Są takie koty

Wydawnictwo: Tekturka
Są takie koty
koty, kot,
Agnieszka

Ach, jak wiele kotów chodzi po świecie – i każdy jest inny! W tej historii poznajemy kota, który lubi bujać w obłokach, i takiego, który twardo stąpa po ziemi. Kota, który uwielbia pływać, i takiego, który woli wylegiwać się na plaży. Kota, który... Zaraz, zaraz... Ale czy to na pewno jest książka o kotach? Są takie koty to genialnie zilustrowana opowieść o pięknie różnorodności. Autorka...

Ach, jak wiele kotów chodzi po świecie – i każdy jest inny!

Są takie koty to genialnie zilustrowana opowieść o pięknie różnorodności.

Autorka prosto, a zarazem niezwykle opowiada o tym, że każdy z nas jest inny: inaczej wygląda, co innego lubi, ale dopiero razem tworzymy coś naprawdę pięknego – świat.

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: wydawnictwo-tekturka.pl

Ervisha | 2019-03-23
Przeczytana: 23 marca 2019

Martyna Czub stworzyła piękny wizualnie i tekstowo picturebook dla każdego - bez górnych granic wiekowych. Picture book, który zachwyca obrazem i słowem. Taki w którym zwraca uwagę na różnorodność, inność oraz piękno nas i świata. Uczy akceptacji tych różnic, tolerancji, szacunku. Pokazuje jakie jest życie i jak żyć. To jak różnimy się od siebie ale i uzupełniamy nawzajem tworząc piękną całość. Skłania do przemyśleń i rozmów w szczególności z najmłodszymi, którzy dopiero poznają jak wygląda świat ale i starsi nie zostaną z niczym.

Polecam każdemu: dzieciom, dorosłym dzieciom jak również w 100% dorosłym a w szczególności tym wrażliwym i lubiącym picturebooki. No i oczywiście kociarzom. Każdy bowiem zobaczy w niej coś innego.

Alicya Oss | 2019-03-29

Zastanawialiście się kiedyś, co czyni otaczający nas świat pięknym? Kolor nieba, zapach wilgotnego lasu, miejski gwar, majestat gór? A może spienione morskie fale, rozświetlające noc gwiazdy albo usypiający szum deszczu? Jeśli nie potraficie wybrać tylko jednej odpowiedzi, a ponadto do głowy przychodzi wam jeszcze setka innych, to nie macie się czym martwić, tak właśnie powinno być. W pięknie świata chodzi właśnie o to, że jest różnorodny i niejednolity, składa się z inności i wielorakości, które razem tworzą wyjątkową całość. I dla każdego jest tutaj miejsce.

Przedstawienia nam tej uniwersalnej prawdy podjęła się w Martyna Czub w książce pt. „Są takie koty”. I jakoś mnie specjalnie jej wybór nie zaskoczył: bo któż lepiej, od chodzących własnymi drogami mruczków, nadaje się do tego, by pokazać jak wspaniała i cudowna jest różnorodność? Podczas lektury poznamy przeróżne osobniki, takie które lubią pływać, uwielbiają poranki z dzbankiem (kawy?) w łapce, nocne marki, leśne dzikuski,...

Agnieszka | 2019-03-12

Cudowna! Przepiękne ilustracje, wspaniałe przesłanie.

książek: 2016
Asia-Polihymnia | 2019-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Przepiękna książka dla dzieci. Cudne ilustracje i prosty, ładny tekst mówiący o różnorodności.

Ewutek09 | 2019-05-02
Na półkach: 2019, Przeczytane