Sprawa Chrystusa

źródło okładki: google

Dropsique | 2019-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2019

Przeczytałam trzy rozdziały.

Dla mnie nie jest to rzetelne dziennikarskie śledztwo.

To chrześcijańska propaganda pełna infantylnych "dowodów", które stają się dowodami, gdy się już w nie głęboko uwierzy. Napisana przez ewangelickiego pastora. To, co przeczytałam w zupełności mi wystarcza.

Dziękuję.

Szewczynka | 2019-04-24

Lee Strobel, z wykształcenia prawnik i dziennikarz wykonał niesamowitą pracę. Postanowił zebrać wszystkie dowody dotyczące Chrystusa. Przejechał w tym celu całe Stany by spotkać się z osobami, które mogą mu odpowiedzieć na jego pytania. Czy możemy wierzyć Ewangeliom skoro powstaly tak dawno temu? Czy Jezus był chory psychicznie? Czy uczniowie, ktorzy widzieli Go zmartwychwstałego mieli halucynacje? Warto przeczytać by wiedzieć w co się wierzy lub nie wierzy. Polecam.

1travel | 2019-03-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia
Przeczytana: 27 marca 2019

Świetna książka dla wszystkich niedowiarków. Ci którzy chcą znać naprawdę powinni ją przeczytać.
IMHO niepotrzebna jest formuła pytań na końcu rozdziałów, ale treść absolutnie do poznania. (jest też świetny film na podstawie książki)

peccator | 2019-03-24
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Wiara, Jezus
Przeczytana: 24 marca 2019

Fascynująca książka, świetnie napisana, wciąga od samego początku. Autor w czternastu rozdziałach, które powstały w oparciu o wywiady z uczonymi i o dowody naukowe, porusza m.in. historyczność Jezusa, wiarygodność źródeł na Jego temat, wiarygodność świadków, tożsamość Jezusa, Jego profil psychologiczny, medyczne dowody męki i śmierci Jezusa, dowody na zmartwychwstanie (kto nie wierzy, niech czyta!). Jak stwierdził Luis Palau: "Sprawa Chrystusa prezentuje przytłaczające dowody historyczne na to, że Jezus rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje. Po lekturze więcej wiary wymagałoby od ateisty pozostanie przy swym poglądzie, niż przyjęcie wiary w Jezusa." Tylko czy ateiści, agnostycy i wyznawcy innych religii będą mieli wystarczającą odwagę, by przeczytać tę książkę?

Z opisu wydawcy:
"Historia najważniejszego dziennikarskiego śledztwa w dziejach.

Czy to tylko kwestia wiary, czy też da się udowodnić, że Chrystus zmartwychwstał? Czy dwa tysiące lat po wydarzeniach w Jerozolimie...

ifoiry | 2018-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Warto przeczytać żeby poznać naukową perspektywę na historię życia Jezusa, napisaną przy tym prostym językiem, bez patosu. Pozostaje niedosyt, chciałoby się więcej dowiedzieć, więcej zrozumieć, zadać swoje pytania. Z drugiej strony ta niezaspokojona pustka inspiruje do dalszych poszukiwań.