WORKBOOK Złość i trudne emocje w macierzyństwie

Okładka książki WORKBOOK Złość i trudne emocje w macierzyństwie Zuza Skrzyńska
Okładka książki WORKBOOK Złość i trudne emocje w macierzyństwie
Zuza Skrzyńska Wydawnictwo: Zuza Skrzyńska poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Zuza Skrzyńska
2021-01-01
2021-01-01
Rodzicielstwo Rodzicielstwo bliskość Złość Emocje Macierzyństwo Kurwość losu

Jak sam tytuł wskazuje jest to książka o trudnych emocjach, które pojawiają się nawet przed pojawieniem się dziecka.
eBook to sam konkret co jak działa, czemu się pojawia i jak sobie z daną emocja radzić. Język jest potoczny, dzięki czemu łatwo się przyswaja zawarte informacje.
Ebooka dostałam w prezencie już jakiś czas temu, ale dopiero teraz miałam ochotę go przejrzeć. Przeczytałam z dużym zainteresowaniem jednakże moje macierzyństwo nie jest tak mocno nacechowane tymi złymi emocjami.
Każdy ma inny temperament, wiedzę o sobie i swoich emocjach. Cieszę się, że autorka kilkukrotnie podkreśla, że macierzyństwo to nie tylko złość, żal, rozpacz i inne negatywne emocje.
Jest to dobra pozycja w danym temacie. Odejmuje gwiazdkę, ponieważ eBook był niedostosowany do czytania na czytniku. Bardzo mała czcionka. Owszem można powiększać ale tutaj trzeba zrobić to bardzo i tabelki i inne zestawienia już nie są przyjemne w odbiorze.

Tę książkę poleciła mi moja psychoterapeutka, w temacie perfekcjonizmu i zamartwiania się. Czytanie nie było dla mnie łatwe, ponieważ w dużej mierze utożsamiam się z przeżyciami autorki. Jednocześnie czytanie podziałało na mnie... jakoś tak oczyszczająco, kojąco. Książka napisana przystępnym językiem, trochę jak rozmowa ze znajomą. Dużo humoru, ale też mocno emocjonalnych fragmentów. Do tego sprytnie wplecione ćwiczenia, zadania, porządna merytoryka. Doceniam za konsultację merytoryczną z psycholożką, bo nie każdy autor, piszący o zdrowiu psychicznym, taką konsultację wykonuje. Dla mnie język na plus, ilość i rodzaj praktycznych rozwiązań na plus, piękne wydanie, oddzielnie karty pracy do druku. Polecam!

Wreszcie ją przeczytałam. Dla mnie to książka idealna. Nie dość, że napisana tak, jakby mowila do mnie przyjaciolka, to jeszcze pełna konkretów! Samo mięso. Mnóstwo sposobow radzenia sobie ze złością. Kilkanascie kart pracy i ściąg do druku. To właściwie kursoksiazka, ale napisana językiem lekkim, zabawnym, momentami bardzo poruszającym. Lektura obowiązkowa dla każdej mamy!

• Psyche
  • Rodzicielstwo
  • Własne

Dodaj cytat z książki WORKBOOK Złość i trudne emocje w macierzyństwie