Chemik

Okładka książki Chemik Piotr Wójcik
Okładka książki Chemik
Piotr Wójcik Wydawnictwo: Dragon Cykl: Metropolia (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Metropolia (tom 2)
Dragon
2020-03-25
2020-03-25
Literatura polska kryminał Katowice dilerzy

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 9 (69) / 2023 Daniela Droscher, Mariusz Janik, Magdalena Kicińska, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Paulina Maślona, Dauthendey Max, Redakcja magazynu Pismo, Maggie Shipstead, Adrian Sinkowski, Douglas Stuart, Piotr Wójcik, Agnieszka Wolny-Hamkało
Pismo. Magazyn... Daniela Droscher, M...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 4 (40) / kwiecień 2021 Edyta Bystroń, Anna Fiałkowska, Zuzanna Kowalczyk, Łukasz Lamża, Małgorzata Lebda, Karolina Lewestam, Marta Mitek, Ania Morawiec, Mateusz Roesler, Rhian Sassen, Filip Springer, Douglas Stuart, Władysław Szlengel, Paul Vallely, Aleksandra Warecka, Jarosław Westermark, Marcin Wicha, Dominik Wilczewski, Mirosław Wlekły, Piotr Wójcik
Pismo. Magazyn... Edyta Bystroń, Anna...

Może szału nie było, ale zagadka jest taka jak lubię

Może szału nie było, ale zagadka jest taka jak lubię

Skoro to druga część cyklu, liczyłam, że zostaną przedstawione dalsze losy Góralczyka. Tymczasem głównym bohaterem tej części zostaje komisarz Sabina Trzmiel.
"Chemik” jest o wiele lepszy od "Winy". Tajemnicze śledztwo, sprawy z przeszłości, jednak brakowało mi pewnego dreszczyku emocji, ale nie było źle.
Narracja jest trzecioosobowa. Całość - tak zresztą jak i pierwsza część - jest podzielona na dni i rozdziały oraz imiona i nazwiska bohaterów, którego dany tekst dotyczył. To jest plus, gdyż bohaterów w tej książce jest sporo i szybko możemy zobaczyć o kim mowa.

Narracja jest trzecioosobowa. Całość - tak zresztą jak i pierwsza...

"Chemik" to druga część cyklu Metropolia autorstwa Piotra Wójcika. Dla mnie druga część była ostatnią bo całość zaczęłam od końca i to dosłownie. najpierw przeczytałam Amnezję, później Winę i teraz przyszła pora na Chemika.

Chłopak rozstaje się z dziewczyną. Niedługo później wypada z balkonu na katowickim osiedlu Gwiazdy. Wydawać by się mogło, że to samobójstwo spowodowane rozstaniem. Nic jednak bardziej mylnego, o czym także przekonana jest komisarz Sabina Trzmiel. No, ale skoro to nie było samobójstwo, to kto mógł chcieć zabić młodego, zdolnego studenta chemii? Tam, gdzie pojawiają się duże pieniądze pojawiają się i większe problemy. Co denat miał wspólnego ze środowiskiem śląskich dilerów? Na te i inne pytania odpowiedzi będą musieli znaleźć śledczy zajmujący się sprawą. Brakuje tylko obecności komisarza Góralczyka.

Miło było ponownie spędzić trochę czasu w swoich okolicach. "Chemik" jak i cały cykl Metropolia wypada całkiem nieźle. Kto jeszcze nie zna to zachęcam do poznania.

Kolejne spotkanie i kolejne bardzo udane. Wielbiciele gatunku nie będą rozczarowani.

Taka książka na jedno popołudnie. Jutro przeczytam trzecią część i pewnie zapomnę całośc.

Po średnio udanej "Winie", kolejna odsłona cyklu "Metropolia" wypadła już dużo lepiej. Autor nabrał wiatru w żagle i porządnym dmuchnięciem nadał opisywanej akcji całkiem niezłego rozpędu. Nie jest to kryminał na miarę słynnych "skandynawów", ale jak na polskie realia, to i tak jest całkiem niezły. Brakło mi tu tylko komisarza Góralczyka, którego zastąpiła inna para śledczych, bo ten w niezbyt sprzyjających dla siebie okolicznościach w pierwszej części, został przymusowo oddelegowany w pewne miejsce i jakoś nie w smak była mi ta zmiana. Liczę na jego powrót w trzeciej i ostatniej części serii, za którą zaraz zamierzam się zabrać.....

Drugi tom zdecydowanie lepszy. Ciekawa historia. Chętnie poznawałem kolejne karty powieści, by dowiedzieć się, jak autor to zepnie. Warto!

Druga książka autora, którą przeczytałem. Druga cześć o katowickich policjantach i innych bohaterach, których znam z "Winy". Muszę przyznać, że jest to o wiele lepsza lektura niż poprzednia część. Opowiada ona historię dziecka z Katowic, którego życie kończy się już na samym początku fabuły jednak z każdym kolejnym rozdziałem poznajemy jego historię, powiązania z różnymi środowiskami, jego charakter, zalety i wady. Okazuje się że na jego życie mogło czyhać kilkoro podejrzanych a i tak sama końcówka diametralnie odwraca sytuację i mocno zaskakuje. Bardzo przyjemna lektura, która wskazuje na kilka ważnych problemów społecznych. Tym razem narracja, która wskazuje czytelnikowi różne punkty widzenia działa pozytywnie a odbiór wydarzeń.

„ Chemik” – to drugi tom cyklu Metropolia, której akcja rozgrywa się w Katowicach. Świetnie ukazany klimat Katowic, zarówno od strony zewnętrznej miasta, jego dzielnic, osiedli starszych czy nowszych, bardziej prestiżowych jak i malowniczych kamienic. Mnóstwo autentycznych miejsc znanych osobom związanym z tym miastem. W tle historia życia głównego bohatera związanego od urodzenia z Katowicami, jego sekrety i tajemnice.
Wspaniale skonstruowany kryminał o zaskakującym zakończeniu i pogłębionym portrecie psychologicznym bohaterów.

"Chemik" to druga część serii. Komisarz Sabina Trzmiel zostaje wezwana do zdarzenia. Młody chłopak wypada z balkonu na Katowickim osiedlu Gwiazd. Intuicja pani Komisarz podpowiada jej jednak, że to nie było samobójstwo. Czy ma. Ona rację? Jak potoczy się śledztwo dowiecie się czytając "Chemik"

• Egzemplarz recenzencki

Dodaj cytat z książki Chemik