rozwiń zwiń

Rzuć wszystko i… płyń do Kanady! „Wielkie nadzieje” Susan Anne Mason

LubimyCzytać LubimyCzytać
12.03.2020

Pieczątka patronatu lubimyczytać.plDalekie wyprawy zawsze wiążą się z wielkimi oczekiwaniami. Czasem wyruszamy w nie z własnej woli, a czasem dlatego, że tak dyktuje nam życie. Z niektórych podróży się nie wraca. Z innych wraca się zupełnie odmienionym.

Rzuć wszystko i… płyń do Kanady! „Wielkie nadzieje” Susan Anne Mason

Okładka książki "Wielkie nadzieje"Po sukcesie „Irlandzkich łąk”, pierwszej wydanej w Polsce powieści Susan Anne Mason, i kolejnych książkach z serii „Mieć odwagę, by marzyć” autorka zabiera nas w długą podróż przez ocean z Anglii do nowego lądu. Każdy z trojga podróżujących na jednym statku bohaterów ma inny cel wyprawy.

Los lubi płatać figle

Grace z „Najlepszych chęci” płynie spełnić życzenie apodyktycznej matki i namówić do powrotu do Anglii siostrę, której mąż zginął na wojnie. Na miejscu okazuje się jednak, że siostra zmarła i osierociła maleńkiego syna, a dzieckiem zajmuje się rodzina szwagra. Nie ujawniając swojej tożsamości, Grace zatrudnia się jako niania chłopca, natomiast jego prawny opiekun okazuje się intrygującym dżentelmenem, którego miała już okazję poznać…

Oczekiwania a rzeczywistość

W „Wielkich nadziejach” Emmaline przemierza ocean wraz z najlepszym przyjacielem, aby odnaleźć swojego ojca. Choć przez całe życie myślała, że Randall Moore nie żyje, okazuje się, że mężczyzna mieszka w Kanadzie z nową rodziną i bierze udział w wyborach na burmistrza. Choć Emma jest zdeterminowana, by spotkać się z ojcem, dla Randalla Moore’a to nie jest odpowiedni moment na wizytę córki… ani tym bardziej na to, by jego niechlubna angielska przeszłość ujrzała światło dzienne.

Życiowe podróże

„Najlepsze chęci” i „Wielkie nadzieje” trzymają poziom, do jakiego Susan Anne Mason przyzwyczaiła czytelniczki i czytelników. Żywa fabuła, błyskotliwe dialogi, porywający romans oraz bohaterowie z krwi i kości. Do tego dobrze zarysowane tło historyczne początku XX wieku, tworzące niepowtarzalny klimat.

Kanadyjskie wyprawy zmieniają dotychczasowe życie Grace i Emmaline. Nieodwiedzane dotąd miejsca, nowo poznani ludzie i cenne doświadczenia kształtują ich charaktery i zmieniają spojrzenie na rzeczywistość. Jak zakończą się dla bohaterek te podróże? Czy kobiety zrealizują swoje cele i wrócą do Anglii? A może zdecydują się zostać w Kanadzie?

Powieści Susan Anne Mason ukazały się w Polsce nakładem Wydawnictwa Dreams. „Wielkie nadzieje” w księgarniach od 12 marca 2020 roku. W planach także trzecia część serii – „Najpiękniejszy sen”.

Książkę „Wielkie nadzieje” można już kupić w księgarniach online.

Artykuł sponsorowany


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 11.03.2020 14:24
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post