Podwodne pojedynki. Tom 1

Okładka książki Podwodne pojedynki. Tom 1 Miłosz Iwo Sosnowski
Okładka książki Podwodne pojedynki. Tom 1
Miłosz Iwo Sosnowski Wydawnictwo: Fundacja Historia PL Seria: seria z kotwiczką historia
220 str. 3 godz. 40 min.
Kategoria:
historia
Seria:
seria z kotwiczką
Wydawnictwo:
Fundacja Historia PL
Data wydania:
2020-10-19
Data 1. wyd. pol.:
2020-10-19
Liczba stron:
220
Czas czytania
3 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366649101
Tagi:
Okręty podwodne I wojna światowa
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1162
940

Na półkach: , , ,

"Polowanie na Czerwony Październik w dobie CK Dezerterów"
Opracowanie Miłosza Iwo Sosnowskiego to historia spotkań wrogich (i nie tylko) okrętów podwodnych, z których przynajmniej jeden był na kursie bojowym. Sytuacja w której okręt podwodny torpeduje drugi nie następuje często (poza współczesnym polem walki). Nie było też zbyt wiele literatury w tym temacie. Autor prześledził wszystkie te zdarzenia z okresu I Wojny Światowej i opisał je. Każde z tych spotkań oprócz zasadniczej historii na krótki biogram obu dowódców i dalsze losy jednostki, która zwyciężyła w pojedynku. Oprócz tego mamy lakoniczny przebieg służby obu okrętów przed starciem. Zanim jednak przejdziemy do pojedynków dostajemy zarys historii rozwoju tego rodzaju broni i tło historyczne konfliktu. Autor podzielił zdarzenia obszarowo. Najpierw śledzimy spotkania na Morzu Północnym i Atlantyku, później na Morzu Śródziemnym i okolicach. Oprócz pojedynków wrogich jednostek, pisarz przedstawił "tragiczne pomyłki" czyli bratobójczy ogień, kolizje okrętów podwodnych oraz nieudane próby ataków. Na końcu jest bardzo bogaty zbiór aneksów, w których zawarto dane techniczne o.p. biorących udział w konflikcie, stopnie marynarskie i tabelaryczne zestawienie opisywanych pojedynków. W środku tekst urozmaicają zdjęcia. Sama opowieść z początku lekko mnie denerwowała z powodu retrospekcji i niektórych specyficznych zbitek słownych, ale po dwóch pierwszych stronach przywykłem. Książka dla zainteresowanych tematem i jedna z lepszych w kolekcji "z kotwiczką". Ze swej strony zapraszam do lektury.

"Polowanie na Czerwony Październik w dobie CK Dezerterów"
Opracowanie Miłosza Iwo Sosnowskiego to historia spotkań wrogich (i nie tylko) okrętów podwodnych, z których przynajmniej jeden był na kursie bojowym. Sytuacja w której okręt podwodny torpeduje drugi nie następuje często (poza współczesnym polem walki). Nie było też zbyt wiele literatury w tym temacie. Autor...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    12
  • Przeczytane
    5
  • Posiadam
    2
  • Marynarka wojenna
    2
  • Militaria
    1
  • Targi Książki Historycznej
    1
  • I wojna światowa
    1
  • Historia/Reportaż
    1
  • MIlitaria
    1
  • Seria z kotwiczką
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Podwodne pojedynki. Tom 1


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne