Zaskakujący geniusz świń

Wydawnictwo: HarperCollins
8 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Unexpected Genius of Pigs
L_Settembrini

Co byście zrobili, gdyby dwie miniświnki, które miały dzielić z kurami niewielkie podwórko, wyrosły na dwie inteligentne i psotne maxibestie? Przed takim problemem staje Matt Whyman, który dzielnie stawia czoło Butchowi i Roxi, chociaż wcale nie jest to łatwe. Świnki są inteligentne i pomysłowe, co często wykorzystują, aby rozrabiać. Jeśli nie uciekają, aby dewastować okoliczny rezerwat...

Przed takim problemem staje Matt Whyman, który dzielnie stawia czoło Butchowi i Roxi, chociaż wcale nie jest to łatwe. Świnki są inteligentne i pomysłowe, co często wykorzystują, aby rozrabiać. Jeśli nie uciekają, aby dewastować okoliczny rezerwat chronionego hiacyntowca, to upijają się sfermentowanymi jabłkami, a wówczas nic nie jest w stanie ich powstrzymać...

Te oraz inne zabawne epizody posłużyły Whymanowi do pokazania zadziwiającego i zaskakującego świata świń. W podróży po ich świecie towarzyszą mu hodowczyni Wendy Scudamore i profesor weterynarii Michael Mendl.

Wspólnie odsłaniają tajemnice rozwoju, zachowań i struktury społecznej tych wyjątkowych zwierząt, z którymi mamy o wiele więcej wspólnego, niż bylibyśmy skłonni przyznać.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Nishka | 2019-04-15
Przeczytana: 08 kwietnia 2019

Bardzo przyjemna lektura. Nie jest to typ literatury faktów przepełniony cytatami z badań i literatury naukowej, więc osoby, które tego typu literatury nie lubią, nie muszą się obawiać. To raczej subtelne studium łączące obserwacje własne (anegdoty z życia autora i jego rozmówców) wraz z wnioskami naukowca i hodowcy. Kolejna książka, która odprzedmiotawia zwierzęta; w łatwo przyswajalny sposób pomaga zrozumieć, jak bardzo człowiek się myli w ocenie innych gatunków współistniejących z nim na Ziemi. Bez zbędnego moralizatorstwa czy makabry. Zdecydowanie dla każdego.

Czeslaw | 2019-04-20
Na półkach: 2019, Chcę przeczytać
Violet | 2019-04-20
Solemomal | 2019-04-20

Patronaty tygodnia

Jeśli aktualnie nie posiadasz żadnej nowej książki do czytania, pilnie sprawdź poniedziałkowe patronaty serwisu lubimyczytac.pl, ponieważ brak lektury może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu. Oczywiście żartujemy, ale gdybyście chcieli zakupić wszystkie nowości z tego tygodnia, zrobilibyście krzywdę nie tylko swojemu portfelowi, ale i plecom. Oto tylko część premier, którym patronujemy w tym tygodniu.