Anioł z Monachium

Znak Literanova
2021-01-18
2021-01-18
Mateusz Kłodecki

Anioł z Monachium to bardzo udana powieść, która łączy w sobie elementy kryminału, thrillera i powieści historycznej. Autorowi udało się stworzyć fascynującą historię, która trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Fabiana Massimiemu udało się rzetelnie odtworzyć atmosferę Monachium z początku lat 30. XX wieku. Autor przedstawia miasto, które stoi u progu wielkich zmian. W Monachium rośnie popularność nazistowskiej partii, a Hitler zaczyna zyskiwać coraz większą władzę.
Dzięki śledztwu komisarza Sauera poznajemy cała wierchuszke partii nazistowskiej. Autor zgrabnie stworzył to co mogli mówić o Geli ci ludzie.

„Anioł z Monachium” autorstwa Fabiano Massimi- sprawnie napisany kryminał, gdzie historyczna prawda ściera się z fikcją literacką i fantazją autora. We wrześniu 1931 roku w ogromnym apartamencie Adolfa Hitlera znaleziono ciało młodej Geli - siostrzenicy Adolfa Hitlera. Rzeszę obiegła wieść, że panna popełniła samobójstwo, strzelając sobie w serce. Wtedy Hitler powoli staje się znany, stopniowo dochodzi do władzy, ale już jest rozpoznawalną osobą w Rzeszy. Śmierć Geli niekoniecznie musi dobrze wpłynąć na jego „plany”. Na światło dzienne wychodzą kolejne sensacje. Informacje dotyczące osobistych upodobań, czy też fanaberii przyszłego Fuhrera. Śledztwo zatacza niebezpieczne kręgi, a przy okazji trup ściele się gęsto. Do tego klimat Monachium początku lat 30-tych. Z pewnością jest to książka godna polecenia. Wciąga, intryguje i każde szukać rozwiązania. Topowy kryminał z historycznym zacięciem.

Kryminał retro. Rok 1933 2 niemieckich policjantow prowadzi śledztwo w sprawie rzekomego samobójstwa Geli Raubal -siostrzenicy Hitlera. Bardzo dobrze poprowadzona akcja, w miarę czytania chcemy się dowiedzieć co będzie dalej, na plus to, że w finale czeka nas niespodzianka. Dobrze zarysowowane tlo -pojawiają sie Hitler, Goebels, Goring, Heydrich, Hoffman-fotograf Hitlera, Baldur von Schirach-każdy z nich kłamie, ale jednoczesnie dokłada fragment układanki do prowadzonego śledztwa. Polecam.

Książka osłaniająca następną złą maskę Hitlera. Trudno historię skomentować. Może dzięki niej Geil może spoczywać w spokoju "wiedząc" , że ktoś odkrył prawdę.

rewelacja. Dzisiaj nie sposób odtworzyć tej historii w sposób nie budzący wątpliwości. Ale wersja autora jest prawdopodobna. świetnie napisana. porywająca

Trzymająca w napięciu do ostatnich stron, pokazująca działania SS i innych ugrupowań hitlerowskich.

Bardzo dobra książka. Wciągająca, nie naciągana. Wszystko jest dokładnie przemyślane.

Jak dla mnie rewelacyjnie napisana książka. Można się poczuć jakby się cofnęło do tamtych czasów a opis wydarzeń wydaje się bardzo prawdopodobny.

Traci myszką,tematyka interesującą, aktorzy dramatu historycznie fascynujący ale czegoś szczególnego tej powieści brak.

Bardzo wciągająca

Bardzo wciągająca