Pizza, Pincushions and Playing it Straight

Okładka książki Pizza, Pincushions and Playing it Straight Rayne Constantine
Okładka książki Pizza, Pincushions and Playing it Straight
Rayne Constantine Wydawnictwo: Self Publishing biografia, autobiografia, pamiętnik
Self Publishing
2020-02-02
2020-02-02
sex-work prostytucja pamiętnik literatura faktu Australia humor

Na półkach: , , , , , ,

Przyznam, że nie wiem, czy ta książka utrzyma się w serwisie, jako że nie jest to książka wydana w jakimkolwiek porządnym wydawnictwie. Jednak z dwóch powodów chcę ją tu umieścić.
Pierwszym jest to, że uważam, że każdy powinien ją przeczytać z wielu różnych przyczyn i być może ktoś się skusi.
Po drugie, jest to (na wrzesień),najlepsza książka jaką przeczytałam w tym roku i jeśli nie mam tego konta dla siebie, to nie wiem, po co.

Nie jestem obiektywna (znaczy, nigdy nie jestem, ale teraz trochę bardziej),bo nie ukrywam, że temat ludzkiej seksualności jest absolutnie dla mnie fascynujący. I przeczytanie książki napisanej przez sex-workerkę (słowo prostytutka mi nie pasuje, zajmuje inną przestrzeń semantyczną) o tym, jak ten biznes w Australii wygląda absolutnie wpasowuje się w ten temat, zwłaszcza w tym wydaniu. Ponieważ nie jest to ponury dramat o wykorzystywaniu ludzi. O nie.
Ta książka składa się z trzech elementów, przy czym pierwsze dwa są przemieszane, ostatni pojawia się na końcu. Są tu więc zabawne anegdotki z życia, w najlepszym, powiedziałabym nawet że Pratchettowym, stylu, są bardzo ważne przemyślenia, które powiedziałabym, że wiele wyjaśniają w świecie (i czasem rezonowały ze mną bardzo mocno) i jest porównanie (z bibliografią!) różnych stylów działań rządów względem sex-worku. I jak zazwyczaj nie chodzi i dobrostan ludzi, których on dotyczy.

Jasne nie jest to opus magnum i opowiada tylko o jednym wycinku sytuacji. Inaczej wygląda ta sytuacja w Szwecji, w Afganistanie czy w Polsce. Jednak nie jest to książka, która tym opus magnum pragnie być. To tylko jedno ze spojrzeń na temat.
Traf chciał, że bardzo ważne, bo z środka.
I bardzo zabawne.

• Najlepsza książka, którą przeczytałam w...
  • Po angielsku
  • Z PDFa