Rozszerzanie diety niemowląt

Okładka książki Rozszerzanie diety niemowląt Magdalena Komsta, Maja Lech-Fitowska, Daria Matyjak, Marzena Szpak
Okładka książki Rozszerzanie diety niemowląt
Magdalena KomstaMaja Lech-Fitowska Wydawnictwo: Wymagające poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Wymagające
2021-04-12
2021-04-12
#rozszerzaniedietyniemowlat #rozszerzaMY

Bardzo dużo informacji. Krótkie rozdziały, można czytać, gdy dzieci jest już na świecie. Łatwo odnaleźć co trzeba, żeby wydobyć po też też drugi.

Bardzo pomocna pozycja. Wiadomo - pewne rzeczy trzeba sobie wypracować i przetestować samemu, ale mnie dała dużo wiedzy i spokoju. Wracałam do niej wielokrotnie w procesie rozszerzania diety np. po wygodne grafiki w jakiej formie podawać dzieciom produkty (w ramach BLW),żeby uniknąć zadławienia.

W każdej książce gdzie autorką/współautorką jest Magdalena Komsta podoba mi się podejście i podłoże psychologiczne książki. Poradniki, które wydaje są nie tylko rzetelne, ale także pełne empatii i wyjaśnienia, dlaczego warto robić tak, a nie inaczej. Jaki wpływ zdrowe wersje posiłków będą miały na nasze dzieci. Dużo miejsca poświęcone jest wyrabianiu zdrowych nawyków żywieniowych. Bardzo fajnie zostało podsumowane to czy musimy okazjonalnie wprowadzać dzieciom pełne konserwantów i cukrów prostych słodycze na urodziny i święta. Przemawia do mnie to podejście, gdzie to przecież świeże i zdrowe owoce i warzywa są pyszne, a nie sztuczne słodkości, które uważamy często za nagrodę. Edukuje, co znaczy jeść świadomie, cieszyć się jedzeniem powoli i pozwolić dziecku na oswajanie się z nim. Przekonuje, że warto zainwestować czas i bez pośpiechu pozwalać dzieciom na eksperymenty kulinarne, chociażby poprzez metodę BLW. Jednocześnie nie ma w tej książce nierealnych porad i przepisów typu co robić, żeby być perfekcyjnym rodzicem, który przecież nie istnieje. Książka daje przestrzeń do zastanowienia się i świadomego wyboru. Podkreśla również, że nie tylko samo jedzenie czy jego ilość/jakość jest ważne, ale także atmosfera jaka panuje przy stole. Warto przeczytać zarówno jako rodzic pierwszego, jak i kolejnego dziecka.

Kompleksowy przewodnik po rozszerzeniu diety dziecka. Porusza chyba wszystkie tematy związane z tym zagadnieniem - od wyboru akcesoriów do karmienia po źródeł witamin i składników mineralnych w produktach. Na końcu jest też kilka przepisów w tym torcik na pierwsze urodziny :)
Polecam wszystkim zainteresowanym tematem. Wszystko w jednym miejscu, sprawdzone informacje i konkretnie napisana bez lania wody.

Za parę dni zacznę rozszerzać dietę swojej córce i ta książka rozjaśniła mi wiele kwestii z tym związanych. Jest wnikliwa, mocno poparta badaniami naukowymi, ładna graficznie, przejrzysta. Wiedza przekazana jest w łatwy i przystępny sposób. Poruszone są chyba wszystkie kwestie związane z rozszerzaniem diety, jest nawet rozdział o diecie dziecka w święta. Na końcu znajdziemy pomocne tabele i przepisy (nawet na zdrowy tort na pierwsze urodziny malucha). Polecam!

Jeśli miałabym polecić jedną publikację na temat rozszerzania diety dziecka, byłaby to ta książka. Nie przytłacza długością, jest napisana przyjemnie i przejrzyście, ale przy tym też naszpikowana wiedzą - ale tą praktyczną, a nie tą, przez którą zastanawiasz się jakim cudem masz to wszystko zrealizować. Pomaga oswoić temat rozszerzania diety, daje wskazówki i narzędzia, by robić to bezpiecznie i zdrowo. Poleciłam już niejednej mamie i dalej będę polecać. No i co najważniejsze, jest bardzo aktualna!

Bardzo polecam! Książka jest oparta na najnowszych, rzetelnych źródłach takich jak publikacje naukowe czy oficjalne rekomendacje światowych istytucji. Nic nie jest wyssane z palca czy też pozbawione przypisu. Brawa dla autorek!

Świetna książka, która zbiera w skondensowany i przejrzysty sposób wszystkie aktualne informacje na temat rozszerzania diety. Obszerna bibliografia dla mnie jest potwierdzeniem jakości. Bardzo łatwo odnajduje się poszczególne informacje, gdy trzeba sobie coś przypomnieć.

Książka wyczerpuje wszystkie ważne kwestie RD Twojego dziecka. Polecam każdemu młodemu Rodzicowi

Super książka! Treściwa i konkretna. Bardzo otworzyła mi oczy od czego zacząć itd. Niby wszystko można znaleźć w internecie ale jednak czasem brakuje żeby te dane były potwierdzone lub skompletowane w jednym miejscu. Polecam mocno.

• Poradniki
  • Dziecko
  • Przeczytane w 2022r.
  • Neurobiologia/Psychologia
  • 20 książek 2021

Dodaj cytat z książki Rozszerzanie diety niemowląt