Nawracające infekcje. Jak wspomagać układ odpornościowy

Okładka książki Nawracające infekcje. Jak wspomagać układ odpornościowy Mirosława Gałęcka
Okładka książki Nawracające infekcje. Jak wspomagać układ odpornościowy
Mirosława Gałęcka Wydawnictwo: Galaktyka zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Galaktyka
2019-03-27
2019-03-27
medycyna infekcje układ odpornościowy zdrowie

Skarbnica wiedzy... Całe mnóstwo przydatnych informacji od podstaw. Przygodę z książką rozpoczynamy od informacji na temat odporności - co to takiego, jak kształtuje się układ odpornościowy - czy wiecie, że kształtuje się on już w życiu płodowym?! Autorka pisze również o tytułowych infekcjach - czym są infekcje wirusowe czym bakteryjne (pokazuje mity na ich temat),czym jest stan zapalny, przewlekły stan zapalny, jaki jest jego wpływ na organizm, wspomina też o diecie przeciwzapalnej. Ciekawy temat dla wielu z Was to pewnie temat antybiotyków. Tu właśnie dr Gałęcka pokazuje mechanizm ich działania, zastanawia się czy grozi nam epidemia superbakterii? Mnie bardzo zainteresował temat gorączki czym jest, jak ją mierzyć, skąd w ogóle się bierze, co ją wywołuje, kiedy i jak ją obniżamy. "Zrozumieć organizm to zrozumieć chorobę. Zrozumieć chorobę - to już tylko krok od tego, aby skutecznie z nią walczyć" pisze dr n. med. Mirosława Gałęcka autorka książki. Podsumowując, z książki tej dowiesz się na czym polega odporność, zrozumiesz, że masz na nią realny wpływ, poznasz zasady skutecznej probiotykoterapii, dowiesz się co stanowi wsparcie dla układu odpornościowego, zyskasz informacje o suplementach i substancjach których działanie zostało potwierdzone badaniami. Interesujący jest również podrozdział "z babcinej apteczki", bo któż z nas nie pamięta babcinych mikstur mających na celu szybki powrót do zdrowia... Dowiesz się również dlaczego organizm powinien odpoczywać, jak stres wpływa na nasz organizm a tym samym na naszą odporność... Dodatkowym plusem są wywiady z ekspertami po każdym rozdziale, rozdział zatytułowany Tych błędów nie popełniaj! oraz leksykon chorób. Naprawdę skarbnica wiedzy!!! Przeczytaj tą książkę, wprowadzi ona wiele dobrego w życie Twoje i Twoich najbliższych...

Pandemią obecnych czasów jest złe funkcjonowanie naszego układu odpornościowego. Kiedy on zaczyna szwankować, w naszym ciele zaczyna panować chaos. Pojawiają się różnego typu schorzenia i choroby. Początkowo występujące infekcje są sporadyczne, jednak z czasem przechodzą w stany przewlekłe. Niestety najczęściej leczymy wyłącznie ich objawy – nie skupiamy się na przyczynie i pogłębiamy swój problem.

Podstawą zdrowego organizmu jest dobrze pracujący układ immunologiczny. Na jego sprawność wpływa wiele czynników: dobra dieta, ruch, odpowiednio dobrane suplementy i zioła, długi sen, unikanie stresu oraz relaksacja. O tych wszystkich aspektach naszego zdrowia doskonale opowiada lekarka Mirosława Gałęcka w swojej książce “Nawracające infekcje. Jak wspomagać układ odpornościowy”. Dzięki niej dowiadujemy się, jakie popełniamy błędy w codziennym życiu. Oraz jak, im skutecznie przeciwdziałać.

Mam wrażenie, że nam ludziom wydaje się, iż do wyleczenia danego schorzenia potrzebujemy czegoś “mocnego” i to najlepiej od ręki. A czasem wystarczy odpowiednia dawka snu, zwiększenie podaży spożywanych warzyw i owoców w diecie i nasz stan zdrowia się poprawia. Przede wszystkim musimy być cierpliwi. Odbudowanie flory bakteryjnej jelit trwa wg niektórych badań nawet do 4 lat. Dlatego, jak powtarza Gałęcka unikajmy antybiotyków. Przyjmujmy je tylko z zalecenia lekarza, i stosujmy skrupulatnie wg jego zaleceń. Nadmierne stosowanie antybiotykoterapii u ludzi i zwierząt hodowlanych, w niedalekiej przyszłości doprowadzi do powstania lekoopornych superbakterii.

Rozdział, który najbardziej przykuł moją uwagę dotyczy suplementów oraz superfoods. Tutaj też pokusiłam się o dokładne notatki dla własnego użytku.

Dużym wsparciem dla układu odpornościowego jest:
witamina D (witamina K2MK7, magnez)
nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3
siara/colostrum
żelazo
selen
cynk
probiotyki

Jeśli chodzi o żywność, autorka poleca spożywanie:
cebula
czosnek
miód i propolis (miód manuka)
aronia
czarny bez
maliny
kurkumina

Szczerze mówiąc po lekturze “Nawracające infekcje. Jak wspomagać układ odpornościowy” z zamkniętymi oczami oddałabym się w ręce pani doktor Gałęckiej. Jej holistyczne podejście do pacjenta daje niesamowite wyniki.

Tak, już na sam koniec dodam kilka słów na swój temat. Bardzo żałuję, że te kilkanaście lat temu nie miałam takiej wiedzy, jak teraz. Być może ustrzegłabym się przed zachorowaniem na tocznia i RZS. Mój organizm dawał mi dziesiątki sygnałów, które ja zbywałam. Albo inaczej – w momencie kiedy szukałam pomocy u lekarzy, ci jedynie leczyli objawy. Nikt nigdy nie powiedział mi, żeby poszukać przyczyny.

Dlatego tak ważne są tego typu książki. Są jak drogowskazy.

Cudowna! Pełna rad jak zachować zdrowie. Idealna pozycja na jesień i zimę.

Cudowna! Pełna rad jak zachować zdrowie. Idealna pozycja na jesień i zimę.

• Zdrowie
  • Elitki