24 godziny Męki Pańskiej

Okładka książki 24 godziny Męki Pańskiej Luisa Piccarreta
Okładka książki 24 godziny Męki Pańskiej
Luisa Piccarreta Wydawnictwo: Wydawnictwo AA religia
religia
Le 24 ore della Passione di N.S.G.C.
Wydawnictwo AA
2020-01-01
2020-01-01
Mieczysław Stebart

Ta książka to ciągła i nieustająca modlitwa autorki i jej wizje prywatne związane z męką i śmiercią Pana Jezusa.

Doskonała pozycja do codziennych rozważań wielkopostnych pomagająca przeżyć, wczuć się, doznać...

Powróciłam do tej lektury w marcu 2021 roku i chcę się tu podzielić świeżymi refleksjami.
Duchowość Luisy Piccarrety jest niesamowicie ofiarna. Wzruszają jej modlitwy, które koncentrują się na współczuciu i chęci niesienia pomocy cierpiącemu Jezusowi. Jej modlitwy są przepojone autentyczną i niespotykaną miłością.
Każdy rozdział - kolejna z 24 godzin - zawiera obrazowy opis wydarzeń oraz rozmowę, a właściwie modlitwę Luisy do Jezusa, pełną współczucia i pocieszeń, a zakończoną podrozdziałem o tytule "Zamyślenia i doświadczenia", w którym Luisa porusza nasze sumienia pytaniami będącymi doskonałym przygotowaniem do spowiedzi z miłości i ofiarności.
W kolejnych godzinach męki pojawiają się także słowa Jezusa.
Szczególnie zapadła mi w pamięć godzina dziewiętnasta (od 11 do 12 w południe),w której ma miejsce ukrzyżowanie i podniesienie na krzyżu - tutaj Luisa Piccarreta przytacza kilka modlitw Jezusa do Ojca, w których nasz Zbawca staje w obronie nas, grzesznych stworzeń; oto fragmenty jednej z nich: "...Och, złagodniej! Wszystkie te obelgi noszę na mojej twarzy, która jest przed Tobą odpowiedzialna za wszystkich. Ojcze mój, powstrzymaj swój gniew przeciwko biednej ludzkości: są ślepi i nie wiedzą, co czynią. .... Jeżeli nie żywisz współczucia dla biednej ludzkości, niech Cię zmiękczy ta moja twarz, splugawiona plwocinami, pokryta krwią, posiniaczona i spuchnięta z powodu wielu otrzymanych uderzeń. Miłosierdzia, Ojcze mój! .... Stałem się upokorzeniem wszystkich. Dlatego za wszelką cenę chcę zbawić biedne stworzenia."

• Chrześcijaństwo
  • Światło