Heraklit i Parmenides. Bycie i stawanie się

Sandro Palazzo Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Odkryj filozofię (tom 46) filozofia, etyka
Eraclito e Parmenide. Essere e divnire
Julia Miksztajn
Hachette Polska
Filozofia Heraklit Parmenides ontologia byt
Eraclito e Parmenide. Essere e divnire
Odkryj filozofię (tom 46)
filozofia, etyka
Julia Miksztajn
Filozofia Heraklit Parmenides ontologia byt

Okładka książki Marek Aureliusz. Cesarz filozof Danilo Lo Presti, Sandro Palazzo
8,0
Marek Aurelius... Danilo Lo Presti, S...

Kolejny tom serii już za mną i muszę przyznać, że był on miłym zaskoczeniem. O ile trudno z entuzjazmem myśleć o koncepcji bytu Parmenidesa, a aforyzmy Heraklita są zawiłe i o trojakim znaczeniu, o tyle autor książki zachwycił mnie lekkością swojego pióra, zgrabnością w tłumaczeniu pojęć filozoficznych i stawianymi przez niego pytaniami.

Literówek chyba żadnych nie...

• Filozofia
  • Chcę przeczytać i posiadam