Atomowi żołnierze wolności. Archeologia magazynów broni jądrowej w Polsce

Okładka książki Atomowi żołnierze wolności. Archeologia magazynów broni jądrowej w Polsce Grzegorz Kiarszys
Grzegorz Kiarszys Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego historia
historia
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego
2019-01-01
2019-01-01
Zimna Wojna Armia Czerwona ZSRR PRL broń atomowa

Okładka książki Wikingowie w Polsce? Zabytki skandynawskie na ziemiach polskich Leszek Gardeła, Remigiusz Gogosz, Marek F. Jagodziński, Grzegorz Kiarszys, Paweł Kucypera, Jakub Morawiec, Jerzy Sikora, Dariusz Andrzej Sikorski, Przemysław Urbańczyk
Wikingowie w P... Leszek Gardeła, Rem...

Jest to istotna wyrwa w polskiej literaturze historycznej - porównując z masą publikacji z USA, UK i innych krajów. Dlatego ta książka jest tak ważna.
Jest to publikacja trafiająca głównie do pasjonatów tematu. Spodziewałem się tylko większego pogłębienia tła historycznego, ale nie można oczekiwać wszystkiego od jednej książki.

Mało jest polskich publikacji nt. wojny atomowej. Najczęściej są to publikacje o genezie bomby i jej działaniu, tak jakby historia tej broni kończyła się na pierwszych próbach bomby wodorowej. Tymczasem aż do upadku ZSRR perspektywa użycia broni masowej zagłady była planowana przez obie strony Żelaznej Kurtyny, a Wojsko Polskie (wtedy Ludowe) miało brać z tym czynny udział....

Dla ciekawych przeszłości osób! Perspektywa archeologa, który bada bazy atomowe powstałe w czasie Zimnej Wojny. Tajemnice, które dotąd były skrywane, wychodzą na jaw!

• -POSIADAM-
  • Przeczytane na studia