Gucio się obraża

Okładka książki Gucio się obraża Aurélie Chien Chow Chine
Okładka książki Gucio się obraża
Aurélie Chien Chow Chine Wydawnictwo: Debit Seria: Uczucia Gucia interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
32 str. 32 min.
2020-03-18
2020-03-18
32 min.
Bożena Sęk
uczucia gucio obrażanie się jednorożec dla najmłodszych

Seria "Uczucia Gucia" może być wartościowym wsparciem dla przedszkolaków, które uczą się rozpoznawać własne emocje i uczucia i nad nimi panować. Może być pomocą dla rodziców, którzy nie zawsze potrafią zdefiniować jakieś emocje. Tutaj dostajemy przykłady tego, co się z danymi emocjami wiąże, jakie zachowania z nich wynikają. Ćwiczenie oddechowe na poradzenie sobie z jakimś uczuciem to całkiem ciekawy pomysł. Minimalistyczne ilustracje są ładne. Gdybym się chciała czepiać, to zwróciłam uwagę na to, że na stronie, gdzie pokazane są różne kolory grzywy Gucia odpowiadające innym emocjom jednorożec jest zły. Wolałabym by użyto słowa "rozzłoszczony", bo "zły" jest nie do końca precyzyjne, zbyt ogólne moim zdaniem.

Dziś grzywa Gucia przybrała turkusowe barwy. Jednorożec obraził się na dziadka, gdyż ten poprosił go o ustąpienie kolejki młodszej kuzynce. To zdarzenie popsuło Guciowi frajdę z jazdy na sankach i odebrało apetyt do wieczora! Jest jednak sposób, by uwolnić się od chmury obrazy i przegonić ją!
1. Gucio zamyka oczy. Wyobraża sobie wielką szarą chmurę w swojej głowie. Nabiera buzią powietrza i wydyma brzuszek.
2. Gucio wstrzymuje oddech. I kreci duże kółko głową, wyobrażając sobie wszystkie miłe chwile, które rozświetliłyby mu dzień, ale przez tę chmurę obrazy starannie go omijają.
3. Gucio mocno wydmuchuje buzią powietrze i razem z nimi tą wielką szarą chmurę.
Po trzech powtórzeniach jednorożec czuje się lżej i znów może cieszyć się pobytem w górach z rodziną.

Książeczkę wzięłam z myślą o mojej 3-letniej obrażalskiej bratanicy, ale szczerze powiedziawszy myślałam, że będzie ona miała inną historię. Ćwiczenie oddechowe naprawdę fajne, nawet dla dorosłego, jednak liczyłam na coś innego. Moja bratanica jakoś niespecjalnie zainteresowała się Guciem, chociaż śnieg i wąsy dziadka Gucia przykuły jej uwagę. Jak dla mnie książeczka OK, ale bez fajerwerków.

Ćwiczenia oddechowe dobre na wszystko, nawet na focha w wykonaniu jednorożca :D

Ćwiczenia oddechowe dobre na wszystko, nawet na focha w wykonaniu jednorożca :D

• Dla dzieci
  • Uczucia Gucia
  • Martyna
  • Dla Klary
  • Przedszkole

Dodaj cytat z książki Gucio się obraża