Moje maleństwo

2019-01-01
2019-01-01
Jacek Mulczyk-Skarżyński

Okładka książki Nad morzem Albertine, Germano Zullo
Nad morzem Albertine, Germano ...

To. Było. Mega. Dziwne.

To. Było. Mega. Dziwne.

Emmm… co to miało być??? Przeczytałam w minutę w bibliotece. To było bardzo dziwne. Nie polecam, szczególnie jeśli ktoś chce wydać na to swoje pieniądze. Na każdej stronie było dosłownie jedno zdanie i na wszystkich dziwne, niepokojące obrazki. Po prostu książka która jedyne co pozostawia po sobie to 1 gwiazdkową opinię na lubimyczytać.

Nieporozumienie

Nieporozumienie

To jest książka, którą przeczytasz w minutę. No, może dwie.

Niemal automatycznie będziesz przewracać kartkę za kartką, bo na każdej z nich znajduje się tylko rysowany prostą kreską, nieskomplikowany obrazek i jedna linijka tekstu.

A może zadecydujesz, że każdemu rysunkowi przyjrzysz się dokładnie i zadumasz nad niepozorną treścią? Wtedy z pewnością jej poznanie zajmie Ci nieco dłużej.

Najbardziej prawdopodobne jest jednak to, że więcej czasu spędzisz już po lekturze, skupiając swoje myśli na tym, co autorom udało się na kartach tej książki przekazać...

Mimo że jest ona dość uboga w treść pod względem fizycznym, to czasem zastosowanie tak prostego zabiegu, jakim jest nieskomplikowany rysunek i niewiele tekstu, wyraża więcej niż tysiąc słów. Ta książka nie ma fabuły, ale zostawia nas z całą masą myśli. Autorzy sugestywnie ukazują relację pomiędzy matką a dzieckiem. Z prostotą wydobywają z nas ocean uczuć: gdzieś w naszym wnętrzu rozlewa się ciepło, jednocześnie mieszając się z lękiem i nostalgią.

"Moje maleństwo" to niepozorna książka, ale w tym tkwi cała siła jej przekazu.

To jest książka, którą przeczytasz w minutę. No, może dwie.

A może zadecydujesz, że każdemu rysunkowi przyjrzysz...

• My Precious!
  • Poszukuję
  • Komiksy
  • Komiksy

Dodaj cytat z książki Moje maleństwo