Na podwójnym espresso. Życie w trzech aktach

Okładka książki Na podwójnym espresso. Życie w trzech aktach Maciej Drzewicki, Grzegorz Kubicki, Adam Ringer
Okładka książki Na podwójnym espresso. Życie w trzech aktach
Maciej DrzewickiGrzegorz Kubicki Wydawnictwo: Agora biografia, autobiografia, pamiętnik
Agora
2020-10-07
2020-10-07
Biografia Biznes

Okładka książki Ania Maciej Drzewicki, Grzegorz Kubicki
Ania Maciej Drzewicki, G...
Okładka książki Tiger bez cenzury Maciej Drzewicki, Grzegorz Kubicki, Dariusz Michalczewski
Tiger bez cenzury Maciej Drzewicki, G...

Okładka książki Wrzeszcz! Mikołaj Trzaska autobiografia Tomasz Gregorczyk, Janusz Jabłoński, Mikołaj Trzaska
Wrzeszcz! Miko... Tomasz Gregorczyk, ...
Okładka książki Matka Polka Anne Applebaum, Paweł Potoroczyn
Matka Polka Anne Applebaum, Paw...
Okładka książki Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską Katarzyna Kubisiowska, Wojciech Mann
Głos. Wojciech... Katarzyna Kubisiows...

Książka-wywiad z bardzo ciekawym człowiekiem. Adam Ringer to postać niekonwencjonalna, która swoim życiem ukazuje, gdzie brawura, odrobina szczęścia i ciężka praca mogą doprowadzić człowieka. Oprócz tego, co osiągnął Ringer ważne jest to, jakimi wartościami się kierował - uczciwością i nieszkodzeniem innym, czego nauczyli go rodzice. Bardzo polecam.

Adam Ringer założyciel i prezes sieci Green Caffe Nero w rozmowie z dziennikarzami, jawi się nam jako człowiek - orkiestra. Taki, co to z "niejednego pieca chleb jadał". Poznał wzloty i upadki kariery na własnej skórze, doświadczył rasowego i społecznego wykluczenia, oraz spontanicznej otwartości na inność.
Na kształtowanie jego osobowości duży wpływ miały: jego żydowskie korzenie, emigracja i reemigracja.

Dzisiaj w oczach "prawdziwych Polaków", Adam Ringer, to renegat, lewak czy "gorszy sort".
Jego sposób narracji to gawędziarstwo okraszone licznymi dygresjami i anegtotami.
Rola autorów ograniczyła się do pytań uzupełniających barwną opowieść.
Jego działania cechuje odwaga jak i swoboda, czasami wręcz "jazda po bandzie".
W sferach gospodarczych, ekonomicznych jest klasycznym przykładem wcale niepejoratywnego stereotypu "żydowska głowa".

Jest też w jego dywagacjach odniesienie do ostatnich wydarzeń - pandemii, która na naszych oczach zmienia świat, naszą rzeczywistość.
Jakże gorzkie są refleksje Ringera na temat mało efektywnej walki z narastającą apokalipsą, toczącej się w politycznym kotle epoki "dobrej zmiany".

"Na podwójnym espresso" to książka służąca przypomnieniu i poznaniu naszej najnowszej historii.

Na kształtowanie jego osobowości duży wpływ miały: jego żydowskie...

• Z życia wzięte
  • Do kupienia
  • Na półce
  • Biografie

Dodaj cytat z książki Na podwójnym espresso. Życie w trzech aktach