Historia ludzkiej chciwości

Okładka książki Historia ludzkiej chciwości Krzysztof Opolski, Krzysztof Turowski
Okładka książki Historia ludzkiej chciwości
Krzysztof OpolskiKrzysztof Turowski Wydawnictwo: Arkady biznes, finanse
200 str. 3 godz. 20 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Wydawnictwo:
Arkady
Data wydania:
2020-06-25
Data 1. wyd. pol.:
2020-06-25
Liczba stron:
200
Czas czytania
3 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9782138351353
Tagi:
biznes pieniądze historia nauki społeczne finanse
Średnia ocen

5,5 5,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Po co nam praca? Krzysztof Opolski, Krzysztof Turowski
Ocena 3,0
Po co nam praca? Krzysztof Opolski, ...
Okładka książki Biznes plan Jak go budować i analizować? Krzysztof Opolski, Krzysztof Waśniewski
Ocena 0,0
Biznes plan Ja... Krzysztof Opolski, ...
Okładka książki Biznesplan jak go budować i analizować Krzysztof Opolski, Krzysztof Waśniewski
Ocena 5,0
Biznesplan jak... Krzysztof Opolski, ...
Okładka książki Audyt strategiczny jako szansa na poprawę pozycji rynkowej firmy Krzysztof Opolski, Krzysztof Waśniewski, Magdalena Wereda
Ocena 0,0
Audyt strategi... Krzysztof Opolski, ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,5 / 10
12 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3
2

Na półkach:

Rozmowa dwóch panów znających się na ekonomii. Dziennikarza i publicysty oraz profesora. Problemem jest fakt, iż przy tym temacie wywiad powinien być przeprowadzony z historykiem ekonomii, a nie z profesorem ekonomii. Mnóstwo powierzchowności i uogólnień, taka trochę rozmowa przy piwku, a nie poważna dyskusja. Zdecydowanie bardziej polecam Historię spekulacji finansowych Edwarda Chancellora. Temat podobny, ale wartość merytoryczna dużo, dużo większa.

Rozmowa dwóch panów znających się na ekonomii. Dziennikarza i publicysty oraz profesora. Problemem jest fakt, iż przy tym temacie wywiad powinien być przeprowadzony z historykiem ekonomii, a nie z profesorem ekonomii. Mnóstwo powierzchowności i uogólnień, taka trochę rozmowa przy piwku, a nie poważna dyskusja. Zdecydowanie bardziej polecam Historię spekulacji finansowych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1324
9

Na półkach:

Panowie wymieniają się obiegowymi komunałami na temat ekonomii.
Dostrzegają wielką rolę państwa, które powinno edukować (s. 32),zapewnić logiczną redystrybucję zebranych składek (s. 108),zapewnić najbiedniejszym dostęp do oświaty, kultury, opieki zdrowotnej (s. 130),organizować życie publiczne (s. 155),zabierać bogatszym, aby osłonić słabszych, realizować określone cele społeczne (s. 156) a także koordynować, harmonizować i regulować (s. 161) oraz wspierać wolny rynek (s. 186).
Widzą także chciwość państwa, której objawami są daniny, czynsze, podatki (s. 52) oraz chęć dbania o zdobycze socjalne, którego celem nadrzędnym jest kupowanie głosów wyborców (s. 157).

Panowie wymieniają się obiegowymi komunałami na temat ekonomii.
Dostrzegają wielką rolę państwa, które powinno edukować (s. 32),zapewnić logiczną redystrybucję zebranych składek (s. 108),zapewnić najbiedniejszym dostęp do oświaty, kultury, opieki zdrowotnej (s. 130),organizować życie publiczne (s. 155),zabierać bogatszym, aby osłonić słabszych, realizować określone...

więcej Pokaż mimo to

avatar
254
27

Na półkach:

Fajnie, że ktoś się podjął omówienia tematy ludzkiej chciwości i pazerności. Historia opowiedziana od wynalezienia idei pieniądza, po problemy współczesnego świata. Polecam, ciekawa lektura.

Fajnie, że ktoś się podjął omówienia tematy ludzkiej chciwości i pazerności. Historia opowiedziana od wynalezienia idei pieniądza, po problemy współczesnego świata. Polecam, ciekawa lektura.

Pokaż mimo to

avatar
431
57

Na półkach:

Naprawdę niezła książka (pogadanka?) o ekonomiii. Przyznam, że początkowo nieco odstraszył mnie tytuł, który sugerował, że będzie to kolejna trywialna pozycja o tych złych bogaczach, winnych całego zła tego świata. No i całe szczęście tytuł okazał się zwodniczy, bo "Historia ludzkiej chciwości" to zapis wywiadu Krzysztofa Turowskiego z profesorem ekonomii Krzysztofem Opolskim, obejmujący szereg zagadnień ekonomicznych. Dodam, że książka napisana jest stosunkowo prostym językiem (ale bez nadmiernych uproszczeń przedstawianych zagadnień) oraz znacznie wykracza poza kwestię tytułowej chciwości (nieco zawiedzeni więc mogą ci czytelnicy, którzy liczyli na pogłębione studium w zakresie tejże chciwości).
Czytając "Historię...", z łatwością można odczuć sympatię, jaką żywią wobec siebie panowie Krzysztofowie. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że rozmowy panów Opolskiego oraz Turowskiego o ekonomii przypominały mi w pewnym stopniu gawędy panów Jarońskiego oraz Wyrzykowskiego o biathlonie i kolarstwie.

Mój werdykt: dałbym 7.5, ale z braku możliwości technicznych LC oraz na zachętę do wydania kolejnych prac zostawiam 8.

Naprawdę niezła książka (pogadanka?) o ekonomiii. Przyznam, że początkowo nieco odstraszył mnie tytuł, który sugerował, że będzie to kolejna trywialna pozycja o tych złych bogaczach, winnych całego zła tego świata. No i całe szczęście tytuł okazał się zwodniczy, bo "Historia ludzkiej chciwości" to zapis wywiadu Krzysztofa Turowskiego z profesorem ekonomii Krzysztofem...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    21
  • Przeczytane
    14
  • Posiadam
    4
  • Ekonomia
    2
  • Wyp_z_BUWr
    1
  • 2022
    1
  • Biznesowe
    1
  • Finanse
    1
  • Ekonomia - ogólne
    1
  • 2021
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Historia ludzkiej chciwości


Podobne książki

Przeczytaj także