Złamane skrzydła #2

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Złamane skrzydła (tom 2) | Seria: Boys Love
Wydawnictwo: Kotori
囀る鳥は羽ばたかない (Saezuru Tori wa Habatakanai)
komiksy
d2b

Brutalny świat yakuzy rządzi się prostymi prawami. Wygrywa ten, kto szybciej sięgnie po broń. Nietrudno o konflikt, jeśli nie umie się trzymać nerwów na wodzy. Nanahara, jeden z najbliższych współpracowników Yashiro, zostaje ranny. Sprawca należy do gangu Ryuuzakiego, z którym szef Shinseikai od dawna żyje w niezgodzie. Czy niecodzienne działania, podjęte przez Yashiro, przyniosą pozytywny efekt i załagodzą napiętą sytuację?

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

CYKL: "ZŁAMANE SKRZYDŁA" (TOM 2)

Drugi tom komiksu "Złamane skrzydła" różni się (na plus) od pierwszego, nieco większą dozą humoru. Tu najbardziej przoduje rozdział piąty i dialogi: głównie między Yashiro a Doumekim. Natomiast wątek gangsterski coraz bardziej intryguje wraz z rozdziałem ósmym.
Niestety wciąż są tutaj sytuacje dość naiwne i trochę irytuje fakt, że niemal wszystko podporządkowane jest jednemu tematowi (seksu) lub sprowadza się do traumy z dzieciństwa poszczególnych bohaterów. Z uwagi na wątek gangsterski, drugi tom zyskuje pod koniec, kiedy to zaczyna intrygować końcówka rozdziału dziesiątego.

Drugi tom trzyma poziom pierwszego, wobec tego w mojej opinii nadal jest niezły.

Akemi | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

ja wiem, że to yaoi i w ogóle... ale czy członkostwo w yakuzie naprawdę nie wiąże się z niczym innym, jak tylko piciem drogich trunków, grą w mahjonga i ostrym rżnięciem Yashiro?
No... ale kreska zacna, a rozmieszczenie dymków przejrzyste i zrozumiałe nawet dla najbardziej opornego Czytelnika mang ever. A i niekiedy nasi gangsterzy podciągają spodnie, przypominając sobie, że wypadałoby trochę "popracować". I wtedy Czytelnik może liczyć na niezgorszą intrygę rodem z filmów noir.
Oryginalne charakterki. Misumi jest moim faworytem. Miłość to za mało. ❤ Z kolei Doumeki to jakaś życiowa pomyłka jego matki. Ckliwa nastolatka w ciele rosłego mężczyzny. Ryki, kwiki i pierdzenie lukrowanymi serduszkami. Pozostali członkowie bandy... zacni, nie powiem.
Ostatecznie jednak manga wypada nieco bardziej na plus. Ale mogło być lepiej.

Kasia Kozak | 2017-11-04
Przeczytana: 01 listopada 2017

Wzruszające historie o romansujących ze sobą gangsterach interesowały mnie od kiedy za dzieciaka obejrzałam 'Wściekłe psy' Tarantino, ale 'Skrzydła' to raczej ponury hiperrealizm niż kicz i przesada do których jestem przyzwyczajona w komiksach tego sortu. No i nikt z nikim nie romansuje. Bardzo ładne.

NemesisMorte | 2015-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Uwielbiam Yonedę i jej koncepty na prowadzenie plotu. Tworzy silne i mocno niezależne postaci, o dość nietypowym usposobieniu, przez co jej mangi są dość ciężkie, ale ciekawe. Skrzydła zaś są chyba najlepszym, co stworzyła!

Watercooler_Freak | 2015-06-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 2015 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niech mu w końcu stanie.

Rege | 2017-09-30

W tej części aż boli wiara autora, że czytelnik uwierzy, iż okropnych przestępców produkują źli ojczymowie.

Antoni Leśniak | 2019-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2019