Inżynieria lotnicza! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę

Okładka książki Inżynieria lotnicza! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Irene ChanRuth Spiro Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
10 str. 10 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę
Baby Loves Aerospace Engineering!
Egmont Polska
2016-01-01
2016-01-01
10 min.
Adrianna Zabrzewska
egmont dzieci

Okładka książki Słuch! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Słuch! Akademi... Irene Chan, Ruth Sp...
Okładka książki Fizyka kwantowa! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Fizyka kwantow... Irene Chan, Ruth Sp...

Okładka książki Wzrok! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Wzrok! Akademi... Irene Chan, Ruth Sp...

Słów kilka o lataniu.

Mała książka o wielkich ideach :) Brzmi to może nieco patetycznie, ale jest w tym trochę racji, „Inżynieria lotnicza” stawia sobie bowiem za ambitny cel pokazanie najmłodszym czytelnikom na czym polega latanie - zarówno w wykonaniu ptaków, jak również samolotów i rakiet kosmicznych.

Książka stara się wytłumaczyć młodym czytelnikom podstawowe prawa fizyki w najprostszy z możliwych sposób. Punktem wyjścia jest dla autorów ptak i jego skrzydła. Pokrótce opisano ich działanie, porównując je następnie ze skrzydłem samolotu. Na koniec porównano możliwości samolotów z rakietami kosmicznymi. Treści, jak widać, jest w środku całkiem sporo ;)

I nie są to wcale treści do przyswojenia proste. Ruth Spiro stara się jednak operować językiem na tyle nieskomplikowanym i odwołującym się do prostych skojarzeń odniesionych do dnia codziennego, że nawet trudne zagadnienia wydają się być proste :) Niemała w tym zasługa ilustratorki, Irene Chan, która bardzo sugestywnie i wymownie zilustrowała treść kolejnych stron.

„Inżynieria lotnicza” jest małą próbą wytłumaczenia prostych zasad fizyki małemu dziecku. Można powiedzieć, że jest to próba udana :) Seria „Bobas odkrywa naukę” rozwija się w bardzo ciekawym kierunku :)

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Więcej o książeczce:

Słów kilka o lataniu.

Książka stara się wytłumaczyć młodym czytelnikom podstawowe prawa...

Świetna książka. Naprawdę przystępnie opisane zagadnienie latania. Pięknie zilustrowana. Zachęciła mnie do sięgnięcia po inne tomy z serii.

• Przedszkole
  • Biblioteczka Basi, Lidki i Hani
  • Dziecko
  • Przeczytane Marcelince
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Inżynieria lotnicza! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę