Fizyka kwantowa! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę

Okładka książki Fizyka kwantowa! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Okładka książki Fizyka kwantowa! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę
Irene ChanRuth Spiro Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
10 str. 10 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę
Egmont Polska
2019-07-17
2019-07-17
10 min.
Adrianna Zabrzewska
poznawanie świata

Okładka książki Słuch! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Słuch! Akademi... Irene Chan, Ruth Sp...
Okładka książki Energia odnawialna! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Energia odnawi... Irene Chan, Ruth Sp...

Okładka książki W głębinach oceanu (pop-up) Anouck Boisrobert, Louis Rigaud
W głębinach oc... Anouck Boisrobert, ...
Okładka książki Grawitacja! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Grawitacja! Ak... Irene Chan, Ruth Sp...
Okładka książki Czy to długo, czy krótko? Urszula Palusińska, Izabela Zięba
Czy to długo, ... Urszula Palusińska,...

Krótko, zwięźle i dla dzieci - w przystępny sposób książeczka opisuje zasady działania świata wokół nas. Piękne ilustracje, odpowiedni format. Na początku nie pasowało mi kreślenie "dzidziuś", lepsze byłoby po prostu "dziecko", ale już się przyzwyczaiłam:-) Polecam całą serię, chętnie czytamy z 2-latkiem i 3,5-latkiem, choć ten starszy to już rzadziej.

Każdy rodzic wie (lub się dowie 🙈),że po okresie nieustannego pytania "co to?" następuje okres "jak? dlaczego? jak to działa?" - i tu zaczynają się najczęściej schody. Bo jak wytłumaczyć kilkulatkowi niektóre zjawiska fizyczne, chemiczne itp., ale w sposób prosty, zwięzły i zrozumiały.
🌎
Seria, którą wydało @wydawnictwo_egmont będzie świetną pomocą przy wyjaśnianiu takich zagadnień jak grawitacja, szkodliwość gazów cieplarnianych, termodynamika czy eksperyment "Kot Schrödingera". Wszystko podane w bardzo prosty, obrazowy sposób 👍
Każde z czterech zagadnień opisane jest w osobnej, kartonowej książeczce na przykładzie doświadczającego Bobasa. To Bobas pokazuje w jaki sposób zagadnienia fizyki wpływają bezpośrednio na niego (a tym samym i na czytające dziecko). I mimo, że poruszone tematy nie są zbyt proste to ich prezentację i wyjaśnienie zrozumieją nawet maluchy.
🌏
Część "Fizyka kwantowa" skupia się na zaprezentowaniu i wyjaśnieniu eksperymentu znanego pod nazwą "Kot Schrödingera" - ilustrujący interpretację mechaniki kwantowej. Ale nie martwcie się, tutaj kot tylko śpi, nie ginie :)
🌏
Jeśli macie w domu małego, ciekawego świata człowieka, to polecam Wam te książeczki

🌎

Fizyka kwantowa. Mamy kotka i dziewczynkę, bawią się w chowanego. Gdzie się podział kotek? Zwierzątko schowało się w pudełku. A co robi kotek w pudełku? Śpi czy nie? Według fizyki kwantowej, dopóki dziewczynka nie zaglądnie do pudełka, to kotek śpi i nie śpi jednocześnie. Po otworzeniu pudełka wszystko się wyjaśnia, czy kotek zasnął, czy nie :)

• Dzieci
  • Dla dzieci 1-2 lat
  • Półka Leosia
  • Dziecięce - (2) dla starszaków
  • L-owe

Dodaj cytat z książki Fizyka kwantowa! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę