Heraklit i Parmenides. Bycie i stawanie się

Okładka książki Heraklit i Parmenides. Bycie i stawanie się Sandro Palazzo
Okładka książki Heraklit i Parmenides. Bycie i stawanie się
Sandro Palazzo Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Odkryj filozofię (tom 46) filozofia, etyka
filozofia, etyka
Odkryj filozofię (tom 46)
Eraclito e Parmenide. Essere e divnire
Hachette Polska
2019-10-02
2019-10-02
Julia Miksztajn
Filozofia Heraklit Parmenides ontologia byt

Okładka książki Marek Aureliusz. Cesarz filozof Danilo Lo Presti, Sandro Palazzo
Marek Aurelius... Danilo Lo Presti, S...

Kolejny tom serii już za mną i muszę przyznać, że był on miłym zaskoczeniem. O ile trudno z entuzjazmem myśleć o koncepcji bytu Parmenidesa, a aforyzmy Heraklita są zawiłe i o trojakim znaczeniu, o tyle autor książki zachwycił mnie lekkością swojego pióra, zgrabnością w tłumaczeniu pojęć filozoficznych i stawianymi przez niego pytaniami.

Literówek chyba żadnych nie wyłapałem, co jest w tym cyklu rzadkością. Trochę zabrakło mi tych tekstów w ramkach i odniesień do dzisiejszej filozofii, ale można się z tym pogodzić. Ciągle mam wrażenie, że wszystkie te opracowania miały być wydawane zgodnie z chronologią, w jakiej filozofowie pojawiali się na świecie (po lekturze tej pozycji zdecydowanie łatwiej byłoby mi zrozumieć Heideggera). Ode mnie najwyższa możliwa ocena i chęć na więcej tak dobrej, choć nieco pesymistycznej, lektury.

Literówek chyba żadnych nie...

• Filozofia
  • Chcę przeczytać i posiadam