Witajcie w Puppet Show

Okładka książki Witajcie w Puppet Show M. W. Craven
Okładka książki Witajcie w Puppet Show
M. W. Craven Wydawnictwo: Filia Cykl: Washington Poe (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Washington Poe (tom 1)
The Puppet Show
Filia
2019-06-19
2019-06-19
2018-06-07
Kinga Markiewicz
morderca spalenie szczątki kryminał detektyw analityczka

Wszyscy muszą spłonąć!

Wyczytuję sobie ostatnio "starocie" z Legimi i wybór padł na pozycję z 2019 roku, czyli "Witajcie w Puppet Show" M.W. Cravena. Nie ukrywam, to był strzał w dziesiątkę! Świetnie się bawiłam czytając tę książkę i żałuję ogromnie, że nie zostały wydane w Polsce kolejne tomy.
Fabuła rozpoczyna się od brutalnych seryjnych morderstw, w czasie których ofiary są palone żywcem. Policja staje przed bezprecedensowym wyzwaniem. Do służby zostaje przywrócony detektyw Washington Poe, a na jego drodze pojawia się nietypowy partner – Tilly Bradshaw, genialna analityczka o wyjątkowych zdolnościach, która dodaje głębi i dynamiki powieści. Relacja między Poe a Tilly staje się jednym z najważniejszych elementów powieści. Kontrastujące ze sobą postacie wprowadzają do narracji unikalny ton. Poe, doświadczony detektyw, przekonany, że jest pionkiem w grze mordercy, musi zmierzyć się z własnymi demonami. Z drugiej strony, Tilly, niezwykle inteligentna, lecz społecznie niezdarna, przynosi świeże spojrzenie na śledztwo. Autor doskonale konstruuje napięcie, wprowadzając czytelnika w mroczne zakamarki psychiki seryjnego mordercy. Kiedy kolejne ciała się pojawiają, Poe zdaje sobie sprawę, że gra toczy się o wiele więcej niż tylko zidentyfikowanie sprawcy. Craven buduje atmosferę grozy, a zaskakujący finał odkrywa, że palenie żywcem to tylko wierzchołek góry lodowej. "Witajcie w Puppet Show" M.W. Cravena to trzymający w napięciu thriller, który wplątuje czytelnika w mroczny labirynt morderstw, tajemniczych poszlak i niebezpiecznych sekretów.
Ja polecam i to bardzo!

To było naprawdę dobre. Przeczytałem w dwa dni. Wielowątkowa, wciągająca fabuła. Doskonały kryminał. Najlepsza pozycja w tym roku.

Nieoczekiwanie fajna książka 🙂 Nie przypuszczałam, że będzie aż tak dobra i że aż tak się w nią wciągnę.
📖
Bohaterami powieści jest dwoje policjantów Narodowej Agencji ds. Bezpieczeństwa, a ściśle rzecz ujmując były policjant Washington Poe, zawieszony w pracy za popełnienie błędu, obecnie przywrócony do służby jako inspektor oraz Matilda (Tilly) Bradshaw, geniusz, analityk, która ma problemy z funkcjonowaniem w społeczeństwie. Te dwie różne postacie o odmiennym charakterze muszą zająć się sprawą seryjnego mordercy podpalacza. Sprawa do prostych nie należy - nasi bohaterowie co i rusz zostają wyprowadzeni w pole i muszą sporo pogłówkować aby w końcu odkryć zaskakującą i wstrząsającą prawdę.
📖📖
Książka jest bardzo dobra. Z miejsca polubiłam zarówno ekscentryczną Tilly jak i Washingtona. Akcja powieści wciągnęła mnie od samego początku. Podobał mi się główny wątek seryjnego mordercy oraz stopniowo poznawana historia Washingtona. Obie historie przyciągają uwagę czytelnika i obie są równie dobre i ciekawe. Plusem książki jest to, że nie tak łatwo jest domyśleć się tożsamości mordercy. Autor kilka razy podrzuca nam mylne tropy, przez co podczas lektury dość często zmieniamy zdanie co do tożsamości antagonisty Poego. A gdy już ją poznamy to jesteśmy w szoku... 😉 Nie spodziewałam się takiego rozwiązania.
📖📖📖
Właściwie nie mam się do czego przyczepić. Książka mi się podobała - szybko się wciągnęłam, akcja jest prowadzona w dobrym tempie, autor ani nie przynudza ani nie specjalnie nie skraca wątków, wszystko jest ok. Jeśli już miałabym się do czegoś przyczepić to tylko do tego, że strasznie żałuję, że nie ma przetłumaczonych kolejnych tomów cyklu 😅
📖📖📖📖
Narracja w trzeciej osobie głównie z punktu widzenia Washingtona Poe'a.

Podsumowując: niespodziewanie bardzo dobra książka. Właściwie na nic się nie nastawiałam a otrzymałam kawał dobrej historii. Nie znajduje minusów, wszystko mi się podobało. Szkoda, że kolejne tomy nie zostały przetłumaczone. Ale może kiedyś... 🤔 Książkę serdecznie polecam ☺️

📖

🔥Dobra, dopracowana fabuła. Akcja jest dobra, nie ma czasu na nudy. W książce autor ukazuje surowość Anglii poprzez kamienne kręgi czy starych domów otoczonych przez bezkresne wrzosowiska przez co książka zyskuje bardziej. Autor posłużył się cliffhangerem co bardzo lubię w książkach, bo wzbudza to we mnie podwójne zaciekawienie.

🔥Bohaterowie w kryminałach zazwyczaj są na jedno kopyto, jednak tutaj jest inaczej. Autor wykreował świetną postać, zdeterminowanego policjanta Washingtona Poe. Polubiłam go od pierwszego słowa🤣Nie mogłabym nie wspomnieć o Tilly Bradshaw, która nie zna podstaw życia codziennego czy nie potrafi dostosować się do norm społeczeństwa, jednak z drugiej strony dziewczyna jest genialnym informatykiem i matematykiem. Bohaterowie stworzyli wyborną grupę śledczych.

🔥 Dostałam też portret psychologiczny, który bardzo cenię w tym gatunku a sam Żerca jest dość intrygujący, a interesujące jest to dlaczego postępuje w ten a nie inny sposób. Jest brutalnie, ale z granicami. Książka jest dobrze napisana i zaplanowana, więc czyta się szybko i przyjemnie. Istnieją też sceny przy których można się uśmiechnąć. Czy są mankamenty? Oczywiście, że są. Nie ma idealnych książek.

🔥Zabierałam się za nią bodajże 2 lata i żałuję, że tak długo zwlekałam. Był to kryminał, który dał mi to czego szukam w tym gatunku. Mimo, że przy końcu idzie się domyślić kto stoi za intrygą(gdyby nie jeden szczegół to bym na to nie wpadła)jednak nie popsuło to niczego. Autor zrobił plot twist, że do teraz nie wiem co myśleć, wybornie to ukartował. Zakończenie jest takie, że chce się czytać dalej by rozgryźć co z tego wyniknie.

🔥Czy to kryminał dla każdego?Jeśli ktoś lubi wątek obyczajowy i romantyczny, które miażdżą i spychają to co powinno być na pierwszym planie w kryminale to zapewne nie jest to lektura dla takiej osoby. Zapewne dla kogoś książka może być flopem, bywa i tak😂💙

🔥Wydawnictwo Filia nie pokwapiło się i nie wydało kolejnych części, szkoda. Odnoszę wrażenie, że to wydawnictwo żyje w ich własnym świecie, świecie który tylko oni rozumieją🤦🏻‍♀️Z wielką chęcią sięgnę po kolejne części, bo dla mnie Witajcie w Puppet show już wylądowała na liście the best of 2023🔥🫶🏻

🔥Bohaterowie w kryminałach zazwyczaj są na...

'Witajcie w puppet show' to bardzo dobra książka. Zaczyna się 'mocno', później akcja delikatnie zwalnia, ale koniec Was zaskoczy 🔥🔥🔥Mi osobiście zakończenie bardzo się podobało...

O czym jest książka? Oczywiście o morderstwach - bo takie lubię najbardziej. Ale jest to również książka,która porusza ważny temat - za pieniądzę można kupić niestety wszystko ...cudze dzieciństwo, zaufanie, życie...

Zemsta podobno na zimno smakuje najlepiej, więc jeśli to prawda to dlaczego sprawca 'podpala swoje ofiary'?

Musisz przeczytać, żeby się dowiedzieć!!!

Jak wspominałam - koniec bardzo mi się podobał, bo mimo swojej 'brutalności' jest w nim dużo sprawiedliwości!

Dobrze napisana, super się czyta - serdecznie POLECAM !!!

Ależ to się świetnie czytało. Rewelacyjna brawurowa, przewrotna, inteligentna opowieść o przyjaźni niezwykłego detyktywa z jeszcze bardziej niesamowitą analityczką Tilly. Polecam mega!

Gdybym miała powiedzieć coś o tej książce jednym zdaniem, zdecydowanie nie dałabym rady - ciężko odzwierciedlić emocje, które towarzyszyły mi przy tej powieści, mimo że czytałam ją już kilka razy!
"Puppet Show" przenosi nas na północ Anglii, gdzie zostajemy wprowadzeni do skomplikowanego śledztwa o grasującym tam mordercy, palącym żywcem ludzi. Główny bohater, Washington Poe, okazuje się, że ma wiele wspólnego ze wspomnianą sprawą.
To tak drogą wstępu. Jednak to, co najważniejsze to lekka forma pisania autora, dzięki czemu pochłonęłam tę książkę w ciągu jednego popołudnia!
Zakończenie? Jedno z najbardziej zaskakujących rozwiązań, jako przyszło mi czytać. Nie domyślacie się, jak bardzo ta książka jest w stanie wprawić w zaskoczenie. Czy polecam? Bez żadnych hamulców złapcie za ten tytuł!

Witajcie w Puppet Show, dla mnie bomba. Nie czytam ostatnio za dużo thrillerów/ kryminałów, ale ten mi się podobał. Niestety następne tomy nie zostały u nas wydane. A czytałbym!
Bohaterowie, lokacje, fabuła - miodzio.
Główny bohater nazywa się Poe, jego pies Edgar, zabrakło mi tylko kota Allana.

Bohaterowie, lokacje, fabuła - miodzio.
Główny bohater nazywa się Poe, jego pies Edgar, zabrakło mi tylko kota Allana.

Napisana bardzo dobrym językiem, czytało mi się szybko i przyjemnie, ze względu na to, że pióro autora jest lekkie.

Główny bohater jest charyzmatyczną postacią, polubiłam go od pierwszych stron, chociaż czasem jego działanie na własną rękę mnie irytowało. Reszta bohaterów także ciekawa, wyróżniała się między sobą, więc nie mylili mi się nawet przez sekundę.

Początkowo książka lekko nudna, ale szybko się rozkręca i tak naprawdę dzieje się akcja za akcją. Do tego książka ma elementy humorystyczne, które umilały jej czytanie. Zakończenie intrygi było dla mnie niespodziewane, a przy tym bardzo dobre, do tego usatysfakcjonowało mnie. Intryga sama w sobie była złożona i dopiero po skończeniu lektury zauważyłam jak bardzo, do tego poprowadzona w dobry sposób, za co ogromne brawa dla autora.

Zdecydowanie polecam przeczytać, chociaż sięgając po tą książkę oczekiwałam czegoś innego, to nie zawiodłam się, do tego uważam że lektura godna uwagi.

Początkowo...

Niby oklepany pomysł a przedstawiony w bardzo nowej odsłonie. Przeczytałem z prawdziwą przyjemnością. Wartka akcja jak w rzece Heraklita.

• Kryminał
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Witajcie w Puppet Show