Okładka książki Zdrowy dom. Jak w prosty sposób stworzyć bezpieczną przestrzeń, która pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie Katarzyna Dwornik
Katarzyna Dwornik Wydawnictwo: Otwarte poradniki
poradniki
Otwarte
2019-09-04
2019-09-04
dom ogród balkon

"Zdrowy dom" to bardzo przejrzysty i uporządkowany poradnik. Duży plus za podział rozdziałów na wnętrza. Oprócz standardowych porad, znajdziemy też sporo ciekawostek i informacji popartych badaniami. W mojej głowie zapisało się sporo "tipów" na lepszą codzienność.. :)
Jedyny minus to szata graficzna i samo wydanie; szaro, buro i ponuro. Wystarczyło kilka zdjęć, koloru i od razu odbiór byłby przyjemniejszy.

Książkę czytało się bardzo dobrze. Za dużo odkrywczych rzeczy nie było, jednak jeśli chodzi o ten gatunek książka wypada całkiem nieźle.

"Zdrowy dom" to poradnik o tym, jak sprawić by nasze cztery kąty były dla nas jak najbardziej bezpieczne i zdrowe w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Książka podzielona jest na kategorie pomieszczeń i w nich znajdziemy różne wskazówki. Jasne, sporo pewnie będzie znanych, ale niektóre warto było odkryć ponownie, no i dowiedzieć się nowych, przydatnych rzeczy, które realnie można wprowadzić w codzienność domową.

Najlepsza książka, którą miałam do tej pory z kategorii "Jak lepiej mieszkać". Wiem, że dużo osób się zawodzi (widać to po ocenach na innym portalu),bo liczy na to, że w książce będzie więcej porad stricte dekoratorskich. A tutaj mamy porady, które uczynią twój dom/mieszkanie lepszym ! Dużo się dowiedziałam z książki np. co to są filtry HEPA/EPA i dlaczego warto mieć odkurzacz z takim filtrem (nie tylko jak jesteś alergikiem). Dowiedziałam się jakie rośliny warto mieć w pokoju kiedy smog na dworze - które są trujące dla zwierząt i dzieci i gdzie najlepiej je trzymać. Dowiedziałam się jakie narzędzia warto mieć zawsze w domu, co powinno się mieć zawsze w domowej apteczce czy też co zrobić by mieć lepszy sen. Książka jest podzielona na rozdziały. Każdy rozdział to inne pomieszczenie i inne rady. Mamy tutaj opisane: przedpokój, salon, kuchnie, sypialnie, łazienkę, domowy gabinet, pokój dziecięcy, a także takie ogólne sprawy zawarte w rozdziale "twój dom". Mi, czyli osobie, która właśnie buduje swój dom sprzyda się tyle informacji. Na pewno zakupię książkę w najbliższym czasie. A tą z biblioteki chętnie oddam innym, którzy są na etapie budowy domu, są znudzeni i potrzebują zdrowej zmiany w swoim mieszkaniu lub po prostu chcą mieć tytułowy Zdrowy Dom.

Dziwna kombinacja wybiórczych porad dotyczących urządzania i prowadzenia domu. Mieszanka naprawdę fajnych podpowiedzi, kompletnych banałów i stronniczych opinii autorki na temat odpoczynku, urządzania i dekoracji wnętrz oraz sprzątania.

A dziś na tapecie "Zdrowy dom". Lubicie tego typu książki? Ja bardzo. Ta należy do jednej z lepszych w tej tematyce spośród tych które czytałam. Zawiera bardzo dużo przydatnych informacji jak stworzyć tytułowy zdrowy dom. Naprawdę ciekawie napisana, bardzo przejrzyście, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko. Podzielona jest na rozdziały poświęcone naszej twierdzy czyli Twój dom, przedpokój, salon, kuchnia, sypialnia, łazienka, domowy gabinet, pokój dziecięcy. Ale ile tam cennych informacji!!! Dobroczynna moc roślin, walka z molami, co robić by kwiaty cięte stały dłużej, o świecach, o przechowywaniu żywności, cenne informacje o mięsie, o zielniku domowym, molach spożywczych, apteczce domowej to tylko nieliczne z nich. Na pewno wielu z Was zainteresuje też rozdział o śnie, o higienie w sypialni, walce z roztoczami w naszym królestwie snu i mogłabym tak jeszcze długo...
Książka dostarczyła mi naprawdę cennych informacji o tym jak mieszkać zdrowo, jak niewiele potrzeba by zmienić obecny stan faktyczny naszego mieszkania by stworzyć przyjemne i przede wszystkim bezpieczne miejsce nie wydając milionów monet... Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej... I tak może być dzięki cennym informacjom Kasi Dwornik autorki książki, która nie zachęca do bycia perfekcyjną panią domu - woli zdrowe podejście do zdrowego stylu życia. Super książka @kasia_dwornik naprawdę pozytywna motywacja do działania 💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻

"Zdrowy dom. Jak w prosty sposób stworzyć bezpieczną przestrzeń, która pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie", to świetny poradnik dla każdej osoby. Zawiera wskazówki, a nie neguje Twoje zachowanie i nie każe zmienić diametralnie Twojego postępowania.

Na stronach tej książki znajdziemy porady, jakie kwiaty są szkodliwe dla dzieci i zwierząt, ale jednocześnie do zniszczenia jakich chemikaliów z powietrza się przyczyniają, dowiemy się jak stworzyć przyjazną sypialnią czy zorganizować miejsce w kuchni i łazience.

Przyznam szczerze, że niektóre rady były błahe, jednak zostały one świetnie wkomponowane w całość i przedstawione w idealnym miejscu poradnika. Autorka dzieli się z nami spostrzeżeniami z własnego życia i udziela ciekawych rad.

Ta książka idealnie wpasowała się w moje życie. Jesteśmy właśnie przez wielkim remontem i urządzaniem własnych czterech kątów, więc chętnie zdobywam wiedzę na temat organizacji. W mojej głowie pojawiło się sporo ciekawych pomysłów i rozwiązań, a także rad, które zdecydowanie będę stosowała. Już po przeczytaniu książki najchętniej burzyłabym wszystkie ściany i mieszała zaprawę murarską, aby jak najszybciej zastosować wskazówki Pani Kasi we własnym życiu.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2019/10/zdrowy-dom-jak-w-prosty-sposob-stworzyc.html

Zdrowy dom” @kasia_dwornik to książka, którą dosłownie pochłonęłam. Zdrowe ciało, zdrowy dom i dobre samopoczucie. To wszystko się ze sobą łączy! Spodziewałam się po tej książce przede wszystkim porad z zakresu meblowania, materiałów, które warto wykorzystać w swoim domu...i pomyślałam sobie, że przy urządzaniu domu będzie to pozycja idealna. Tymczasem? Ogrom wiedzy, przytoczonych badań, a nawet wsparcie w zarządzaniu swoim czasem to pigułka wszechstronnej wiedzy, którą możecie znaleźć u Kasi 😊W swoim domu zawsze otaczałam się kwiatami, które naturalnie oczyszczają powietrze. Okazało się, że są jeszcze takie, których nie znałam. Do tego wybór biokominka był dla mnie czarną magią, jednak okazuje się, że to nie takie trudne. A może kupowaliście kiedyś materac do sypialni z niezbędnym ekwipunkiem: nożyczkami, taśmą samoprzylepną i telefonem? Po co? Też się zdziwiłam, ale już wiem, że każdy fizjoterapeuta byłby zadowolony z takiego podejścia do zdrowych zakupów. 😊 Zdecydowanie polecam, bo to podręcznik dla wszystkich, którzy mieszkają „na swoim” lub chcą mądrze kreować swoją przestrzeń domową nawet w wynajętym mieszkaniu. Pamiętaj, bariery i złe przyzwyczajenia istnieją w Twojej głowie 😊
Wiecie o tym, że ja fanka poradników mam ich za sobą wiele 😁 Właśnie ten, staje się jednym z moich ulubionych. ————————————————
Dziękuję również @wydawnictwootwarte ————————————————
„Zapytaj jedną osobę w podeszłym wieku, jak szybko zleciało jej życie, a z pewnością usłyszysz , że tych kilkadziesiąt lat, które dzielą maturę od emerytury, mija w okamgnieniu. Powie ci to każdy emeryt... o ile przez całe życie dobrze spał i nie ma zaburzeń pamięci.”

Sobota-Dzień szmaty i i mopa😂a tak serio to każdy z nas dba o to,aby w naszych domach,mieszkaniach czuć się czysto,bezpiecznie i komfortowo.Z pomocą przychodzi nam ciekawa pozycja od @wydawnictwootwarte ”Zdrowy dom”autorki Katarzyny Dwornik.
Książka ta w łatwy i przystępny sposób pokaże nam jak zmienić nasze mieszkanie,aby stało się ono dla nas jeszcze bardziej przyjaznym miejscem.Ta pozycja to zbiór niesamowitych pomysłów i rad,które pomogą nam lepiej żyć i mieszkać.Bo gdzie,jak nie w domu spędzamy większość czasu.To tu śpimy,gotujemy, odpoczywamy czy przyjmujemy gości. .
W”Zdrowy domu”znajdziecie między innymi zdrowe nawyki i sprawdzone triki.Czy wiecie jak prawidłowo przechowywać żywność?Niby prosty temat i dość powszechny,ale nie każdy jednak o tym wie i pamięta.Źle przechowywane produkty tracą wiele cennych wartości i niejednokrotnie lądują potem w śmieciach,bo się popsuły.Także robiąc zakupy warto mieć to na uwadze.Druga ważna dla nas kwestia to sen.Jak to mówią”wyśpisz się po śmierci”,ale z badań wynika ,że śpimy niestety za mało!Jak poprawić komfort snu i zmieć swoją sypialnie w prawdziwe królestwo dowiesz się właśnie z tego poradnika. .
Dlatego jeśli chcesz mieszkać zdrowo,ale nie wiesz od czego zacząć Pani Kasia Ci w tym może.Znajdziesz tu wiele cennych i prostych informacji.Książka jest napisana przez autorkę z pomysłem.Dla mnie jedyne co mi w tej pozycji zabrakło to odrobina koloru i ilustracji. Zatem dbajmy o nasze mieszkania,bo jednak”nie ma jak w we własnym domu”.
Dziękuje Wydawnictwo otwarte PREMIERA 4.09⏰‼️

Kochani, ostatnio w moje ręce wpadł genialny poradnik "Zdrowy Dom" @kasia_dwornik od @wydawnictwootwarte i szczerze przyznaję, że dopóki nie przeczytałam tej książki, nie zdawałam sobie sprawy z 80% faktów, jakie autorka mi uświadomiła. Pochłonęłam tę książkę z prędkością błyskawicy, i ani trochę nie czułam, że czytam typowy poradnik. Wszystko pięknie opisane, przejrzyste. Piękna robota (a jakże przydatna) Pani Kasiu 👏

W poradniku możemy m.in dowiedzieć się co nie co o filtrujących roślinach, wiele informacji o aranżacji salonu, jak i nawet o prawidłowym rozpaleniu kominka!
Jeśli chodzi o sprawy od kuchni, dosłownie...to znajdziemy wiele informacji o zasadach zdrowej żywności, jak przechowywać ją prawidłowo w lodówce i na jakich zasadach przechowywać zamrożone produkty. Na pytania dotyczące zasad uprawy ziół jak i co powinna zawierać kompletna apteczka domowa, znajdziemy w książce.
Tajemnice snu, dieta na dobranoc - informacje z których w większości nie zdawałam sobie sprawy.
Na prawdę wiele informacji o łazience, miejscu w którym każdy z nas spędza średnio dwa lata swego życia. Począwszy od higieny własnego ciała, do prawidłowego dbania o wygląd tego pomieszczenia.
A dla osób, które pracują na co dzień w swoim biurze domowym, również masa przydatnych informacji.
I najważniejsze...bezpieczeństwo w pokoju dziecięcym!!! Człowiek sobie nawet nie zdaje sprawy, jak niby normalne rzeczy mogą zagrażać bezpieczeństwu dziecka.

Polecam, polecam! Mimo, że poradników regularnie nie czytam, sama okładka jak i opis Zdrowego Domu mnie tak zaintrygowały, że nie mogłam się oprzeć. Nie żałuję! Duża dawka przydatnych informacji w jednym miejscu! 🙂

• Poradniki
  • Dom i ogród