Czwarty Kielich. Odkrywanie tajemnicy Ostatniej Wieczerzy i krzyża

Okładka książki Czwarty Kielich. Odkrywanie tajemnicy Ostatniej Wieczerzy i krzyża Scott Hahn
Scott Hahn Wydawnictwo: Esprit religia
religia
The Fourth Cup: Unveiling the Mystery of the Last Supper and the Cross
Esprit
2019-01-01
2019-01-01
Dominika Krupińska
Jezus Ostatnia Wieczerza Pascha Wielkanoc

Poszukiwanie kielicha ... prowadzi do katolicyzmu.

Poszukiwanie kielicha ... prowadzi do katolicyzmu.

Zachwyt w czystej postaci!
Hahn przeprowadził mnie przez doświadczenie Paschy do głębokości Eucharystii. Zmienia się rozumienie tego Wydarzenia i chce się poznawać Go bardziej!

Zachwyt w czystej postaci!

Niewielka objętościowo (186 stron) ale treściwa i bardzo wciągająca pozycja ukazująca proces rozumowego dochodzenia Autora do uznania prawdziwości liturgii katolickiej uobecniającej paschę. Zdecydowanie polecam!

'Czwarty kielich' to godna polecenia pozycja dla wszystkich tych, którzy pragną wiedzieć 'więcej' w temacie, o którym powinno się wiedzieć dużo.

Dla mnie osobiście, powyższy tytuł to dowód na to, że religijne i teologiczne kwestie można przedstawić w jasny, zrozumiały i w ogóle nie męczący czytelnika sposób.

Temat podjęty przez autora jest mi znany - jestem osobą dbającą o swoją formację duchową, od dawna wiem, co się dzieje na ołtarzu w trakcie Mszy świętej, nie ograniczam się do podstawowych informacji; mówiąc krótko: nie jestem 'letnim' katolikiem, który chodzi do kościoła w niedzielę, bo to tradycja.
'Czwarty kielich' poszerzył moje horyzonty - rozważania autora ugruntowały posiadaną wiedzę, dały możliwość poznania aspektów, które dotychczas omijałam bądź nie zauważałam, o pewnych kwestiach przeczytałam po raz pierwszy, dzięki czemu jeszcze mocniej uwierzyłam.

'Czwarty kielich' to nie tylko zaproszenie do teologicznych rozważań - przede wszystkim jest to świadectwo człowieka o Bogu który poszukuje człowieka, doświadcza go, wyprowadza ku dobremu.

Jedynie czego mogę żałować, iż po powyższy tytuł sięgnęłam dopiero po świętach wielkanocnych - polecam zaznajomić się z tą pozycją w Wielkim Poście, a nawet dopiero w trakcie trwania Triduum Paschalnego. Uważam, że przeczytane treści mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na przeżycie tego świętego czasu.

Choć 'Czwarty kielich' nie podbił mego serca na tyle, by dać najwyższe noty, to naprawdę polecam przeczytać!

Temat podjęty przez autora jest mi znany - jestem osobą dbającą...

Bardzo ciekawa książka pokazująca w jaki sposób w śmierci Jezusa dopełniła się Pascha.
Polecam wszystkim, których ciekawi to czy Ostatnia Wieczerza była sederem paschalnym.

Bardzo dobra książka dla wszystkich, którzy lubią poszukiwać i nie wystarcza im tylko powierzchowna znajomość tekstów, obrzędów i tradycji. Scott Hahn opisuje swoje studia i dociekania w sprawie znaczenia symboli i znaków Ostatniej Wieczerzy oraz Męki Pańskiej. Poszukiwania prowadzą tego amerykańskiego pastora do jego własnego exodusu - z prezbiterianina i kalwinisty staje się katolikiem.
Mądra książka, dobrze napisana, polecam

• Book
  • 3.1.1. Posiadam
  • Wyjątkowa
  • Chrześcijaństwo

Dodaj cytat z książki Czwarty Kielich. Odkrywanie tajemnicy Ostatniej Wieczerzy i krzyża