Ogród Utrapień Transcendentnych

Dominika A. Thomson Wydawnictwo: E-bookowo fantasy, science fiction
E-bookowo
2020-08-31
2020-08-31
fantasy fantastyka supernatural young adult

Bardzo wciągająca książka z nieprzewidywalną fabułą, trzymająca w napięciu i ciekawości co wydarzy się dalej. Czyta się bardzo szybko, liczne dialogi wprowadzają dużą dynamikę, przy jednoczesnych obfitych opisach otoczenia - autorka rozbudza wyobraźnię, pozwalając na dokładne poznanie świata, w którym znajdują się bohaterowie. Metaforyczne postaci wykreowane przez Dominikę A. Thomson to szerokie pole manewru do interpretacji dla czytelnika.
Czekam na kolejną pozycję wydaną przez autorkę!

Piękna książka, która pozwala przenieść się do innego świata. Cudowne opisy malują wokół nas obrazy tak wyraźne, że świat malowany przez autorkę można niemal namacalnie poczuć. Będąc w tracie czytelnik orientuje się, że książka jest jedną wielką metaforą. W szczegóły wdawać się nie będę - niech każdy ma radość ze swojej interpretacji. Po przeczytaniu wraca w myślach jak bumerang w różnych chwilach dnia. Czuję potrzebę przeczytania jej od nowa.

"Będąc tak daleko , nie mogę się już cofnąć. Trzeba kontynuować wędrówkę".
Pierwsze myśli wchodząc do świata pełnego cierpiani i strachu rzeczywistości,zmieniają się gdy nieoczekiwanie autor przenosi nas do wymiaru w którym możemy spojrzeć na siebie trochę innymi oczami. Nie zawsze pierwsze złudzenie poznania drugiej osoby, pozwala uniknąć późniejszych rozterek. Polecam Serdecznie, porywająca na pewno dająca dużo w dzisiejszych czasach przemyśleń pozycja warta zagoszczenia na naszych półkach .

"Będąc tak daleko , nie mogę się już cofnąć. Trzeba kontynuować wędrówkę".

Z pozoru lekka, spokojna powieść, która już po pierwszy kartach okazuje się wcale nie tak lekką: autorka rzuca swą bohaterkę na głęboką wodę oceanu ludzkiego umysłu, moralności i emocjonalnych zawirowań. Podróż w głąb Ogrodu jest podróżą w głąb siebie, którą każdy z nas będzie musiał, prędzej czy później odbyć. Powieść jest wspaniałym debiutem młodej, obiecującej pisarki. Wielkie plusy za self publishing!

Wspania książka. Delikatna, spokojna choć trzymająca w napięciu. Z morałem. Kolorowa, pełna nadziei. Potrzebowałam takiej książki na dziś. Polecam!!!

Intrygujaca i osobliwa powieść. Tak w najprostszych słowach można opisać pozycję D.A.Thomson. Zachwianie czasoprzestrzeni, niezmierzone ilości zagadek, tajemnic oraz szyfrów sprawiają, że czytelnik automatycznie przenosi się w świat wykreowany przez autorkę, chce wręcz stanąć ramię w ramię z bohaterką i wyruszyć z nią w drogę, co prawda trudną, ale drogę, która ukazuje realne utrapienia pólrealnych postaci. Dodatkowym urokiem tej książki są także barwne opisy ogrodu oraz niesamowite opisy emocji, ktore urozmaicają fabułę i dają jednocześnie sposobność zrelaksować się czytelnikowi, który w przeciągu całej powieści jest podtrzymywany w napięciu o wysokim stężeniu. Polecam !

Bardzo fajna książka o wartościach, jakie są najważniejsze w życiu. Czyta się szybko, oryginalna powieść.

• Priorytet do kupienia
  • Mega pilne