Wrześniowe wspomnienia porucznika Zenona Janiaka

Okładka książki Wrześniowe wspomnienia porucznika Zenona Janiaka Maciej Bednarek, Zenon Janiak, Bolesław Rosiński, Krzysztof Zając
Okładka książki Wrześniowe wspomnienia porucznika Zenona Janiaka
Maciej BednarekZenon Janiak Wydawnictwo: wydano nakładem autora biografia, autobiografia, pamiętnik
wydano nakładem autora
2019-01-26
2019-01-26
kampania wrześniowa 1939 pamiętnik oficer wojsko polskie piechota Strzelcy Kaniowscy

Informacje od wydawcy, z profilu SH "Strzelcy Kaniowscy" na facebooku:

"Aby ułatwić poszukiwania osobom zainteresowanym dotarciem do "Wrześniowych wspomnień porucznika Zenona Janiaka" przygotowaliśmy interaktywną mapę. Dzięki niej można śledzić postępy procesu dystrybucji książki. Mapa jest na bieżąco uzupełniania wraz z postępami. Widać na niej miejsca, w których już są książki dostępne dla Czytelników, ale również i te do których książki już jadą. Są też widoczne krótkoterminowe plany kolejnych miejsc na szlaku. Żeby zobaczyć aktualną mapę należy kliknąć lub skorzystać z linka: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1Cbjcn0fVD7ecAmExj1wzP9tHPj_Rzej7

PUNKTY NIEBIESKIE: to miejsca gdzie książki już dostarczono i gdzie z dużą szansą już można je wypożyczyć. Zwykle są to punkty, do których osobiście książki doręczyliśmy lub odesłano nam potwierdzenia ich przyjęcia, ewentualnie dostępność książek widoczna jest w katalogach online.

PUNKTY ZIELONE: to miejsca do których książki już zmierzają. Zostały wysłane z Łodzi i pozostają na etapie doręczenia. Oznacza to, że wkrótce powinny się pojawić w danych lokalizacjach. Zmieniamy te miejsca na niebieskie jednak dopiero wtedy gdy otrzymamy potwierdzenia przyjęcia lub książki widać online w katalogach. Ten proces jednak potrafi się nieco przedłużać.

PUNKTY SZARE: to planowany kolejny etap dystrybucji. Książki rozwozimy etapami, dzieląc szlak na mniejsze odcinki, np: "Łódź", "Sieradz i okolice", "Zduńska Wola i okolice", "Zduńska-Wola - Zgierz" i tak dalej. Na mapie nie widać wszystkich planowanych w przyszłości kierunków doręczeń, tylko te realizowane teraz.

Po lewej stronie widać menu z listą placówek i szczegółami adresów. Jak Waszej okolicy nie widać, to nie oznacza, że jej nie planujemy odwiedzić. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie. Propozycje bibliotek można zgłaszać w komentarzach lub wiadomościach do nas. Nie obiecujemy, że uda się nam dotrzeć wszędzie, bo zasoby książek mamy niewielkie, ale jednocześnie zależy nam aby książka trafiła możliwie szeroko. Na mapie można wyświetlić również pozycje POMARAŃCZOWE. Są to szeroko pojęte stowarzyszenia historyczne, grupy rekonstrukcyjne, organizacje proobronne i inne formy inicjatyw kultywujących pamięć tej samej epoki, do których przekazaliśmy egzemplarze na ich wewnętrzny użytek.

Publikacja nie jest w sprzedaży. Większość nakładu trafi do bibliotek, szkół i ogólnie dostępnych miejsc na szlaku walk 7. kompanii strzeleckiej 31 pSK z Września 1939 roku. Przekazujemy je nieodpłatnie w ramach działalności statusowej. Intencją wydawców jest również to aby książki miały możliwość trafić w miejsca, gdzie dostęp do nich będzie możliwy dla szerszej liczby odbiorców. Wydanie wspomnień porucznika Janiaka to inicjatywa dwóch stowarzyszeń: Stowarzyszenie Historyczne "Strzelcy Kaniowscy"​ i Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych​.

Więcej o publikacji:

Informacje od wydawcy, z profilu SH "Strzelcy Kaniowscy" na facebooku:

Interesująca książka. Groza wojny przedstawiona bez patosu ale też bez lekceważącego podejścia czy zbytniego mitologizowania. Gratka dla regionalistów, szczególnie, że książka wydana została starannie i nasycona dużą ilością, często unikatowych zdjęć i dodatkowych materiałów. Wierzę, że druga część również się odnajdzie u jakiegoś kolekcjonera.

• Wspomnienia/biografie...
  • Biblioteka