Na placu budowy. Zawody maszyny i pojazdy

Okładka książki Na placu budowy. Zawody maszyny i pojazdy Doro Gobel, Peter Knorr
Okładka książki Na placu budowy. Zawody maszyny i pojazdy
Doro GobelPeter Knorr Wydawnictwo: Babaryba interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
14 str. 14 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Babaryba
2020-01-01
2020-01-01
14 min.
budowa plac budowy dźwig koparka

Okładka książki Na Ryneczku Doro Gobel, Peter Knorr
Na Ryneczku Doro Gobel, Peter K...
Okładka książki Nasze miasteczko Doro Gobel, Peter Knorr
Nasze miasteczko Doro Gobel, Peter K...
Okładka książki Nie ma jak w domu Doro Gobel, Peter Knorr
Nie ma jak w domu Doro Gobel, Peter K...

Okładka książki Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio zostaje ... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Jedziemy na wycieczkę Doro Gobel, Peter Knorr
Jedziemy na wy... Doro Gobel, Peter K...
Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld
Snów kolorowyc... Sherri Duskey Rinke...

Chociaż niektórzy uważają, że książki bez tekstu to: "nie książki", to ja z całą stanowczością się z tym nie zgadzam. Moim zdaniem takie pozycje to cudowna odmiana, która daje naszej wyobraźni prawdziwe pole do popisu!

Zapewne większość z Was kojarzy Ulicę Czereśniową (to chyba najbardziej znana seria książek obrazkowych) i chociaż mamy ją na półce i bardzo lubimy, to przyznam, że seria, która ukazała się nakładem wydawnictwa @wydawnictwobabaryba podoba mi się znacznie bardziej.

To przede wszystkim zasługa kreski. Myślę, że postaci są tutaj bardziej realne, a same ilustracje również sprawiają dla mnie wrażenie bardziej realnych. Czy Wy też tak to widzicie?

Powyższa książka jest u nas hitem przede wszystkim dlatego, że mam w domu małego fana wszelakich pojazdów. Dlatego temat budowy, gdzie obserwujemy pracę koparek, dźwigu czy wywrotki to dla Adasia prawdziwą atrakcja.

Chociaż akcja książki skupia się na budowie to bez trudu wybaczymy pozostałe historie, a sami odkryjecie, że jest ich tutaj sporo! Póki co Adasiowi prócz budowy podoba się historia kotka 😃

Mnogość detali i bohaterów to wielki plus. Co ciekawe książka pozwala nam się zapoznać z pewnymi zawodami.

Chociaż w gruncie rzeczy każda rozkładówka pokazuje tę samą lokalizację, to niekiedy widzimy ją z innej perspektywy, dzięki czemu dostrzegamy jeszcze więcej szczegółów 😃

Książki znanego duetu Gobel&Knorr to wielkoformatowe, kartonowe picturebooki. Na każdej rozkładówce znajdziecie panoramę - pełną przygód i szczegółów. Dzięki realistycznym ilustracjom, książki pobudzają wyobraźnię i mobilizują do wymyślania historii - narratorem stają się tu rodzice i dzieci.

W części o budowie mały czytelnik jest świadkiem powstawania nowego budynku. Na pierwszej rozkładówce mamy okazję zobaczyć, jak komis samochodowy prowadzony przez panią Różę, zostaje zburzony. Już niebawem pojawią się budowlańcy, którzy zaczną stawiać ściany nowego domu. Nie zabraknie przy tym przygód i niespodziewanych wydarzeń. Mijają miesiące, zmieniają się pory roku, wokół toczy się życie, a prace przy nowym domu trwają nieustannie. Akcja toczy się nie tylko wokół budowy, ale też dookoła. Każda rozkładówka pokazana jest z innej perspektywy i mimo tego, że jesteśmy w jednym miejscu, możemy podejrzeć całą okolicę.

Ogromnym plusem tych książek, jest to, że można je czytać na wiele sposobów. Na okładce znajdziecie opisy głównych bohaterów - możecie wybrać sobie jednego i śledzić jego losy na poszczególnych stronach. Możecie skupić się na wiodących wydarzeniach, a wątki poboczne zostawić na kolejne czytanie. Książki mają wiele do odkrycia i nie sposób to zrobić za pierwszym razem.

Dzięki książce, zapewniamy nie tylko rozrywkę, ale też naukę spostrzegawczości, logicznego myślenia, wyciągania wniosków, szlifujemy umiejętność opowiadania oraz pobudzamy wyobraźnię.

Polecam!

🏗️To fatastyczny picterbook w, którym śledzimy etapy budowy z kilku perspektyw. Każda strona to inny etap budowy, od rozbiórki , po wylewki, murowanie, wznoszenie kolejnych pięter aż po budowę dachu i zagospodarowanie nowego budynku. Wszystkie prace budowlane odbywają się w tętniącym życiu miasteczku, gdzie mieszkańcy toczą codzienne życie ale i są świadkami zmieniającego się miejsca.

🏗️Mnóstwo szczegółów, maszyn budowlanych, zawodów, czynności, które tworzą wyjątkową historię.
Tekst jest zbędny bo tyle się dzieje, że mały czytelnik nie przestaje opowiadać co widzi na budowie.
Wspólnie ćwiczymy spostrzegawczość, zdając relacje z postępów budowy a przy okazji obserwując otoczenie. Dzieci grające w piłkę, koty chodzące własnymi ścieżkami, auta przemierzające ulice.
Nas ta książka zainspirowała do odwiedzenia placu budowy i sprawdzeniu czy faktycznie mozemy znaleźć tam te wszystkie maszyny budowlane!

Idealna książka nie tylko dla małych fanów budowlańców ale i dla ciekawskich i spostrzegawczych maluchów 🔥

To kolejna książeczka obrazkowa, którą mamy okazję czytać i tak jak poprzednia, tak i ta świetnie sprawdzi się dla odbiorców w różnym wieku, od dwulatków po przedszkolaków włącznie.

"Na placu budowy" to bogato ilustrowana wielkoformatowa książka obrazkowa, w całości wykonana z twardego i wytrzymałego kartonu. Książkę czytaliśmy już niezliczoną ilość razy i za każdym razem wyszukujemy to nowe przedmioty i rozpoznajemy kolejne ulubione pojazdy oraz postacie, przy tym dopatrując się większej ilości szczegółów.

Podczas czytania obserwujemy jak w miejscu starego domu powstanie nowy. Co ciekawe, tuż obok placu budowy toczy się normalne życie: dzieci grają w piłkę, ktoś myje okna,ktoś przewozi fotel na dachu, a ktoś spaceruje z psem. Stopniowo pojawiają się robotnicy, którzy zaczynają wylewać fundamenty i stawiać pierwsze ściany. Tymczasem poza wyznaczonym miejscem budowy miasteczkowe tętni życiem, między innymi powstaje sklepik z warzywami, dzieci chodzą do szkoły. Chwilę później na budowę wkraczają kolejni fachowcy, aż budowa dobiega końca. Co którzy wcześniej przyjechali, teraz odjeżdżają, a my możemy podziwiać efekty pracy. Mały park i piękny nowy dom z przytulną biblioteką i kawiarnią.

Poprzednia część czyli "Na ryneczku" synkowi podobała się bardzo, ale "Na placu budowy" to prawdziwy hit. Myślę, że to za sprawą tego, że nasze życie zawodowe wiąże się branżą budowlaną i poniekąd synek mimo, że ma dopiero 5 lat już bywał zarówno z mężem jak i ze mną na budowie. Dla nas picturebooki to książki, przy których nie można się nudzić, dziecko zadaje mnóstwo pytań, trenuje spostrzegawczość i wzrok. My będziemy nadrabiać pozostałe części, a Was zachęcam do poznania tych wyjątkowych w swojej prostocie książek dla najmłodszych czytelników.

• Dla dzieci
  • Przedszkole
  • Żłobek
  • Dziecko
  • Wyszukiwanka
  • Kubix
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Na placu budowy. Zawody maszyny i pojazdy