"Idę lulu, to pa,pa" od @wydawnictwo_trefl