Grube wióry

Grube Wióry
Agora
2020-10-14
2020-10-14

Nie trafiła do mnie. Wstrzymuję się od oceny.

Nie trafiła do mnie. Wstrzymuję się od oceny.

Jak dla mnie bardzo fajnie pokazany świat

Jak dla mnie bardzo fajnie pokazany świat

Fajna powieść, z humorem, grozą, emocjami... Książkę szybko się czyta. Pacześ przez spełnienie swojego marzenia pokazał swój kolejny talent. Kolejny artysta polskiego podwórka podkreśla potęgę podświadomości... Polecam bardzo!!!

Debiutancka powieść polskiego standupera. Jako, że czytałam ją jako drugą to miałam w głowie taką myśl, że jednak "Pierwszy śnieg" był lepszy. Ale to tylko pokazuje jak dobrze autor rozwinął skrzydła. Nie oznacza to też, że książka jest zła. Jest dobra, napisana lekko i przystępnie. Opowiada o pracy przedstawicieli handlowych małej firmy, męskiej przyjaźni i złośliwej byłej żonie. I tak jak w poprzednio przeczytanej "Marzycielce" tutaj również jest eksmałżonka, która robi wszystko aby uprzykrzyć życie. Więc miałam takie porównanie jak wygląda zemsta zawiedzionego mężczyzny i zdradzonej kobiety. I muszę przyznać, że nie wiem co gorsze. Do końca nie wierzyłam też w ten "zbrodniczy plan" obu panów, więc końcówka mnie zaskoczyła. Powieść porusza też problem alkoholizmu i pokazuje jak wpływa on na najbliższych.

Przyznam szczerze, że na początku trochę sceptycznie myślałam o twórczości literackiej standupera, no bo o czym będzie pisać, o żartach ze sceny. Choć uwielbiam Pana Rafała i innych komików, to wydawało mi się, że będą to tylko śmieszne książki. A tu autor porusza takie życiowe tematy, że z niecierpliwością będę czekać na jego kolejne powieści.

Pan Pacyś umie i w standupy i jak widać całkiem nieźle w powieści.

Pan Pacyś umie i w standupy i jak widać całkiem nieźle w powieści.

Czy Rafał Pacześ sprawdził się jako pisarz?
Moim zdaniem tak
Przyjemnie się przechodzi przez tą historię
Zabawna, momentami wzruszająca historia o ludziach, lepszych czy gorszych z perspektywy czytelnika, o kasacyjnym piciu, żądzy zemsty i jej szaleństwu oraz paru wątkach które pewnie mi już umknęły
Książka nie jest wybitna, ale jest dobra i godna polecenia

Czy Rafał Pacześ sprawdził się jako pisarz?
Moim zdaniem tak
Przyjemnie się przechodzi przez tą historię
Książka nie jest wybitna, ale jest dobra i godna polecenia

"Grube wióry" Rafała Paczesia to coś więcej niż tylko śmiech i stand-up na papierze. W tej książce Pacześ, znany z podbijania sceny komediowej, zabiera nas w podróż pełną życiowych zwrotów akcji, prawdziwych emocji i, oczywiście, jego charakterystycznego humoru.

Książka skupia się na historii dwóch gości, Oskara i Wiktora. Oskar to młody koleszka, który jeszcze nie do końca ogarnął, co zrobić ze swoim życiem. Ma swoje problemy, nieudane związki i cały ten bajzel z ojcem. Z kolei Wiktor to starszy facet, który również nie ma lekko. Jego życie to mix alkoholu, problemów rodzinnych i zawodowych.

Gdzie ich drogi się przecinają? Ano, w momencie, kiedy wpadają na szalony plan, który ma odmienić ich losy. I tu zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki, bo ich pomysł to nie tylko wyprawa do Norwegii, ale i coś o wiele bardziej szalonego. To wszystko sprawia, że "Grube wióry" to nie tylko książka o błędach, przyjaźni i poszukiwaniu siebie, ale też o tym, jak czasem w życiu robimy rzeczy totalnie odjechane.

Pacześ nie boi się dotykać ciężkich tematów, a jednocześnie robi to z takim luzem i swadą, że ciężko się od książki oderwać. Postacie są takie... no, prawdziwe, wiecie? Jakbyś mógł ich spotkać na ulicy. A historia? Mieszanka komedii, dramatu i sensacji, z których każda strona to nowa niespodzianka.

"Grube wióry" to nie jest jakaś tam zwykła komedyjka. To solidny debiut Paczesia w literaturze, pełen życiowych prawd, nieoczekiwanych zwrotów akcji i – jak to u Paczesia – humoru, który potrafi trafić. Daję tej książce mocne 8 na 10, bo to naprawdę coś więcej niż tylko rozrywka. To historia, która może Was czegoś nauczyć, rozbawić i dać do myślenia.

Ta książka była przyjemna, jak na debiutancką powieść, to całkiem spoko. Nie porwała jakoś mocno, ale przyjemnie się tego słuchało, myślę, że nie przeczytałabym jej, bo akcja była mało wartka. Historia sama w sobie też ciekawa, jednakże motyw z tą akcją w Norwegii trochę mnie rozbawił. No nic, zobaczymy jak wejdzie druga powieść Paczesia :) Myślę, że facet naprawdę dobrze sobie radzi w życiu i sporym zaskoczeniem dla mnie było to, że w ogóle wydał książkę. Fajnie, trzymam za niego kciuki :)

Ani zła, ani dobra. Średnia - będzie pasować idealnie.
Z plusów: czyta się lekko, szybko i przyjemnie
Z minusów: przewidywalna,a zakończenie trochę miałkie.
Biorąc pod uwagę, że książkę napisał stand-uper, nie pisarz wrażenia raczej pozytywne:)
Ps. Super na odmóżdżenie.

Ani zła, ani dobra. Średnia - będzie pasować idealnie.
Z plusów: czyta się lekko, szybko i przyjemnie
Z minusów: przewidywalna,a zakończenie trochę miałkie.
Ps. Super na odmóżdżenie.

Książka która mocno zapadła mi w pamięć, autor już na wstępie zaznacza że to nie jest książka Rafała komika, ale Rafała człowieka po przejściach.
Lekko się ją czyta, szybko się utożsamiłem z głównym bohaterem, który pokazuje że życie można i da się zmienić.

• Audiobooki