Powrót Smoka Kresu

Okładka książki Powrót Smoka Kresu Nicolas Digard, Frigiel
Okładka książki Powrót Smoka Kresu
Nicolas DigardFrigiel Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Cykl: Frigiel i Fluffy. Nieoficjalny przewodnik po świecie Netheru (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Frigiel i Fluffy. Nieoficjalny przewodnik po świecie Netheru (tom 1)
Frigiel et Fluffy: Le retour de l’Ender Dragon
Wydawnictwo RM
2019-05-22
2019-05-22
Magdalena Łachacz
Minecraft książki o Minecraft fantastyka dla dzieci literatura Minecraft

Okładka książki Tajemnica Oriel Nicolas Digard, Frigiel
Tajemnica Oriel Nicolas Digard, Fri...
Okładka książki Pożeracz Nicolas Digard, Frigiel
Pożeracz Nicolas Digard, Fri...
Okładka książki Trzy klany Nicolas Digard, Frigiel
Trzy klany Nicolas Digard, Fri...
Okładka książki Bitwa na Równinach Mereim Nicolas Digard, Frigiel
Bitwa na Równi... Nicolas Digard, Fri...

@mamcia_tomusio_lilusiowa
Książki Minecraft Nieoficjalny Przewodnik z serii Nether składającej się z 4 tomów w których bohaterami są Frigiel i Fluffy.

I tom "Powrót Smoka Kresu" w którym dziadek Frigiel'a chce ruszyć do walki z czarnym smokiem, który pojawił się w wiosce. Frigiel wyrusza do innego miasta by przekazać przyjacielowi dziadka tajemniczą skrzynkę. Jakie przygody go spotkają? Czy dotrze do celu wyprawy? Co takiego jest w skrzynce?

Bardzo dobre lektury grube tomiska z dużą czcionką dzięki czemu szybko się je czyta. To świetne książki dla wielkich fanów serii Minecraft

@mamcia_tomusio_lilusiowa

Gdy w roku 2009 pojawiła się publiczna, testowa wersja Minecraft, zapewne ani jej twórca Marcus Persson, ani Mojang Studios nie przypuszczali, że odniesie taki sukces. Gdy w roku 2011 pozycja została wydana na komputery, wielu krytyków wypowiadało się, że czas, który dzieci poświęcą na świat kolorowych bloczków, negatywnie wpłynie na ich psychikę.

W roku 2017 Stowarzyszenie Psychiatrów w Wielkiej Brytanii opublikowało badania, które stwierdzają, że połączenie gry Mojang Studios z tak popularnymi klockami wafle, rozwija wyobraźnię, percepcję wzrokową oraz uczy rozwiązywania problemów. Bez wątpienia w roku 2021 Minecraft cieszy się niezwykłą popularnością, a rozbudowywanie światów wciąga najmłodszych.

Gra stworzona przez Pana Perssona, jest pozycją bez określonych celów, polega głównie na przetrwaniu, gracze mogą modyfikować i eksplorować światy, w których przebywają, a ideą gry jest budowanie i niszczenie konstrukcji, które powstają z bloków. Po rozpoczęciu rozgrywki, gracz umieszczany jest w biomach (podzielony wirtualny świat),czas gry opiera się na sekwencji dnia i nocy, gdzie każda pora trwa średnio 20 minut. Gracze przemierzają góry, lasy i doliny, a także świat podwodny. Fabuła ma różnorodnych bohaterów, zawiera również zwierzęta, potwory oraz osadników, są to tak zwane moby.

Gra poza głównym światem oferuje również graczowi dwa inne mianowicie Nether i End. End nazywany jest, również Kresem. Świat Endu jest miejscem, gdzie znajduje się Ender Dragon lub inaczej boss. Gdy go zabijemy, uruchamia się wejście do normalnego świata (portalu),mamy także możliwość odczytania Poematu Kresu Juliana Gougha.

Minecraft zawiera pięć trybów gry. Są to: tryb widz, w którym mamy możliwość obserwowania gry, gracz może się przemieszczać, ale nie może ingerować w świat gry oraz go modyfikować, dalej mamy tryb przygody, tutaj mamy ograniczoną możliwość korzystania z bloków, ale możemy korzystać z programowalnych dźwigni, różnych przycisków i urządzeń. Hard core oferuje graczowi ekstremalne przeżycia na wyższym poziomie niż tryb przetrwanie. Kiedy w grze uczestnik zginie, nie ma możliwości powrotu i cały świat zostaje zniszczony. W trybie przygody musimy sami dbać o swoje przeżycie, zdobywać przedmioty, jedzenie, możemy tutaj walczyć, również z innymi graczami. Ostatnim jest tryb kreatywny, skupiam się on głównie na budowaniu, oraz modyfikowaniu świata pozycji.

Na rynku handlowym mamy dziś wiele ofert związanych z grą Minecraft, Maskotki, klocki, plecaki, różne gadżety oraz książki. Bez wątpienia jest to jedna z najpopularniejszych gier na świecie.

Właśnie na jej podstawie powstały pozycje Frigiel i Fluffy pierwszą bardziej rozbudowaną częścią przygód jest Frigiel i Fluffy powrót smoka Kresu Nicolasa Digarda. Przygody chłopca i jego psa podbiły rynek wydawniczy w kraju i za granicą, sprawiły, że świat Minecraft stał się bliższy nie tylko dla młodzieży, ale też dla naprawdę małych dzieci.

Powrót smoka kresu to opowieść, która zabiera nas w świat mrocznego Endu, w samej grze przygoda ta jest niesamowicie popularna, a smok przyciąga najodważniejszych w wersji hardcor.
W wiosce Lanniel odbywa się wielkie świętowanie. Nagle nad domami pojawia się ogromny czarny jak węgiel smok... Dziadek naszego dzielnego bohatera postanawia, stanąć z nim do walki przekazując chłopcu tajemniczą skrzynię, którą ma dostarczyć do miasta Puaba, do człowieka o imieniu Valmar. Frigiel wraz ze swoim kompanem przeżywają mnóstwo niesamowitych przygód, pobudzając wyobraźnię czytelników i zachęcając do rozbudowania światów według opisów z książki.

Smok Endu w grze posiada swój prywatny folder, który zawiera dwie jego tekstury, szarą i czarną. Gdy smok umiera pokonany, we wszystkich światach Minecraft rozlega się jego straszny ryk. Nasz smoczek jest w stanie sprowokować Endermany do walki z nim, pojawia się on również na poziomie pokojowym, jednak tam nie atakuje.

Przyznam, że pozycją o chłopcu, który ratuje świat Minecraft, przed potworem z Kresu jestem zachwycona. Długo zastanawiałam się, czy sięgnąć po przygody Frigiela i Fluffiego, ale uznałam, że skoro totalnie gubię się w grze, zobaczę, jak ten świat wygląda w książce. Byłam bardzo zaskoczona, fabułą pozycji na plus. Mimo że publikacja przeznaczona jest dla starszych dzieci nie jest tak brutalna jak tryby w grze.

Frigiel jest przesympatycznym chłopcem, a jego przygody uczą dzieci, współpracy, przestrzegania zasad, szacunku dla przeciwnika oraz utrwalają wartość prawdziwej przyjaźni. Publikacja ta jest również świetnym przewodnikiem po świecie Minecraft, dzięki niej dzieci mogą rozbudować swoje biomy, poznać nowe temy i bliżej przyjrzeć się niebezpiecznemu Kresowi. Bezsprzecznie, jest to jedna z lepszych pozycji książkowych o grze, która podbiła serca naszych pociech.

Jeśli Wasze dzieci kochają kolorowe bloki, przeżywają przygody w swoich ulubionych trybach, i marzą o pokonaniu Smoka Kresu, musicie obdarować je tą pozycją. Jestem przekonana, że będzie to lektura, która zostanie z nimi na dłużej. Kiedy już uda Wam się stawić czoło niebezpieczeństwu w krainie Endu, zapraszam Was na kolejną wyprawę, tym razem do Netheru... Ta już nie długo:-)

W roku 2017...

Według mnie książka jest bardzo ciekawa, toczy się w uniwersum Minecrafta, gry, którą uwielbiam. Bohaterem jest piętnastoletni Frigiel oraz jego pies Fluffy. Nie będę opowiadać fabuły, bo nie chcę aby ta opinia była spoilerem
Moja ocena końcowa to 10/10 😊😉

Moja ocena końcowa to 10/10 😊😉

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"W wiosce Lanniel święto trwa w najlepsze, gdy nagle nad dachami domów zjawia się ogromny czarny smok. Ernald, dziadek Frigiela, postanawia stanąć do walki z potworem. Tuż przed tym powierza chłopcu tajemniczą czarną skrzynię, każąc chłopakowi obiecać, że zaniesie ją jego przyjacielowi Valmarowi do miasta Puaba. Frigiel wpada w wir nieoczekiwanej przygody – wyrusza w drogę, nie mając pojęcia, że niesie ze sobą jeden z najbardziej poszukiwanych przedmiotów na świecie, którego pożąda straszny mag Askar. Ten zaś zbiegł niedawno z więzienia w Odległych Lądach… "

Tak jak reklamuje książkę Wydawnictwo RM na jej okładce, tak właśnie pokrótce można opisać fabułę tomiku. Warto tu dodać, że wędrówka pełna będzie czających się nocami potworów i dziwnych jeźdźców, a po drodze chłopak spotka nietypowych towarzyszy podróży: złodziejkę Alice i Abla, dość wątpiącego w swoje możliwości, zaprogramowanego do bycia rybikiem, znaczy się gwardzistą Domu Światła chłopakiem, który bardzo nie chce zawieść pokładanych w nim przez ojca nadziei.

Więcej na https://konfabula.pl/seria-frigiel-i-fluffy/

Jest to nieoficjalny przewodnik po świecie Minecrafta, a dokładniej przygody 15-letniego Frigiela oraz jego psa Fluffiego w fantastycznym kwadratowym świecie.
Miszkańcy wioski Lanniel właśnie przygotowują się do świętowania 80-tych urodzin króla. Niespodziewanie jednak nad wioską pojawia się ponoć nieżyjący już Smok Kresu, siejąc totalne spustoszenie. Frigiel wychowywany przez dziadka Ernalda, dostaje od niego nie lada wyzwanie. Mianowicie Ernald decydując się na walkę ze smokiem, przekazuje wnukowi czarną tajemniczą skrzynię i wywiera obietnice by ten, skrzynie przekazał przyjacielowi Ernalda - Valmarowi, mieszkańcowi Puaby. Ernald niestety zaginął, a Frigiel postanowił spełnić obietnicę mimo wszystko. Nie zdawał sobie jednak sprawy z tego, jak cenna i pożądana jest skrzynia oraz z tego, jak ciężką drogę ma do przebycia. Fluffy był jego ogromnym wsparciem i wspólnie przeżywali przygody oraz chwile grozy. Po drodze do Puaby ich grono powiększyło się, a dodatkowym i nie mile widzianym towarzyszem tej podróży był Smok Kresu, który uprzykrzał wędrówkę. Co było ukryte w tajemniczej skrzyni? Kto zasilił ich grono? Czy dotrą do wskazanego miejsca?
Książka jest dość gruba, ma 300 stron i nie wiele czarno-białych ilustracji. Ja sama ledwo ją przetrwałam, ale weźcie pod uwagę to, że nie jestem fanką Minecrafta. Problemem według mnie wydają się też zdania, są po prostu za krótkie i czasem zamiast kropki wrzucałam przecinek i czytałam po swojemu. Poza tym brakowało mi w akcjach jakiejś dynamiki, emocji. Wszystko było takie proste, szybkie i nie potrafiłam za nic wczuć się w książkę. Z kolei Łobuz zasłuchany był w przygody Frigiela na maksa i już nie może doczekać się kolejnego tomu, który pojawić ma się jesienią (łącznie tomów ma być 4). Oczywiście mimo mojego sceptycznego nastawienia do tej książki, koniecznie zakupimy kolejną część (rodzic fana Minecrafta zrozumie). Więc jeśli macie takiego fana w domu lub szukacie książkowego prezentu dla jakiegoś dzieciaka to śmiało, Łobuz poleca! A ja? Cóż... możecie spróbować ;)

Minecraftowych książek z moją ferajną trojaczków już trochę przerobiłam, ale ta jest jedną z lepszych, dzieci już czekają. Francuski pisarz „odwalił” kawał dobrej lektury w tym temacie. jest zabawnie, kreatywnie ale i mroczne – strasznie do kwadratu (jak to w Minecrafcie).

Książkę czyta się szybciutko, bo to w sumie prosta historia jest, a jak wiadomo siła wielka tkwi właśnie w prostocie, zwłaszcza jeśli chodzi o rzeczy dla dzieci. W tym wypadku nawet dzieci średnio czytające a zainteresowane tematem dadzą radę, zawsze też można czytać wspólnie :-). Do tego całość jest przetykana pięknymi czarno-białymi ilustracjami.

Dzieci są zadowolone z lektury a to już duży sukces, bo czytelników mam w domu dość wybrednych. Polecamy x 3 i czekamy na kolejny tom na jesieni!

Książka dobra, lecz wymaga wiedzy i znajomości gry Minecraft, aby zrozumieć sens akcji.

• Zakupione 2019
  • Minecraft