Sherlock Holmes: Dookoła Świata

FoxGames
2020-10-14
2020-10-14
Anna Ślubowska
sherlock holmes paragrafówka komiks paragrafowy gra

Okładka książki Sherlock Holmes & Moriarty. Konfrontacja Cédric Asna, Boutanox
Sherlock Holme... Cédric Asna, Boutan...

Dzielni detektywi, chwytajcie za notesy i lupy, zarzućcie na plecy płaszcz i wraz z Sherlockiem Holmesem oraz jego bratem, Mycroftem, wyruszcie w podróż dookoła świata! Czekają na Was trzy tajemnice do rozwikłania oraz kilka zagadek. A to wszystko... pod czujnym okiem królowej Wiktorii!

Świetnie się bawiłam podczas kolejnej odsłony komiksów paragrafowych o słynnym detektywie. Dodatkowe zagadki były zróżnicowane i ciekawie urozmaicały rozwiązywanie głównych tajemnic. Jedyne moje zastrzeżenie to sugerowany wiek - czyli od 10 lat. Myślę, że przy niektórych zagadkach dzieci mogą potrzebować pomocy starszego rodzeństwa lub rodziców. Na szczęście, bohaterów jest dwóch, więc można spróbować wcielić się w obie postaci i połączyć siły przy tropieniu śladów i przesłuchiwaniu świadków.

Choć książeczka jest krótka, to zapewnia kilka godzin zabawy. Powodzenia, detektywi-amatorzy!

Sherlock Lisioł. Dookoła świata.
Chcielibyście sprawić swoje umiejętności jako sławny detektyw? Nic prostszego. Wystarczy sięgnąć po grę paragrafową „Sherlock Holmes. Dookoła świata” Ceda Boutanoxa – tutaj to Wy jesteście głównym bohaterem. Jak to działa? Już Lisioł piszczy. Zapoznajecie się z kartą bohatera i wybieracie czy wolicie być Sherlockiem Holmesem, czy jego starszym bratem Mycroftem Holmsem. Dla Lisioła sprawa była oczywista *futrzak zakłada sobie odpowiednią czapkę, bierze fajkę do pyska i nieco „doładowania dla umysłu” do kieszeni płaszcza*. Następnie czytacie kartę śledztwa, którą będziecie na bieżąco uzupełniać. W końcu co to za detektyw bez odpowiednich notatek?
Przed Wami aż trzy śledztwa! Sami decydujecie, od którego chcecie zacząć. Lisioła najpierw poniosło do Indii. Zabójstwo kucharza brzmi niezmiernie apetycznie. Może zupa była za słona? Hmmm.
Drugie śledztwo zabrało Lisioła na pokład okrętu zmierzającego do Londynu. Otóż jeden z pasażerów, w dodatku Amerykanin, postanowił wziąć lekcje latania – z marnym efektem, Lisioł śmie dodać. Jako krwawy naleśnik udający dywan na pokładzie, zwrócił uwagę wszystkich pasażerów. Idealna sprawa dla Sherlocka Lisioła!
Trzecie śledztwo dotyczy kradzieży diamentu na Lazurowym Wybrzeżu. Sprawa mało krwawa, ale doskonała na rozruszanie szarych komórek. Zwłaszcza że zgubę trzeba odnaleźć, zanim hrabina wróci i narobi rabanu! Wierzcie Lisiołowi, nie chcecie tego.
Zainteresowani? To świetnie, bo sprawy nie rozwiążą się same. Musicie wykorzystać cały swój spryt, spostrzegawczość i cierpliwość, aby dojść do sedna zagadek. Czeka Was dużo skakania po okienkach, ponieważ tak jak w przypadku „Łzy bogini Nuwy” mamy do czynienia z komiksem. Oznacza to dużo biegania po stronach w tę i z powrotem, dlatego notatki są właściwie niezbędne, jeśli nie chcecie się zgubić we własnych pomysłach.
Za każdym razem macie czterech podejrzanych, więc jest w kim przebierać. Gdy już się zdecydujecie na podejrzanego, będziecie mogli sprawdzić pod koniec książki, czy trafnie wytypowaliście sprawcę. Z tego powodu książka jest polecana raczej na raz. Przy ponownej lekturze nie będzie już zaskoczenia, bo morderca nie ulega zmianie.

Sherlock Lisioł. Dookoła świata.

Lubicie gry paragrafowe?

Gry paragrafowe to świetna rozrywka gdy lubicie książki i gry, ale nie za bardzo macie z kim pograć lub preferujecie nietypowe przygody. Sposób rozgrywki w tych grach jest zróżnicowany. Od prostego wybierania drogi, podejmowania decyzji typu “prawo/lewo”, aż po takie z rozbudowaną mechaniką, wymagające uważności i notowania swoich postępów.

Gdzieś pośrodku tego mieści się komiksowa przygoda “Sherlock Holmes. Dookoła świata” @foxgames.pl

W tej przygodzie mamy do przeprowadzenia aż trzy śledztwa i wytypowanie kto jest winny.

Sherlock Holmes poprzez list do Watsona opowiada o swojej podróży dookoła świata, podczas której został wplątany w trzy tajemnicze zbrodnie. A wszystko za sprawą swojego brata Mycrofta Holmesa.

Odwiedzimy brytyjską kolonię w Indiach, gdzie w niewyjaśnionych okolicznościach zginął służący Amrit, zwiedzimy hotel na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie zaginął diament hrabiny de Balmoral, oraz będziemy musieli rozwiązać zagadkową śmierć na statku.

Wybierając przygodę, dysponujemy dowolnością w doborze historii, od której zaczynamy. Do dyspozycji mamy dwóch bohaterów, którzy różnią się możliwościami. Sherlock może dostać dodatkowe podpowiedzi przy rozwiązywaniu zagadek, natomiast Mycroft będzie mógł wywierać dodatkowy nacisk na przesłuchiwanych, aby uzyskać lepsze odpowiedzi. Między przygodami można zmieniać bohaterów.

Gra będzie od nas wymagała nie tylko dokonywania wyborów, ale rozwiązywania zagadek i odnajdywania szyfrów do sejfów. Miłym akcentem jest poboczne zadanie jakim jest wyszukiwanie ukrytych portretów angielskiej królowej.

Przy tej pozycji nie sposób się nudzić. Wartka akcja, duża liczba postaci i przemyślane zagadki sprawiają, że poczujecie się jak tytułowy sławny detektyw. Ja dałem się jej porwać i zachęcam Was do zabawy.

A może już graliście? Jeśli tak, to dajcie znać jak Wam się podobała!

Lubicie gry paragrafowe?

Gdzieś...

"Sherlock Holmes. Dookoła świata" od @foxgames.pl to komiks paragrafowy ze słynnym detektywem w roli głównej. Tym razem Holmes razem z bratem Mycroftem rusza w podróż, w której oczywiście nie może zabraknąć okazji do wytężenie dedukcyjnego zmysłu. Do rozwikłania są tu aż trzy śledztwa!

Ależ dobrze się bawiłam w kolejnych przygodach sherlockowego uniwersum! Każda kolejna sprawa była ciekawsza od poprzedniej, (choć chyba najbardziej moje serce podbił "Hinduski Rytuał"),a jednocześnie stanowiła wyzwanie dla spostrzegawczości i umiejętności łączenia faktów. Jak przystało na wyzwania stawiane przed Holmesem, na podstawie przesluchiwań świadków, drobnych niuansów i znalezionych tropów musimy odkryć razem z nim i jego bratem właściwy przebieg zdarzeń - a to wcale nie jest takie łatwe, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka 😁

Podobało mi się, że książka stwarza możliwość wyboru odgrywanej postaci - Sherlock zdecydowanie ułatwia rozwiązywanie łamigłówek swoimi podpowiedziami, natomiast Mycroft potrafi wydobyć ze świadków każdą informację. Równie interesująco gra się każdym z braci 😁

A skoro o zagadkach mowa - nie tylko dedukcja jest tu testowana w wiodącej fabule, ale i jest przestrzeń dla kilku sympatycznych łamigłówek logicznych o różnym stopniu trudności, które urozmaicały rozgrywkę. Ponadto zadaniem pobocznym jest poszukiwanie symboli Królowej, ukrytych w różnych miejscach - ogromną satysfakcję mi sprawiło odnalezienie wszystkich 😁

Świetna, charakterystyczna kreska komiksu doskonale pasuje do tej historii i książka wizualnie prezentuje się bardzo estetycznie! 🔥

Jeśli lubicie przygody Sherlocka Holmesa, to ten komiks powinien znaleźć się na liście must read. Kto wie, może i wy macie zadatki na niezłego detektywa? Polecam sprawdzić! ❤️

Przyznam się Wam, że to moja pierwsza styczność z komiksami paragrafowymi, w których to JA wybieram głównego bohatera, podejmuję w jego imieniu konkretne decyzje i rozwiązuję skomplikowane śledztwa. Powtarzam, skomplikowane. Moja pewność siebie, że z łatwością rozwiążę wszystkie zagadki trochę mnie zgubiła i okazało się, iż każda z historii (a w jednej książce mamy ich aż trzy) wymagała ode mnie naprawdę dużej dozy skupienia i pomyślunku. Ale hej! To naprawdę fajnie.

Wybieramy postać (każda z nich ma inne umiejętności - fabułę możecie więc przejść na 3️⃣ różne sposoby),przeskakujemy z kadru do kadru, przeszukujemy pokoje (numerki znajdują się nawet na cegłach w ścianie!🧱),znajdujemy przedmioty, pentakle i ślady!, PRZESŁUCHUJEMY podejrzanych (ale musimy rozważnie dobierać pytania, bo urażony rozmówca to niemy rozmówca🤐),robimy notatki (więc nie zapomnijcie o ołówkach✏️),a później, kiedy jesteśmy pewni, że znamy wszystkie odpowiedzi (albo tak nam się wydaje😜) odpowiadamy na pytania, sumujemy punkty i wreszcie dowiadujemy się CO SIĘ TAK NAPRAWDĘ WYDARZYŁO🤯.

Brzmi nieźle? Uwierzcie, leżąc na plaży i smażąc plecy genialnie przy tym zabijałam wolny czas. W tyle głowy leciała mi tylko muzyczka z filmu z Robertem Downeyem Jr., a ja wciągnięta skakałam od 212 slajdu do 21. Dziwię się, że o tych grach jest tak cicho, bo to świetne połączenie zabawy z czytaniem i poruszeniem naszych zwojów🧠. No i halo! Przecież to Sherlock, a wszyscy kochamy Sherlocka.

Współpraca z @foxgames.pl
Kolejny tom przygód Sherlocka Holmesa w świecie komiksów paragrafowych!
Tak samo jak w poprzednim komiksie mamy trzy sprawy do rozwiązania i tym razem mamy zbierać portrety królowej, ale z tego co pamiętam one nie mały żadnej tajemniczej wiadomości. To takie typowe „znajdźki” aby nabić sobie punkty.
Tym razem możemy wybrać czy chcemy grać Sherlockiem lub Mycroftem, ale oni nie różnią się tak bardzo swoimi umiejętnościami, więc grałam głównie Sherlockiem.
Komiks tak jak i poprzedni jest bardzo ładnie narysowany, pamiętajcie, że musicie być UWAŻNI!
Gorąco polecam! To fajne i inne spędzanie wolnego czasu!
~Idris

Współpraca z @foxgames.pl
Kolejny tom przygód Sherlocka Holmesa w świecie komiksów paragrafowych!
Tym razem możemy wybrać czy chcemy grać...

Jak dla mnie bardzo słaba część, szczególnie pierwsza sprawa o Indiach trochę bezsensowna... Reszta ok, chociaż nie podobają mi się pewne niespójności w tej książce i celowe wprowadzanie czytelnika w błąd, dając fałszywe tropy - jest to w końcu książka dla dzieci

Paragrafówki to chyba moje najnowsze uzależnienie. Jakiś czas temu wpadły w moje ręce dwie książki z serii Fighting Fantasy, tym razem mogłam wcielić się w postać Sherlocka Holmes’a i móc rozwiązać trzy śledztwa, a co zaskakujące, „Sherlock Holmes. Dookoła świata” to gra w postaci komiksu!

Po raz kolejny, kiedy tylko zaczęłam grać, przepadłam. Tego rodzaju rozrywka jest idealna dla osób, które uwielbiają bawić się w detektywa by rozwiązać zagadki, a tych tutaj nie brakuje i wbrew pozorom nie wszystko jest wcale takie proste. Różnią się oczywiście stopniem trudności, ale czasami musiałam się dłuższą chwilę zastanowić nim podjęłam właściwy wybór. Jest tak wciągająca, że nawet przeskakiwanie między stronami w żadnym stopniu mi nie przeszkadzało. Ważne jest zwracanie uwagi na nawet najmniejsze szczegóły, które potem okazują się kluczowe, więc przy grze potrzeba nieco skupienia, ale zabawa jest tak rewelacyjna, że z pewnością nie będziemy żałować spędzonego przy niej czasu. Idealnie sprawdzi się na długie wieczory, pozwalając oderwać myśli i choć na chwilę zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości. Dzięki wizualnej stronie pozwoli także nacieszyć oko, co w przypadku komiksów wydaje mi się, że ma kluczowe znaczenie. Ja jestem absolutnie zauroczona i z pewnością takich gier pojawi się u mnie więcej. Polecam!

Pamiętacie, jak opowiadałam Wam o książkach paragrafowych? Tym razem również miałam okazję zapoznać się z paragrafówką, ale w postaci komiksu zatytułowanego "Sherlock Holmes. Dookoła świata". Książkę stworzył Ced Boutanox i moim zdaniem zrobił to świetnie. Lektura jest bardzo ładnie wydana, a rysunki zasługują na pochwałę. Kto jescze nie wie, co to są owe paragrafówki, już tłumaczę. To książki, w których to czytelnik decyduje o tym, co stanie się w danym momencie przygody oraz, co za tym idzie, sam tworzy zakończenie. Kiedy we fragmencie lektury mamy wybór, dokonujemy go wedle własnego uznania, a następnie przenosimy się do tej części książki, do której kieruje nas wskazówka. W tej paragrafówce znajdują się przygody Sherlocka Holmesa i jego brata Mycrofta. Mamy podróż dookoła świata, mamy trzy śledztwa, mamy zagadki, łamigłówki i tajemnice, które trzeba rozwikłać, mamy złoczyńców - jednym słowem świetną i naprawdę angażującą grę. Zabawa jest przednia, zmusza do kreatywnego myślenia, pobudza wyobraźnię i mega wciąga. Jest to świetna rozrywka, którą polecam każdemu miłośnikowi gier oraz komiksów. Ja bawiłam się przy niej super!

"Sherlock Holmes Dookoła świata" to komiks paragrafowy, który dedykowany jest dla dzieci już od 10 roku życia. Muszę przyznać, że takie dzieciaki będą potrzebować jednak pomocy dorosłego, bo niektóre zagadki wcale nie są takie proste.

W książce dostajemy 3 scenariusze, a dodatkowo każdy z nich możemy przechodzić będąc Sherlockiem, albo jego bratem Mycroftem. Opcji jest więc wiele. Zagadki są prostrze i trudniejsze. Ja miałam problem z pierwszą 😂

Polecam Wam ogromnie taką formę spędzania wolnego czasu. Można odpocząć od telefonu czy komputera i świetnie spędzić czas rozwiązując niesamowite zagadki!

• Komiksy
  • Komiks