Harar

Wydawnictwo: W.A.B.
83-7414-031-3

Poruszająca historia człowieka zmagającego się z głębokim egzystencjalnym lękiem, i zarazem poetycka opowieść o melancholii, o poszukiwaniu jej źródeł i o trudnym nad nią zwycięstwie. Bohater powraca do pozbawionego radości dzieciństwa, wspomina rodzinne rytuały, domowy matriarchat i schorowanego ojca, sadystyczne nauczycielki i mężczyzn, którzy na siłę chcieli uczyć go życia. W błahych...

Bohater powraca do pozbawionego radości dzieciństwa, wspomina rodzinne rytuały, domowy matriarchat i schorowanego ojca, sadystyczne nauczycielki i mężczyzn, którzy na siłę chcieli uczyć go życia. W błahych zdarzeniach, z pozoru nic nieznaczących doświadczeniach odnajduje ową atmosferę grozy, bierność, lęk przed dorosłością, z których wydobędą go dopiero spełniona miłość i ojcostwo. To wieloznaczna, oniryczna opowieść bliska poematom prozą.

wiejskifilozof | 2011-12-04

Nie jest to klasyczny thriller , a czyta się podobnie .Przyznam ,że nigdy jeszcze nie czytałem takiej niezwykłej książki .

ukyo | 2010-10-12
Przeczytana: październik 2010

Pierwszoosobowa narracja, pierwszoosobowe widzenie świata, pierwszoosobowy strach właśnie przed światem. Przed światem który Ciebie nie rozumie, światem który nie tylko przytłacza, ale i niszczy. Wydaje się, że wyjścia nie ma. Czy aby na pewno?
Harar jest na tyle rzeczywisty, że nie trzeba szukać własnego. Choć z całą pewnością można.

bambi18 | 2014-10-19

Niezwykle ujmująca i dogłębnie napisana historia o przeżyciach z dzieciństwa

nauznyka | 2011-08-28

Jest to książka ciężka.... nie że ma trudny język czy jest nudna nie jest ona ciężka z innego powodu chodzi o atmosferę i fabułę bo mówi ona o przemianie człowieka od którego za dużo wymagano tak że i on zaczął od siebie wymagac za dużo co przyczyniło się do jego załamania ale zakończenie przynosi promyk nadzieji która może zostać wykorzystana lub zaprzepaszczona przez głownego bohatera. Więc jak będzie? Tego dowiecie sie czytając ta pozycję. Polecam chociaz zastrzegam że nie jest to pozycja lekka i przyjemna.

PJB21 | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Ogólnie ok, choć dość przynudnawo. Świetny opis zakładania rajstop przez Miłkę na ostatniej stronie :)

MrDarius | 2013-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Niesamowita, wstrząsająca, poruszająca, dotykająca... książka niczym drzazga z palcu....

Fox Mulder | 2012-02-16

Kolejna książka o traumach z dzieciństwa... ale sprawnie napisana.

kossovitz | 2017-06-13
Natalia1709 | 2017-03-01