Niedowiarstwo moje

religia
Znak
2020-03-25
2020-03-25
refleksje rozważania przemyślenia chrześcijaństwo wiara

Okładka książki Znak nr 765 Joanna Bar, Wojciech Bonowicz, Halina Bortnowska, Andrzej Bursa, Tadeusz Gadacz, Patryk Hardziej, Józefa Hennelowa, Jerzy Illg, Dominika Kozłowska, Józef Majewski, Anna Mateja, Piotr Napiwodzki, Bronka Nowicka, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Michał Zabdyr-Jamróz
Znak nr 765 Joanna Bar, Wojciec...
Okładka książki Znak nr 763 Anna Arno, Wojciech Bonowicz, Leszek Bugajski, Olga Drenda, Julia Fiedorczuk, Jacek Filek, Dorota Groyecka, Józefa Hennelowa, Tove Jansson, Dominika Kozłowska, Angelika Kuźniak, Robert Maciej, Anna Marchewka, Mateusz Marczewski, Anna Mateja, Marta Mizuro, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Barbara Toruńczyk, Marcin Wilk
Znak nr 763 Anna Arno, Wojciech...
Okładka książki Znak nr 762 Jan Assmann, Jan Hartman, Józefa Hennelowa, Inga Iwasiów, Magdalena Kicińska, Dominika Kozłowska, Angelika Kuźniak, Mindaugas Kvietkauskas, Andrzej Muszyński, Piotr Oleksy, Robert Pawlik, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak
Znak nr 762 Jan Assmann, Jan Ha...

Uwielbiam takie weekendy: rodzinne, nieśpieszne, spokojne. Każdy zajmuje się swoimi sprawami, zainteresowaniami a jednak jesteśmy razem, nigdzie się nie spieszymy, doceniamy co mamy.
Na ten weekend wybrałam ambitniejszą lekturę. W tym roku moim hobby jest rozwój duchowy. Na półce czekała książka Józefy Hennelowej "Niedowiarstwo moje". Autorka to znana dziwnnikarka, która przez większą część życia pisała do Tygodnika Powszechnego. Ta książka to zbiór jej testów, rozważań religijnych, których wspólnym mianownikiem jest przytoczona we wstępie opowieść z Ewangelii św. Marka o przejmującej prośbie człowieka oczekującego cudu: „Wierzę, Panie, wspomóż niedowiarstwo moje”. Niektóre z tekstów naprawdę dobre, dają do myślenia, poruszają.
więcej na https://www.instagram.com/p/CCQ4kMNJ11D/

• Przeczytane 2020
  • Religia

Dodaj cytat z książki Niedowiarstwo moje