Ty, Twoje dziecko i szkoła

0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
You, Your Child, and School: Navigate Your Way to the Best Education
szkoła, unschooling, ken robinson
Justyna Wydra

W książce “Ty, Twoje dziecko i szkoła” Ken Robinson: - wyjaśnia na czym polega dobra edukacja - podpowiada, co możemy zrobić jako rodzice, aby zapewnić naszym dzieciom odpowiednią edukację - pokazuje, jak wspierać dzieci w systemie szkolnictwa albo poza nim, jeśli taką decyzję podejmiemy. “Ty, Twoje dziecko i szkoła” to książka dla rodziców, którzy chcą towarzyszyć dzieciom w ich edukacji, a...

W książce “Ty, Twoje dziecko i szkoła” Ken Robinson:

- wyjaśnia na czym polega dobra edukacja

“Ty, Twoje dziecko i szkoła” to książka dla rodziców, którzy chcą towarzyszyć dzieciom w ich edukacji, a dzięki temu zapewnić im szczęśliwe życie wolne od presji i stresu.

źródło opisu: https://wydawnictwoelement.com.pl/ksiazki/ty-twoje-dziecko-i-szkola/

źródło okładki: https://wydawnictwoelement.com.pl/ksiazki/ty-twoje-dziecko-i-szkola/

Justyna Wydra | 2019-03-12
Przeczytana: 07 marca 2019

Prawdą jest, że jeśli chodzi o system edukacji, sir Ken Robinson jest mocno osadzony w modelu amerykańskim. Prawdą jest także i to, że w książce "Ty, Twoje dziecko i szkoła" do tego modelu przede wszystkim się odnosi i z jego słabymi stronami się w swojej publikacji rozprawia. Tyle że nie ma to tak naprawdę znaczenia dla polskiego czytelnika - zbyt duże dawki wiedzy pchane dzieciom do głów w zbyt krótkim czasie, brak chwil wolnych od zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych w życiu dzieci, powszechna testomania połączona z nerwicą zdawania egzaminów, szaleństwo studiowania... To choroby, które opanowały szkolnictwo i szerzej - wychowanie kolejnych pokoleń - w wielu krajach rozwiniętych. Na pewno w USA. I w Polsce. Kto ma potomstwo w wieku szkolnym, ten dobrze wie, o czym tu piszę. A kto ma dzieciaki w wieku przedszkolnym, ten może właśnie zastanawia się nad tym, jaką ścieżkę edukacyjną dla nich wybrać. Tradycyjna szkoła? Szkoła demokratyczna? Montessori? A może zdobywający sobie coraz...