Dariusz Michalczewski, sport, boks
0tommy

To książka o mnie takim, jakim byłem i jestem naprawdę. Rozmawiamy o wszystkim - o sporcie, o życiu w Polsce i w Niemczech, o wszystkich cudownych rzeczach, które mi się wydarzyły i o wszystkich zakrętach, które pokonywałem. O baletach, imprezach, życiu celebryty. I o kobietach. Zwłaszcza o kobietach. Zawsze szczerze. Żadnego lukrowania, udawania, pomijania niewygodnych faktów. I choć dziś na wiele spraw patrzę inaczej niż wtedy, to przecież nie wymarzę swojej historii, nie jestem w stanie niczego zmienić.

Prawdziwa historia chłopaka z gdańskiego falowca, który miał marzenia. I smykałkę do boksu. I może jeszcze tyle ambicji i samozaparcia, by nie bać się dążyć do realizacji wszystkiego, co sobie wymarzył. W poszukiwaniu swego miejsca w życiu uciekł z komunistycznej Polski do Niemiec, trafił na szczyt zawodowego boksu 23 razy broniąc tytułu mistrza świata.

źródło opisu: Wydawnictwo Agora S.A., 2015

źródło okładki: google

roki3225 | 2019-05-04
Przeczytana: 04 maja 2019

Dariusz Michalczewski,innymi słowy Tiger. Postać wzbudzająca wiele kontrowersji,dumy,zazdrości czy zwyczajnie niechęci. Sięgając po ten wywiad byłem bardziej fanem boksu,niż samej postaci byłego mistrza WBA,WBO oraz IBF. Oczywiście nie dałoby się nie znać takiej osobistości jednak,była mi ona zwyczajnie obojętna. Być może z tego względu,że nie było mnie jeszcze na świecie gdy pan Darek miał swoje lata świetności. Zagłębiając się w tę "lekturę" rzeczywiście spotykamy się z rzeczami "bez cenzury". Główny bohater otwarcie przyznaje o swoich złych czynach,choć nie brakuje również przysłowiowego wybielania z niektórych sytuacji. Książka uderza swoją prawdziwością oraz bezpośredniością. Dzięki temu możemy ujrzeć dwie postacie na jakie składa się pan Dariusz. Z jednej strony jest to osoba o dobrym sercu pomagająca ludziom,biorąca udział w wielu akcjach charytatywnych. Z drugiej natomiast osoba zdradzająca swoje partnerki,nie wychowująca swoich dzieci, żyjąca ciągłymi imprezami połączonymi...

Esti | 2018-11-21
Przeczytana: listopad 2018

Ciekawie opowiedziana historia dzieciństwa, początków kariery, związków itd. Do osoby Michalczewskiego przekonuje szczerość bijąca z tej książki. Nie owija w bawełnę, nie próbuje się wybielać - mówi wprost o problemach i pieniądzach- czyli o tym o czym często się milczy wśród znanych osób.

Mateusz | 2018-09-13
Przeczytana: 13 września 2018

Ostatnio czytałem "Tiger to ja", więc prawie wszystko już wiedziałem, ale mogę polecić śmiało "Tiger, bez cenzury".

Ocena o jeden stopień wyżej czyli "7".

majkus81 | 2017-04-24

Bardzo fajnie napisana książka o życiu prywatnym jak i zawodowym Darka Michalczewskiego. Książka została napisana w formie wywiadu i naprawdę to był strzał w dziesiątkę bo super się to czytało, normalnie tak jakby się samemu przeżywało te wszystkie zwariowane historie, które spotkały naszego mistrza. Polecam każdemu, kto interesuję się sportem i chciałby bliżej poznać życie sportowe, jak i prywatne Dariusza Tigera Michalczewskiego...

marckoza | 2017-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Miało być bez, cytując okładkę, "żadnego lukrowania, udawania, pomijania niewygodnych faktów", biorąc pod uwagę to co mówią o nim ostatnio jego była i aktualna żona, trochę było. Sam wywiad ok, Dariusz może nie jest intelektualistą i ma skłonność do lekkiego fafarafa, ale trzeba mu oddać, że sam do wszystkiego doszedł no i odniósł sukces. Dlatego po lekturze mam nieco ambiwalentne odczucia.

To książka o Dariuszu takim, jak był i jakim jest naprawdę. Chciał, żeby tak właśnie wyglądała. Żadnego lukrowania, udawania, pomijania niewygodnych faktów. I choć dziś na wiele spraw patrzy inaczej niż wtedy, gdy był młodym, pełnym ambicji sportowcem, szukającym swego miejsca w życiu uciekinierem z komunistycznej Polski do Niemiec, czy już uznanym mistrzem świata, bokserem, który w sumie dwadzieścia trzy razy bronił swojego tytułu, to przecież nie wymaże swojej historii, nie jest w stanie niczego zmienić. Jedyne, co może to stwierdzić czasami: dziś pewnie postąpiłbym inaczej.
To prawdziwa historia chłopaka z gdańskiego Przymorza, który miał marzenia. I smykałkę do boksu. I może jeszcze tyle ambicji i samozaparcia, by nie bać się dążyć do realizacji wszystkiego czego zapragnął.
W książce pojawiają się rozmowy o wszystkim- o sporcie, o życiu w Polsce i w Niemczech, o cudownych rzeczach, które mu się wydarzyły, i o wszystkich zakrętach, które pokonywał- czasem ledwo, ledwo. O...

Reacher90 | 2016-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2016

Jak dla mnie bardzo dobra książka. Opowieść mistrza świata o tym jaką drogę musiał przejść my zdobyć tytuł, do tego jeszcze te opowieści o jego życiu prywatnym... Masa zdjęć, moim zdaniem ta książka miała wszystko co potrzeba w dobrej biografii.

Jarosław Wróbel | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

Dobra, szczera męska rozmowa. Właśnie w takim klimacie jest ta książka. Czytając ma się wrażenie, że uczestniczy się w takiej "posiadówce" z Darkiem, trochę się przechwalał, trochę bajerował ale w sumie mówił otwarcie, bez zbędnych ceregieli. Widać było, że niektóre pytania trochę mu nie "leżały" to odpowiadał powierzchownie. Wszystko spisane lekkim, reporterskim piórem, dzięki czemu książkę połyka się w jeden dłuższy wieczór. Jeżeli czegoś mi brakowało to może trochę mało było w tej rozmowie boksu. Polecam wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o Tygrysie. Dla mnie mimo, że to co o sobie "naopowiadał" może wydawać się kontrowersyjne, nadal zostaje wielkim mistrzem boksu.

Odzio | 2016-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Wywiad z Darkiem Michalczewskim nie jest może jakąś wielką książką, ale na wskroś szczerą. Bez zadęcia, obłudy czy zażenowania. Otwarcie opowiada o ciężkich czasach młodości, ucieczce do Niemiec czy hulaszczym życiu młodego sportowca odnoszącego sukcesy. Nie ukrywa, że ciężko pracował na swoje sukcesy, ale też dużo pieniędzy wydawał na uciechy życia. Imprezy, czasami bardzo szalone, oraz na kobiety. Całe mnóstwo kobiet. A wszystko to bez zadęcia, prosto z mostu i ciekawie. Dla miłośników boksu to może być bardzo ciekawa pozycja.