Kody podświadomości. Praktyczny kurs życiowej przemiany (z ćwiczeniami)

Okładka książki Kody podświadomości. Praktyczny kurs życiowej przemiany (z ćwiczeniami) Beata Pawlikowska
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: Edipresse poradniki
poradniki
Edipresse
2020-01-15
2020-01-15
rozwój osobisty psychologia motywacja przemiana

Bardzo fajna książka.
Daje bardzo dużo, jeśli chce się zmienić swoje życie.
Dobra dla narcyzów, pesymistów oraz toksycznych osób.

Bardzo fajna książka.
Daje bardzo dużo, jeśli chce się zmienić swoje życie.
Dobra dla narcyzów, pesymistów oraz toksycznych osób.

Książka jest w porządku, ale dla osób "zaawansowanych" w wewnętrznych poszukiwaniach może wydawać się infantylna. Czasami to tak prosto i zwyczajnie nie działa, a do zmiany życia potrzeba głębszej pracy nad sobą. Samo postanowienie sobie czegoś, wmówienie, czy pozytywne afirmacje nie zadziałają, jeżeli mamy od lat nierozwiązane problemy.

Świetna pozycja, kieruje uwagę do Naszego wnętrza. Uczy rozumieć świat który Nas otacza zamiast oceniać. Polecam każdemu!

To jak ciągle nam wpajano przekonania i jak łatwo je zmienić....jak dla mnie pozycja obowiązkowa dla każdego!
Po prostu fantastyczna!!!

Po prostu fantastyczna!!!

Ciekawa opowieść jak rozmawiać ze sobą aby patrzeć na siebie bardziej pozytywnie .
Dużo przykładów afirmacji i ćwiczeń na każdy dzień do zmiany przekonań oraz wpływania na własną podświadomość.

Normalnie bym tej książki nie przeczytał, ale dostałem w formie prezentu to trzeba było. Czy warto? Autora podjęła temat natrętnych, negatywnych myśli. Na początku jest obrazująca historyjka z taxi i lotniskiem. Następnie wyjaśnienie, że świat, który widzimy, jest tym, jakie jest nasze myślenie. Ta sama sytuacja, ci sami ludzie, raz jest pozytywnie, a raz negatywnie. Co się zmieniło? Twoje myśli. To pierwsza część książki. Druga to ćwiczenia, jak się wyzbyć tych negatywnych, niepotrzebnych. W przeciwieństwie do innych pozycji tutaj jest ich sporo i jesteśmy zachęcani do pisania. Książka do przerobienia, a nie czytania i to w dość długim okresie czasu.

Dlaczego czytam tego typu książki? Ponieważ lubię pracę nad sobą. Mam świadomość swoich blokad i ograniczeń. Autorka wyjaśnia, że tytułowe "kody" to inaczej wgrane nam w dzieciństwie nasze oprogramowanie. Coś co mówili o nas inni, a później my przyjęliśmy to jako prawdę o sobie.

Macie jakieś swoje teksty, które każdy powtarza, a Wy wewnętrznie wiecie, że to nie jest prawdą? U mnie np. jest to zdanie, że skoro urodziłam się w niedzielę w samo południe to czeka mnie próżniacze życie, upraszczając myśl, takie dziecko będzie życiowym leniem. Totalnie się z tym nie zgadzam.

Książka ta nosi podtytuł kurs życiowej przemiany. Jak to z kursami bywa nic samo w magiczny sposób naszego życia nie zmieni. Czy będzie to kurs języka czy jazdy na snowboardzie. Potrzebna jest chęć owej nauki i czas na nią. Książka ta po każdym rozdziale zawiera szereg pytań otwartych, na które odpowiedzi należy udzielić szczerze przed samym sobą. I to właśnie była ta najtrudniejsza i najmniej wygodna część. Dlaczego? Ano dlatego, że wydawało mi się, że mogę podejść do tego w sposób lekceważący ponieważ znam siebie już na tyle dobrze i udzielenie odpowiedzi na te pytania to będzie przysłowiowa bułka z masłem. Niekoniecznie tak było...

Wyjęłam z tej książki tyle ile mi odpowiadało, tyle ile potrzebowałam. I choć znaczna część nie była dla mnie odkrywcza to była dobrym materiałem do ćwiczeń. Ćwiczyłam w trakcie lektury dobre myślenie o sobie i zredefiniowałam wiele opinii na swój temat. A jak tam u Was? Myślicie o sobie dobrze, czy dajecie się wyżyć swojemu wewnętrznemu krytykowi?

Ma cos w sobie ta ksiazka, przyciaga i zatrzymuje, polecam.

Ma cos w sobie ta ksiazka, przyciaga i zatrzymuje, polecam.

świetna ksiazka.

świetna ksiazka.

Najgorsza ksiązka którą czytałam, czytając ją miałam wrażenie że jeżeli znajdzie ją osoba która naprawde potrzebuje pomocy to po przeczytaniu jej będzie jej tylko gorzej

• Rozwój osobisty
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Kody podświadomości. Praktyczny kurs życiowej przemiany (z ćwiczeniami)