O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz

Okładka książki O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz Jeremy Dronfield
Okładka książki O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz
Jeremy Dronfield Wydawnictwo: Znak Literanova literatura piękna
The Stone Crusher: The True Story of a Father and Son's Fight for Survival in Auschwitz
Znak Literanova
2019-12-09
2019-12-09
Anna Gralak
Auschwitz wojna chłopiec

Okładka książki Żywe tarcze Hitlera Jeremy Dronfield, Ian Sayer
Żywe tarcze Hi... Jeremy Dronfield, I...
Okładka książki Ocalić jeńców! Jeremy Dronfield, Lee Trimble
Ocalić jeńców! Jeremy Dronfield, L...

Ile trzeba mieć siły fizycznej i psychicznej a przy tym szczęscia aby przetrzymać przez 5 lat życie w obozie, ludzie tam umierali nie tylko z wycieńczenia fizycznego gdyż ciężko pracowali a rację żywieniowe były głodowe ale najgorsze było to , że ich życie było uzależnione od humorów gestapowców i można było zginać od krzywego spojrzenia,nie wiedziałam , że polski antysemityzm nawet do obozów trafiał i Polacy bardzo nie lubili Żydów czyli widocznie ten antysemityzm mamy w genach,

To człowiek człowiekowi zgotował taki los! Płakałam czytając tą książkę. Nadal nie mogę zrozumieć, jak można być takim potworem. Brak mi słów. Tego typu książki zawsze poruszają moje serce, to aż boli...

Niesamowita, wzruszająca i emocjonująca książką. Napisana bardzo przestępnym językiem wiec mimo dramatycznej fabuły czyta się ją bardzo dobrze. Prawdziwa historia z wieloma szczegołami podparta dowodami.

Jak ludzie ludziom mogli zgotować taki okrutny los. Chwała i podziw dla tych co przetrwali a fizycznie i psychicznie okaleczeni pozostawili zapisany testament swoich cierpień ku przestrodze potomnych !

Książka chwyta za serce

Książka chwyta za serce

Przerażająca opowieść o sile przetrwania. O tym ile cierpienia i bólu jest w stanie wytrzymać człowiek. I o tym ile tego bólu i cierpienia jest w stanie wyrządzić drugi bez najmniejszego żalu. Nie zapominajmy o historii i o ludziach, którzy tego doświadczyli.

Najmocniejsza książka jaką przeczytałem w życiu.
Najgorsze jest to, że to wszystko stało na prawdę i człowiek człowiekowi zgotował taki los.

Najmocniejsza książka jaką przeczytałem w życiu.

Książka, którą sobie dawkowałam bardzo długo. Bo niektórych nie powinno się czytać zbyt szybko...

"O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz". Prawdziwa opowieść o sile ojca i syna, którzy razem przetrwali lata, miesiące, tygodnie, dni, godziny w obozach koncentracyjnych. Wszystko na podstawie pamiętnika, który przez te lata prowadził i ukrywał Gustaw.

Koszmar, ból, rodzinne tragedie. Zarazem siła, nadzieja, wiara. Nie możemy o tym zapomnieć... Nie możemy.

Koszmar, ból,...

Historia miłości i przyjaźni ojca z synem w ciężkich czasach II wojny światowej. Czasami wstrząsająca, wzruszająca, ale też pouczająca. Myślę, że powinna to być lektura obowiązkowa na całym świecie, by nigdy więcej nie doprowadzić do takiej sytuacji.

Nie jest to książka ani lekka, ani przyjemna. Momentami przerażająca. Znając historię Holocaustu cieszę się, że ją przeczytałam. Jest to pozycja bardzo prawdziwa, oparta na historii w każdym szczególe. Polecam.