Minecraft: wyprawa

Okładka książki Minecraft: wyprawa Jason Fry
Okładka książki Minecraft: wyprawa
Jason Fry Wydawnictwo: Muza Seria: Minecraft (Wydawnictwo MUZA) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Minecraft (Wydawnictwo MUZA)
Minecraft. The Voyage
Muza
2020-10-14
2020-10-14
Ewa Ziembińska
minecraft

Okładka książki Star Wars Battles That Changed the Galaxy Jason Fry, Cole Horton, Chris Kempshall, Amy Ratcliffe
Star Wars Batt... Jason Fry, Cole Hor...
Okładka książki From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back Tom Angleberger, Sarwat Chadda, S.A. Chakraborty, Adam Christopher, Katie Cook, Zoraida Córdova, Delilah S. Dawson, Seth Dickinson, Rebecca F. Kuang, Alexander Freed, Jason Fry, Christie Golden, Hank Green, Rob Hart, Lydia Kang, Michael Kogge, C.B. Lee, Mackenzi Lee, Mark Oshiro, John Jackson Miller, Michael Moreci, Daniel José Older, Beth Revis, Cavan Scott, Emily Skrutskie, Catherynne M. Valente, Martha Wells, Django Wexler, Kiersten White, Gary Whitta, Charles Yu, Jim Zub
From a Certain... Tom Angleberger, Sa...
Okładka książki The Clone Wars: Stories of Light and Dark Lou Anders, Tom Angleberger, Preeti Chhibber, E. Anne Convery, Zoraida Córdova, Sarah Beth Durst, Jason Fry, Yoon Ha Lee, Rebecca Roanhorse, Anne Ursu, Greg Van Eekhout
The Clone Wars... Lou Anders, Tom Ang...

Z ulgą na sercu muszę powiedzieć, że Jason Fry zdecydowanie odnalazł się w świecie Minecrafta. Potrafi w szczegółowy sposób opisać wszelkie niuanse, mechanizmy świata, a nawet poszczególne materiały, z których budowane są obiekty. Zdecydowanie jest to książka pod względem warsztatowym bardzo dobra, jeśli nie świetna. Nic dziwnego, że jest uznawana za oficjalny produkt Mojang, w odróżnieniu od wielu średniej jakości książek także opierających się o to uniwersum.

Książka, poza świetną fabułą i bohaterami, ma sporo do przekazania młodemu czytelnikowi. Podążając za Staxem może on spojrzeć na życie z innej perspektywy. Może to właśnie ta książka umocni wiarę w siebie, pozwoli wyjść do ludzi, porzucić bezpieczną przystań jaką jest zapewne dom i wyruszyć w przygodę. Nie musi być to przygoda życia jak Staxa. Może to być cokolwiek, co jest odmienne od codzienności, bo jest tylko tego, kto doświadcza nowego. Czytelnik może nauczyć się, że nie ma co oglądać się ciągle za siebie czy tkwić w marazmie, trzeba iść do przodu, bo może nas coś ciekawego ominąć. Być może to także pokazanie dzieciom, że poza światem gry, tym bezpiecznym miejscem, jest sporo do eksplorowania i przynosi to sporo radości. Przemiana, jaka dokonuje się w Staxie, może być przydatną życiową lekcją dla młodego czytelnika.
Więcej na: https://konfabula.pl/minecraft-wyprawa/

Powieść o staxu kameniarzu który mieszka z kotami na półwyspie kamieniarzy w odziedziczonym po rodzinie domu. Pewnego dnia przychodzi do niego wróg. Niszczy jego dom i porywa stax na wyspę na pewną śmierć. Czy stax przetrwa? Przeczytacie a się dowiecie. Powieść polecam szczególnie tym którzy lubą powieść minecraft oraz którzy lubią książki przygodowe

Kolejna część serii Minecrafta po którą zdecydowałam się sięgnąć i której dałam się znowu porwać. To już piąta część a ja, pomimo tego że czytałam wcześniej tylko jedną i tak jestem nią z lekka zauroczona.

Stax Kamieniarz jest sierotą i jedynym dziedzicem fortuny, zbudowanej przez ojca i babkę – właścicieli sieci kopalni w Górnym Świecie. Mieszka w ogromnej willi, a od przygód woli samotną pracę w ogrodzie i zabawy z kotami.
Pewnego dnia w jego domu pojawia się tajemniczy mężczyzna, który okazuje się groźnym złoczyńcą. Wraz z bandą piratów rabuje posiadłość i porywa Staxa.

Po długiej i koszmarnej podróży przez pełne niebezpieczeństw morza bandyci porzucają chłopaka na pustynnym wybrzeżu. Stax nigdy nie musiał walczyć o przetrwanie i jest pewien, że nie przeżyje nocy, ale ku własnemu zdumieniu odnajduje w sobie siłę, która pozwala mu pokonywać przeciwności losu. Stax postanawia odzyskać rodzinny majątek i zemścić się na bandytach. Buduje więc łódź i wyrusza na długą, pełną przygód wyprawę, która na zawsze zmieni jego życie.

Jeśli chodzi o grę Minecraft to naprawdę nie rozumiem jej fenomenu. Próbowałam ale niestety jak to mówią to nie moje klimaty. Zaś co do książek – niesamowicie mi się podobają, choć szczerze mówiąc chyba są przeznaczone dla trochę młodszych ode mnie czytelników. Ale nie ważne! Ważne, że czyta się je z prawdziwą przyjemnością!

Historia przedstawiona tutaj wciąga czytelnika, zmusza do przemyślenia pewnych spraw.
Autor w dość ciekawy sposób przekazuje nam tu pewną życiową mądrość – ale jaką, to już sami musicie do tego dojść . Książka wciąga czytelnika, czyta się ją dość szybko i przyjemnie. Warto nadmienić iż piątą część cyklu stworzył twórca książkowej serii Star Wars, więc lepszej zachęty na sięgnięcie po nią nie potrzeba.

Tak naprawdę dla fanów Minecrafta nie trzeba jej wcale polecać. Zaś dla tych co się jeszcze zastawiają – ja gorąco namawiam!

"Minecraft Wyprawa" to druga książka z tej świetnej serii, która zagościła na półce u dziewczynek. Kolejna, ciekawa lekturka opowiadająca historie bohaterów świata Minecraft, która oczywiście ma swoje odpowiednie przesłanie.
Są to pozycje, które liczą sobie ponad 300 stron, bez żadnych ilustracji, także będą idealne dla dzieci w wieku 8+, by czytając, dziecko zrozumiało fabułę :)
U nas poprzednia książka pozytywnie zdała swój test, córa czytała, co prawda dłuższy czas ale była bardzo zadowolona i niemiłosiernie ją to cieszyło :)

Minecraft: Wyprawa to kolejna, piąta już książka z serii Minecraft. Znakomity tytuł literatury młodzieżowej wydawnictwa Muza.
Bohaterem najnowszej części jest Stax Kamieniarz, chłopiec osierocony przez rodziców i babcię. Po ich śmierci odziedziczył ogromny majątek i sieć kopalni w Górnym Świecie. Jednak Staxa nie pociągały interesy i rodzinna fortuna. Wolał od tego domowe zacisze wielkiej willi, pracę w ogrodzie i zabawy ze swoimi kotami. Żył w szklanej bańce, ochraniany przed złem otaczającego go świata.
Pełna recenzja znajduje się na portalu W Roli Mamy ->https://wrolimamy.pl/recenzja/minecraft-wyprawa/

„W domu nad brzegiem morza żył sobie młody człowiek”.
Opowieść ze świata Minecraftu zaczyna się jak bajka, do której autor tym pierwszym zdaniem otwierał drzwi do świata wyobraźni, zapraszając i ośmiolatków, i osiemnastolatków, i osiemdziesięcioośmiolatków, bo w nim nie ma granic wiekowych. Dałam się porwać tym zachęcającym słowom tak, jak główny bohater tej historii – Stax Kamieniarz. Osierocony najpierw przez matkę, a potem przez babkę i ojca, odziedziczył ogromny majątek i sieć kopalń nadal przynoszącą zysk. Jednak Stax w ogóle się tym nie interesował, stając się z czasem domatorem mieszkającym samotnie w pałacu i doglądającym roślin, hodującym zwierzęta i gawędzącym z trzema kotami. „Dorastał w szczęściu i wygodzie, nietknięty złem i – jak większość ludzi, którzy wychowali się w takich warunkach – sądził, iż dzięki temu zło nie ma do niego dostępu”.
Mylił się!
Któregoś dnia zło przybiło na łodzi do jego pałacowej przystani w postaci czarnobrodego pirata Fouge’a, który wraz z kamratami splądrował posiadłość Staxa, a jego samego porwał i porzucił na pustynnym i bezludnym wybrzeżu. Miał tu „umrzeć, ale okazało się, że właśnie w tym miejscu nauczył się, jak się ocalić”. Od tego momentu rozpoczęła się ekscytująca wyprawa Staxa w poszukiwaniu powrotnej drogi do domu. Pełna niebezpiecznych przygód, niespodziewanych przyjaźni, zdobywania doświadczeń, walki z zagrożeniami ze strony utopców, zombi, strażników światła i creeperów oraz ciężkiej pracy fizycznej i psychicznej, zmieniającej dotychczasowe spojrzenie na życie i świat oraz budującej etyczny kodeks postępowania w nim.
Autor w tej przygodowej fabule opowieści ukrył mądrą lekcję życia.
Wykorzystując wirtualny świat Minecraftu, w którym można przeżyć przygodę, budując rzeczywistość od podstaw dzięki logice i planowaniu, pokazał, jak przy okazji może on wpłynąć na samorozwój gracza, jeśli książka i jej przekaz będzie mu drogowskazem. W której każda przygoda będzie lekcją dążenia do sprawiedliwości, a nie zemsty, interesującej różnorodności innych ludzi, a nie dystansu z powodu ich dziwności, samodzielności kierowania własnym losem, a nie powierzania go obcym, dostrzegania swoich zalet, a nie wyłącznie wad, wiary we własne możliwości, a nie w szczęście, doceniania siły przyjaźni, a nie radzenia sobie samotnie czy zauważania pożytku płynącego z niepowodzeń, a nie tylko klęski porażki. Mogłabym tak wymieniać jeszcze długo, co autor zdołał ukryć w tej pouczającej historii, która ma przede wszystkim przekonać młodego czytelnika, że „życie jest bez znaczenia, tylko jeśli w taki sposób je przeżyjemy. Zgadza się, świat bywa okrutny. Dlatego tym ważniejsza jest nasza dobroć. Żebyśmy tworzyli bańkę – niechby nawet kruchą i nietrwałą – wśród okrucieństwa świata”.
Bańkę w Minecrafcie na początek, by potem powielać wzorce w realu.
Książki cyklu, której Wyprawa jest częścią piątą, napisali różni autorzy. Najnowszą stworzył twórca książkowej serii Star Wars. Nic dziwnego, że udało mu się odtworzyć słowem tak dobrze znany świat minecrafterom – możliwość budowania świata od podstaw, wyraziste postacie posiadające określone cechy i możliwości, moce nadprzyrodzone, system wymiany towarów i ich gromadzenia, dominujący kształt prostokątny widoczny chociażby w opisach warzyw w formie kostek, wyraziste kolory burzące schematy praw natury i wiele, wiele innych cech. Cieszę się, że wśród produktów generowanych przez grę wirtualną, pojawiły się książki skierowane szczególnie do młodych graczy. Są jak instrukcja obsługi gry, która ma przynieść dodatnie efekty dla psychiki gracza. Z doświadczenia wiem, że taka symbioza zawsze pozytywnie wpływa na rozwój czytelniczy dziecka.
Razem, gra i książka, tworzą swoistą, przyjemną i bezpieczną wirtualną propedeutykę do realnego życia.
naostrzuksiazki.pl

„W domu nad brzegiem morza żył sobie młody człowiek”.

Bardzo dobra książka.
W przeciwieństwie do np. "Minecraft Smok", czujemy, że ten świat żyje, że jest on duży. Główny bohater budzi sympatie, mamy ciekawą historię, która wciąga. Polecam

Bardzo dobra książka.

• POLECAM
  • Dominik do przeczytania
  • Prezentowe
  • Dominik
  • Minecraft - do kupienia?

Dodaj cytat z książki Minecraft: wyprawa