Zanim nadejdzie. Listy arcybiskupa Vigano

religia
3DOM
2020-12-01
2020-12-01
Katolicyzm religia sobór watykański II modernizm tradycja katolicka papiestwo

Bardzo jednoznaczne i dobrze uargumentowane odniesienie się abp. Vigano do II Soboru Watykańskiego jako istotnego czynnika skutkującego stale pogłębiającym się zamętem i kryzysem KK.
Cytat:
Filozofia uczy nas, że każdej przyczynie zawsze odpowiada jakiś określony skutek. Widzieliśmy już, że działania podjęte podczas Vaticanum II miały swoje konsekwencje, nadając konkretną formę temu antropologicznemu zwrotowi, który dziś skutkuje apostazją antykościoła i zaćmieniem Kościoła Chrystusa. Musimy zatem rozumieć, że jeśli chcemy cofnąć szkodliwe efekty, które widzimy na własne oczy, koniecznie i nieodzownie należy usunąć czynniki, które je wywołały. Jeżeli taki jest nasz cel, to jasnym jest, że akceptacja - albo nawet choćby częściowa akceptacja - tych rewolucyjnych zasad sprawiłaby, że nasze wysiłki spełzłyby na niczym i byłyby kontrproduktywne. Należy zatem postawić sobie jasne cele i ich osiągnięciu podporządkować nasze działania. Musimy być jednak świadomi, że w tej pracy nad odnową Kościoła, nie ma mowy o żadnych odstępstwach od zasad, właśnie dlatego, że jakiekolwiek uchybienie w tej kwestii pozbawiłoby nas szansy na zwycięstwo.
A zatem raz na zawsze odłóżmy na bok te daremne rozróżnienia odnośnie do domniemanych zalet Soboru, zdrady intencji ojców synodalnych, litery i ducha Vaticanum II, magisterialnej wagi (lub jej braku) dokumentów soborowych i hemeneutyki ciągłości przeciwstawionej hermeneutyce zerwania. Antykościół wykorzystał markę "Soboru Powszechnego", aby nadać autorytet i pozory legalności swojej rewolucyjnej agendzie, tak samo jak Bergolio pod nazwą "encykliki" opublikował swój polityczny manifest poddaństwa Nowemu Porządkowi Świata.

Cytat:

Arcybiskup Vigano list otwarty 27.10.2021: „Zdaję sobie sprawę, że zajmowanie stanowiska przeciwko tak zwanym szczepionkom może być niezwykle niepopularne, ale jako Pasterze owczarni Pańskiej mamy obowiązek potępienia straszliwej zbrodni, która się dokonuje, której celem jest tworzenie miliardów przewlekle chorych ludzi i eksterminacji milionów ludzi, w oparciu o piekielną ideologię „Wielkiego Resetu” sformułowaną przez przewodniczącego Światowego Forum Ekonomicznego Klausa Schwaba i popieraną przez instytucje i organizacje na całym świecie”. Ostatni bastion i wielki człowiek.

Arcybiskup Carlo Maria Viganó, który odznacza się wysoką moralnością, wyszczególnia w swoich listach pejoratywne określenia "deep state" (odnoszący się do politycznych działań państwa) oraz "deep church" (w odniesieniu do Kościoła). A propos sakramentu Eucharystii uważa, że "Wierny, który nie chce przyjmować Komunii Świętej na rękę, nie okazuje nieposłuszeństwa pasterzom, ponieważ nakaz taki jest świętokradczym nadużyciem". Bardzo zachęca do modlitwy na różańcu.

Jedna, wielka i uniwersalna religia jaką lansuje papież Franciszek (w książce jest to wyszczególnione),to przecież "zwycięstwo masońskiego planu" mającego na celu zniszczenie Kościoła. Takie i inne wypowiedzi papieża dają mi sporo myślenia i przyznania, że on działa świadomie przeciw katolicyzmowi, a więc nie zasługuje na tytuł papieża i dlatego niektórzy słusznie używają terminu "pontyfikat Bergoglio", a nie "pontyfikat papieża Franciszka", tym bardziej, że w dziwnych okolicznościach wycofał się ze sprawowania swojej funkcji nadal żyjący Benedykt XVI.

Niestety, negatywne przejawy wydawnictwa tej książki, które mi przeszkadzają: w druku pojawiają się błędy, literówki, podwójna spacja, powtórzenia wyrazów.

Aby dowiedzieć się więcej o arcybiskupie i jego działalności zachęcam do przeczytania książki pt. "Sprawa Viganó. Arcybiskup przeciw gorszycielom" wydanej w 2019 roku, moja opinia jest tutaj: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4913471/sprawa-vigano-arcybiskup-przeciw-go...

Powiem krótko: każdy, kto chce tylko znać przyczyny obecnego kryzysu w Kościele, powinien te książkę przeczytać, z uwagi na trafną analizę zmian zachodzących w Kościele od II soboru watykańskiego, jaką w swoich listach zawarł arcybiskup Vigano. Mam nadzieje, że wraz z kolejnymi listami doczekamy się kontynuacji.

• Chrześcijaństwo
  • Tradycja katolicka