Uzdrawiająca moc uważności

Czarna Owca
2020-10-28
2020-10-28
9788381432061

Dotarłam do strony 107 i uznałam, że jest dużo książek wartych przeczytania i akurat na tą szkoda mi czasu

Na wstępie muszę zaznaczyć, że aby czytać książkę „Uzdrawiająca moc uważności” musimy mieć ciszę, spokój i ogromne skupienie. Tak bynajmniej musiałobyć w moim przypadku. Jednak, jeżeli poświęcicie tej książce trochę czasu możecie wyciągnąć z niej pewne wnioski. Język jakim napisana jest ta książka jest tym naukowym, czasem trudnym do zrozumienia, gdy nasze myśli uciekają na inne tory. Obfituje ona w liczne badania, ich wyniki, a także obserwacje skupiające się na wpływie osiągnięcia umysłowego spokoju i równowagi ducha na różne aspekty naszego życia. Autor w dość obszerny sposób pokazuje dowody na skuteczność działania metod medytacji i samokontroli nie tylko w sferze zdrowia fizycznego, ale także psychicznego. Swoje przemyślenia opiera na różnych grupach społecznych i ich osiągnięciach, podając przykłady, które mnie bardzo przekonują ( jak np. te dotyczące znanego aktora). Uważność, świadomość i poznanie każdego najmniejszego elementu naszego ciała i wsłuchanie się w niego daje ogromną moc i siłę. „Uzdrawiająca moc uważności” zachęca czytelnika do praktyki medytacji i pracy nad uważnością obiecując ich zbawienny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Czy jesteście gotowi podjąć to wyzwanie i spróbować osiągnąć spokój i harmonię? Ja po tylu dowodach tak dokładnie przedstawionych przez autora- tak. O choć książka nie należy do najprostszych i zaznajamia nas z tajnikami psychologii i neurobiologii to również Wam polecam zagłębić się w ten temat. 😊

Recenzja książki amerykańskiego profesora medycyny Jona Kabata-Zinna, autora takich bestsellerów jak: „Życie, piękna katastrofa”.
Autor jest uważany, za światowy autorytet w
dziedzinie mindfulness, to dzięki niemu medytacja uważności jest stosowana.

Książka podzielona jest na dwie części
1 Potencjał uzdrowienia. Świat ciała i umysłu.
2 U własnego progu.

To studium różni się od poprzedniej książki autora. W tej książce autor skupia się na uważności w aspektach innych dziedzin nauk. Bada jak działa nasza uważność, jak działa mózg, czy percepcja, podejmowanie decyzji, czy co to jest neuroplastyczność.
Dla mnie ciekawy okazał się rozdział dotyczący badania nad szczęściem - medytacja, mózg i układ odpornościowy.
Autor podaje ciekawe przypadki jednym z nich jest historia Christophera Reeve’a, tu pod kątem nadania neuroplastyczności.
Ta książka jest zdecydowanie napisana naukowym językiem, zawarte jest w niej studium przypadku, liczne badania i doświadczenia. Znajdujemy w niej wiele pojęć z psychologii, neurologii i neurobiologii.

Polecam chętnym, którzy chcieliby przybliżyć sobie temat mindfulness, czyli uważności.

Autor jest uważany, za światowy autorytet w
dziedzinie mindfulness, to dzięki niemu medytacja uważności jest stosowana.

Książka podzielona jest na dwie części
1 Potencjał uzdrowienia. Świat ciała i umysłu.
2 U własnego progu.

To studium...

RECENZJA „ UZDRAWIAJĄCA MOC UWAŻNOŚCI”
Bardzo lubię takie mocno psychologiczne książki, które otwierają oczy na pewne sprawy, które zmuszają do pracy nad samym sobą. Książka uzdrawiająca moc uważności to nie tylko taki skuteczny motywator ale to kompendium wiedzy z zakresu neurobiologii, psychologii oraz podarta dowodami teza, że samoświadomość ma w naszym życiu ogromne znaczenie. Autor przedstawia nam dowody, nie same założenia, co jest ogromnym plusem. Historie ludzi, których przeczytałam były naprawdę zadziwiające. Książka godna polecenia dla każdego, który ceni sobie wewnętrzny spokój i wierzy, w moc medytacji, samoświadomości i samego siebie .

Dziękuje za egzemplarz @wydawnictwoczarnaowca

RECENZJA „ UZDRAWIAJĄCA MOC UWAŻNOŚCI”

Nowatorskie podejście do poprawy funkcjonowania naszego organizmu pod względem fizycznym i duchowym.
Autor w swoim studium z neurobiologii, psychologii wykazuje na podstawie naukowych dowodów oraz studiów przypadków jak ważna jest w naszym życiu samoświadomość każdej części naszego ciała, uważność, słuchanie i relacje.
Kabat-Zinn wprowadza nas w tajniki wiedzy o uważności oraz uświadamia nam jaką moc ma uważność i samoświadomość. Przedstawiane przez autora przykłady są przekonujące i czytelnik chce wyprówać wskazane przez autora techniki.
Dodatkowo czytelnik dostaje dużą dawkę wiedzy z zakresu neurobiologii i psychologii.
Mnie też bardzo zaintrygowało podejście autora do problemu. Czym tak naprawdę jest problem i jaka jest filozofia Kabat-Zinn do tego tematu?
Ta pozycja jest dla każdego, bo przewartościowuje nasze spojrzenie na nasz organizm, na naszą część fizyczną i duchową.

Kabat-Zinn wprowadza nas w tajniki wiedzy o uważności...

Po przeczytaniu ,,Gdziekolwiek jesteś, bądź” myślałam, że książka będzie miała podobny styl. Chodzi głównie mi o to, że w tej książce autor przedstawił potwierdzenie swoich słów, że uważność i medytacja mogą pomóc we wszystkim i dla wszystkich - nie ważne kim jesteś, jaki zawód wykonujesz.
W książce możemy znaleźć ciekawe badania i historie ludzi, które potwierdzają, że gdy zmienili swoje nastawienie i zaczęli dostrzegać, że żyjemy tu i teraz, zaczęli być spostrzegawczy i uważni na świat, wiele im to pomogło i zmieniło ich życie na lepsze.
Szczególnie w mojej pamięci została historia Christophera Reeve’a , który po swoim wypadku słyszał od lekarzy, że nic się nie da zrobić , i już nigdy nie będzie mógł się ruszać, nie poddawał się i walczył. Po sześciu latach intensywnych treningów udało mu się kontrolować ruch spastycznego drgania lewego palca. W jego życiu w kolejnych latach pojawiały się kolejne poprawy. Osiem lat po wypadku udało się wszczepić mu rozrusznik płuc, który pozwalał mu na samodzielne oddychanie. Niestety potem pojawiły się komplikacje, ale jeśli jesteście ciekawi dokładnej jego historii to odsyłam do tej książki!
Ogólnie w tej książce większość przykładów potwierdza , że uważność może w pewien sposób leczyć. Mi osobiście bardzo podobała się ta książka, ponieważ lubię, gdy pewne założenia są poparte faktami. Język jest czasami naukowy, ale to nie jest żadna wada bo pomimo wszystko, tę pozycję czyta się bardzo szybko.

• Do przerobienia
  • Przeczytane 2022
  • Z polecenia
  • Posiadam aktualizacja
  • Kupione-2024

Dodaj cytat z książki Uzdrawiająca moc uważności