Ostatnie dzieciaki na Ziemi i ostrze mocy

Okładka książki Ostatnie dzieciaki na Ziemi i ostrze mocy Max Brallier
Okładka książki Ostatnie dzieciaki na Ziemi i ostrze mocy
Max Brallier Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Ostatnie dzieciaki na Ziemi (tom 5) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Ostatnie dzieciaki na Ziemi (tom 5)
The Last Kids on Earth and the Midnight Blade
Jaguar
2020-02-26
2020-02-26
Piotr Jankowski

Okładka książki W świecie gry Nick Eliopulos, Luck Flowers
W świecie gry Nick Eliopulos, Luc...
Okładka książki Podręcznik dla superbohaterów. Część 1: Podręcznik Agnieszka Vahlund, Elias Vahlund
Podręcznik dla... Agnieszka Vahlund, ...
Okładka książki Przepowiednia Emilia Kiereś, Marcin Minor
Przepowiednia Emilia Kiereś, Marc...

1980

Chyba już mam przesyt, jeśli chodzi o tę serię... Mam wrażenie, że w każdym kolejnym tomie wyciąga się wcześniejsze elementy, żeby tylko coś się działo. Czy to posuwa jakoś akcję do przodu? No, cóż, w tym przypadku chodziło pewnie o fakt, że Tasak Louisvilski nabrał mocy panowania nad zombiakami. Ale czy trzeba było do tego niemal 300 stron?

Liczyłam, że to będzie ostatni tom serii, okazuje się jednak, że nie. A najciekawsze, że żadnej kolejnej części w wydawnictwie nie widzę. Więc jak, opowieść pozostanie taka niedokończona?

Liczyłam, że to będzie...

Jeśli dobrnęliście jak ja do ostatniego tomu, to wiecie, że znajdzie się w nim na pewno dużo akcji, humorystycznych dialogów. Nie zdziwią też Was zapewne odniesienia do popkultury, w tym Gwiezdnych Wojen, Pogromców Duchów i Battle Royale. Dzieciom spodoba się piąta książka z serii „Ostatnie dzieciaki na Ziemi”. Bohater Jack otrzyma tu kilka ciekawych ulepszeń. Dirk poczuje dziwne powiązanie z zombie. Ktoś umiera, inny wraca. Będzie musiała powstać szósta książka, chociaż jeszcze się nie ukazała, ponieważ ostatnie zapisane słowa w historii brzmiały, parafrazując: „Ciąg dalszy nastąpi!”.

Ta seria jest niesamowita! Książki są pełne zabawnych ilustracji i karykatur postaci, co naprawdę dodaje humoru. Dużo akcji, zabawne sytuacje. Chociaż dzieci walczą z potworami, nacisk kładziony jest na ich relacje, rozwiązywanie problemów. W żadnej scenie książki nie są przerażające. Nie trzeba się więc martwić, że nocami będą śniły się czytelnikom, małym czy dużym, hordy zżerających mózgi umarlaków. Każda potencjalnie straszna scena zawsze przełamana jest humorystycznym akcentem, rozładowując świetnie napięcie. Naprawdę podoba mi się ta seria. Pokazuje pracę zespołową dzieci, wsparcie, jak sobie radzić, gdy się nie zgadzasz, a także jak planować z wyprzedzeniem, by nie zostać zaskoczonym przez niesprzyjające zdarzenia.

Więcej na: https://konfabula.pl/ostatnie-dzieciaki-na-ziemi/

Po przeżyciu pierwszej w nowych czasach zimy, Jack wraz z przyjaciółmi doświadczają kolejnych przygód. Ostatnie napotkanie zła i stawienie mu czoła na całe szczęście nie skończyło się tragedią, choć było bardzo blisko. Tym razem Jack przystępuje do treningu, by opanować moc, która została zamknięta w jego ukochanej broni – Tasaku Louisvilskim. Początki bywają ciężkie, jednak zło nigdy nie śpi, a co więcej Dirk zaczyna się dziwnie zachowywać w pobliżu zgrai zombie…

Piąty już tom ilustrowanej serii dla dzieci „Ostatnie Dzieciaki na Ziemi i Ostrze Mocy”, autorstwa Maxa Bralliera, to znakomita zabawa dla najmłodszych, okraszona sporą dawką akcji i niezapomnianych atrakcji! Czwórka przyjaciół – Jack, Quint, Dirk oraz June muszą po raz kolejny stawić czoła złu, które wciąż panoszy się po świecie i za nic nie chce odpuścić. Czy kontynuowanie historii Jacka Sullivana i reszty paczki okazało się dobrym pomysłem? Jak najbardziej!

Nie da się ukryć, że przygody zawarte w czwartym tomie mocno odbiły się na przyjaciołach. Pierwszy napotkany człowiek (który okazał się wcielonym złem),ugryzienie Dirka przez zombie oraz przedostanie się do świata jednego z generałów śmiercionośnej Rezzoch. Tym razem akcja mocno zwolniła, choć nie zabrakło także kilku epickich pojedynków i kolejnych starć ze złem. Co więcej, do historii powraca pewien stary wróg…

Bez dwóch zdań każda z przygód młodocianych bohaterów jest niesamowita. Niestety tym razem poczułem pewną różnicę w jakości jej ukazania od poprzednich czterech i to na minus. Nie mówię, że jest źle, ale tym razem zabrakło tego „czegoś”. Ciężko dokładnie stwierdzić, czym to „coś” jest, ale chyba chodzi o klimat humorystyczny, który w tym tomie jakoś mnie nie porwał. Mniej jest też innowacyjności, z której do tej pory słynęła cała seria. Większość rzeczy, które widzimy, jest powtórką tego, co już było. Jest ciekawie, ale nie niepowtarzalnie.

Jak w każdym przypadku, tak i tutaj aspekt wizualny powieści (ilustracje) jest na najwyższym poziomie. Odpowiedzialny za nie Douglas Holgate ponownie spisał się na medal, przenosząc wiele scen z treści do formy graficznej, która wielokrotnie stanowi część czytanej historii. Niesamowite zagranie, które w każdym tomie robi olbrzymią robotę.

Postacie jak zwykle nie zawodzą swoją odmiennością charakterów, choć nie ma już tyle sprzeczek lub kłótni, które mogłyby to uwydatnić. Przede wszystkim spory nacisk został położony na odnalezienie sposobu na udzielenie pomocy Dirkowi, który… nie no, nie napiszę o co chodzi, bo popsułbym Wam zabawę 😉

Poza wspomnianym wcześniej minusie, który dotyczy pewnych aspektów powieści, to całość bardzo dobrze się czyta. Śledzenie kolejnych zmagań i przygód bohaterów jak zwykle jest niezwykle przyjemne, a co więcej: końcowa scena ukazuje nam jasno, że to nie koniec! Teraz pozostaje oczekiwać tomu 6, który, mam nadzieję, wyjdzie w Polsce jak najszybciej!

Podsumowując, powieść ilustrowana „Ostatnie Dzieciaki na Ziemi i Ostrze Mocy” to kolejna porcja przyjemnej, dobrze napisanej i skonstruowanej historii, którą pochłania się na raz. Zdecydowanie tytuł wart uwagi przez każdego czytelnika, bez względu na wiek, zwłaszcza jeżeli komuś poprzednie tomy przypadły do gustu.

Po więcej, zapraszam na iminfected.pl!

„Ostatnie dzieciaki na Ziemi” jest jedną z moich ulubionych serii dla młodych czytelników.
Po prostu podoba mi się cała: fabuła, przyjaźń i rozwój postaci, które otrzymujemy w tych książkach.
Każda książka nabiera nowej znaczenia i wzmacnia efekty poprzednich książek, a ta nie jest wyjątkiem.
Poza tym styl graficzny jest ujmujący jak zawsze.
Nie mogę się doczekać kolejnych odsłon serii!
Poznajcie pewnego trzynastolatka bohatera książki Maxa Bralliera "Ostatnie dzieciaki na Ziemi", Jacka Sullivana, który jeszcze do niedawna mieszkał sobie spokojnie w niedużym miasteczku Wakefield.
Ponieważ Jack nie poradziłby sobie w świecie po apokalipsie w pojedynkę, postanawia stworzyć drużynę.
W jej skład wchodzą:
Quint - najlepszy przyjaciel Jacka,
Dirk - największy łobuz w szkole,
June - dziewczyna, do której wzdycha Jack,
oraz dobry potwór - Rover.
Kolejne spotkanie z młodymi mieszkańcami Wakefield i ich potwornymi znajomymi okazało się pełne humoru, niespodziewanych wydarzeń i przede wszystkim fantastycznych postaci, nie tylko z racji gatunku, ale zwłaszcza z powodu ich charakterów.
Połączenie tekstu i komiksu zdało jak najbardziej egzamin, przeplatanie jednego z drugim sprawia, iż lektura nie tylko nie jest monotonna, lecz dodatkowo opowiadana historia zyskuje jeszcze większą dynamikę.
Autor konsekwentnie kontynuuje perypetie swoich bohaterów, dodając do tego, co już miało miejsce, nową porcję niesamowitych przygód.
„Ostatnie dzieciaki na Ziemi i ostrze mocy” Maxa Bralliera to wspaniała i pełna przygód książka.
To, co sprawia, że ta książka jest świetna, to fakt, że istnieją pewne sytuacje, które możesz odnieść do siebie i swoich przyjaciół, to przez co teraz przechodzisz.
A to, co sprawia, że książka jest pełna przygód, to wszystkie fajne i przypadkowe rzeczy i miejsca, o których wspomina, oraz całe szaleństwo, które się dzieje.
Uważam, że ta książka dotyczy głównie przyjaźni i uświadomienia sobie, do czego wszyscy jesteśmy zdolni.
I zdecydowanie poleciłbym tę książkę każdemu, tylko dlatego, że miałam okazję ją przeczytać.
Czy podoba Ci się koniec świata z inwazją zombie?
W takim razie ta książka jest dla Ciebie.
Jest to książka z fikcją i humorem napisana przez Maxa Bralliera o chłopcu imieniem Jack i jego przyjaciołach przeżywających szalone przygody w Wakefield.
Jack jest wielkim graczem i uwielbia grać ze swoimi przyjaciółmi June Quint i Dirkiem, który zaczyna słyszeć głosy w jego głowie.
Polecam tę książkę każdemu, kto kocha filmy o zombie i potworach.

Poza tym styl graficzny jest ujmujący jak zawsze.
Nie mogę się doczekać kolejnych...

Walka z potworami, zombiakami i przybyszami z kosmosu - trwa w najlepsze! Trwa, przynajmniej na kartach bestselerowego cyklu powieściowo-komiksowego dla dzieci pt. "Ostatnie dzieciaki na Ziemi"! Oto bowiem miała właśnie swoją premierę najnowsza i zarazem piąta już część tej znakomitej sagi, która nosi tytuł "Ostatnie dzieciaki na Ziemi i ostrze mocy". Pozycja ta ukazała się w naszym kraju oczywiście nakładem Wydawnictwa Jaguar!

Wraz z lekturą opowieści wkraczamy raz jeszcze do przedziwnej, mrocznej, ale też i jakże zabawnej, post apokaliptycznej rzeczywistości Jacka i jego dziecięcych przyjaciół, którzy starają się przetrwać w świecie zombie i innych potworów, ale przy tym też i fajnie bawić. W Wakefield (miasteczku, w którym rozgrywa się akcja opowieści),wiele się dzieje. Oto Jack postanawia poznać i okiełznać niezwykłą moc jego broni - Tasaka Louisvilskiego, co sprowadzi na chłopca wiele niezwykłych zdarzeń. Ponadto jeden z członków ekipy - Dirk, zaczyna się od pewnego czasu bardzo dziwnie zachowywać, co z kolei skłania pozostałych bohaterów do próby odkrycia tajemnicy chłopca. By było jeszcze ciekawiej, w okolicy pojawia się bardzo groźny i świdrujący, potwór... Innymi słowy rzecz ujmując - dzieje się!

Max Brallier (scenariusz) i Douglas Holgate (ilustracje) - czyli twórcy niniejszego cyklu, zapraszają nas oto po raz kolejny do spotkania ze znakomitą, zwariowaną i emocjonującą opowieścią dla dzieci i młodzieży. Opowieścią spod znaku fantastyki, grozy, jak i przede wszystkim znakomitej komedii, gdzie to właśnie humor równoważy tę bardziej straszną stronę relacji. I tak, jak miało to miejsce w każdej z poprzednich części, tak i tym razem mamy tu do czynienia z udanym połączeniem literackiej opowieści z barwnym komiksem, gdzie to zarówno same słowa, jak i też świetne rysunki, fundują nam wielkie emocje i przednią zabawę.

Całą recenzję znajdziesz tu:

Tasak Jacka nabiera magicznych właściwości, Bardle uczy Sullivana obsługi nowej broni, Dirk słyszy dziwne głosy, June szuka śladów rodziców, a Quint tworzy kolejne wynalazki. Do tego wszystkiego powraca sługa Reżżócha!

• Przeczytane w 2021
  • Przygodowe
  • ▪ Literatura dziecięca, młodzieżowa
  • Literatura obca
  • Ostatnie dzieciaki na ziemi
  • Przeczytane - 2020

Dodaj cytat z książki Ostatnie dzieciaki na Ziemi i ostrze mocy