Do kwadratu

Self Publishing
2017-01-01
2017-01-01
wiersze do kwadratu tomik

DZIĘKI BOOK TOUR ORGANIZOWANYM PRZEZ ZACZYTANA EWELKA MOGŁAM SIĘ ZAPOZNAĆ Z TOMIKIEM POEZJI ANNY SOBAŃSKIEJ "DO KWADRATU".CZYTAJĄC TEN TOMIK BYŁAM POD WRAŻENIEM WIERSZY AUTORKI. UKAZAŁA W NICH CAŁY WACHLARZ EMOCJI I UCZUĆ TAKICH JAK: SMUTEK,TĘSKNOTA, ŻAL, MIŁOŚĆ, SZCZĘŚCIE.BARDZO PODOBAŁY MI SIĘ WIERSZE, CZUŁAM, ŻE AUTORKA WŁOŻYŁA W NIE SWOJE SERCE. GORĄCO POLECAM DO PRZECZYTANIA.

W moje ręce, dzięki akcji Book Tour, trafił ostatnio tomik wierszy Anny Sobańskiej pt. "Do kwadratu". W sumie nieczęsto mam okazję czytać poezję, raz po raz lubię jednak po nią sięgnąć. Z poezją tak już jest, iż każdy czytelnik odbiera i interpretuje ją inaczej. Ile osób, tyle opinii i spojrzeń na słowa w niej zawarte. Może nie każdy zgodzi się z tym, co napiszę, ale takie są moje odczucia.

Anna Sobańska zawarła w tomiku 107 wierszy, które stworzyła od czasów, kiedy była nastolatką do dnia dzisiejszego. Każdy z nich jest inny, zawiera jakieś przesłanie. Autorka ma wspaniały styl pisania, dzięki temu czyta się je bardzo przyjemnie. Początkowo troszkę trudno było mi się znaleźć, gdyż część wierszy nie posiada znaków interpunkcyjnych i celowo pisane jest przez autorkę z małych liter. Jednak szybko się do tego przyzwyczaiłam. Wiersze są napisane prosto i przejrzyście, zawierają wiele emocji, namiętności, przesłań oraz zmuszają nas do refleksji. Niektóre wiersze tworzyły pod moimi powiekami obrazy, a inne powodowały, że uśmiech gościł na mej twarzy. Zobaczcie sami np. w wierszu "Mądrości cioci Kloci" poznajemy ciocię, która ma mnóstwo pytań i śmiem stwierdzić, że chyba każdy z nas w swej rodzinie ma taką ciocię (i to pewnie nie jedną :)) Ciocia z natury tych wścibskich, która wszystko musi wiedzieć i wszystko wie najlepiej:

"...Kochana, tak patrzę i...
chyba troszkę utyłaś.
Czy może w końcu , po latach,
udało się, zaciążyłaś?

Znajdziecie też w tomiku również inne wiersze nawiązujące do współczesności i naszych zachowań. Osobiście bardzo spodobał mi się wiersz pt. "Nie wątp". Jak dla mnie pięknie odzwierciedla uczucie i mówi o miłości, o jej sile.

Jeśli lubicie czytać wiersze, podumać nad nimi to naprawdę zachęcam, abyście sięgnęli po tomik Anny Sobańskiej. Polecam.

Tomik zawiera 107 cudownych wierszy. Mi najbardziej do gustu przypadł wiersz "Latawiec". Ten wiersz zawiera w sobie 'to coś'.
Myślę, że warto czasem sięgnąć po poezję, by chociaż na chwilę się zatrzymać. Tomik Anny ma w sobie wiele uroku. Polecam sięgnąć po tomik tej autorki. Nie zawiedziecie się.

Tomik wierszy Anny Sobańskiej "Do kwadratu" opowiada o życiu i emocjach z nim związanych. To wszystko opisane jest w wierszach.

Tomik wierszy Anny Sobańskiej "Do kwadratu" opowiada o życiu i...

Recenzja tomiku wierszy stanowiła dla mnie nie lada wyzwanie. Wiersze przecież każdy może interpretować inaczej, nie są one jednoznaczne. No i oczywiście nie dam też rady wspomnieć o wszystkich, bo jest ich bardzo dużo. Kwestia wyboru spośród tyłu przepięknych utworów również jest pewną trudnością.

"Do kwadratu" to zbiór 107 przepięknych utworów Anny Sobańskiej, wybranych spośród wszystkich napisanych przez autorkę od kiedy była nastolatką aż po czasy wydania tomiku.
Wiersze te są przepełnione ogromem uczuć. Są niezwykle zmysłowe, subtelne, chociaż bywają też pełne pasji, namiętności. Niektóre pokazują gorzkie oblicze miłości, smutek rozstania albo wzajemnego niezrozumienia, jak np. wiersz "Plecami do siebie" :

"(...)gdy siedzimy plecami do siebie jest obco
woda w wannie ostygła
świece przestały ogrzewać uczucia
uczucia przestały rozpalać świece (...)"

Fragment ten obrazuje nam, jak dawniej zakochani w sobie ludzie nagle przestali się dostrzegać. Uczucie się wypaliło, odwrócenie plecami symbolizuje, że patrzą w innych kierunkach, czegoś innego oczekują. Przynajmniej taka jest moja interpretacja...

Po więcej zapraszam na bloga.

"Do kwadratu" to zbiór 107 przepięknych utworów Anny Sobańskiej, wybranych...

Nie­dawno tra­fił mi się w ręce tomik wier­szy Anny Sobań­skiej „Do kwa­dratu.” Opo­wiada o życiu i emo­cjach, które są poru­szane w wier­szach.

Wpadł mi w oko jeden wiersz, który spodo­bał mi się bar­dzo: „W białe kwiaty utu­lasz twarz
uchy­lają woni aro­ma­tem wcią­gają w lekki sen wymy­kają się z dłoni
biały żagiel poniósł
omio­tał cie­niem wia­tru
z otch­ła­nią ciemną spo­tkał otwo­rzył bramę świa­tłu biała wstążka roz­wią­zała się
włosy roz­sy­pały
na kwia­tach kro­ple rosy
łzy kapały”
Bar­dzo lubię białe lilie. Przy­cią­gają one moją uwagę. Można na nich popa­trzeć i wzru­szyć się do łez, są one bar­dzo piękne. Takie kwiaty nas obda­rzyła natura i Bóg. Przy kwia­tach powin­ni­śmy się zasta­no­wić nad swoim życiem i zwol­nić tempo, bo życie jest krót­kie, a my nie­ po­tra­fimy zachwy­cać się nad pięk­nymi kwiat­kami. Ponoć kwiatki kobie­tom poma­gają ule­czyć złość i gniew, ale i też zaspo­koić nasze roz­darte serce.

Autorka Ania ma lek­kie pióro do pisa­nia wier­szy. Umie barw­nie wyra­zić swoje emo­cje i prze­my­śle­nia w wier­szach. Ania celowo napi­sała wier­sze bez dużych liter i bra­kuje w nich zasad pisowni, ale cza­sami poja­wiają się prze­cinki, kropki i znaki zapy­ta­nia, które są dla autorki narzę­dziem pisar­skim. Dzięki temu mogła wyra­zić swoje emo­cje i uczu­cia. Brak lub nad­uży­cie ma czy­tel­nika zwró­cić uwagę na nie­które słowa, które mają dać czas na reflek­sję nad wier­szem. Bar­dzo jasno i zro­zu­miale są napi­sane wier­sze. Od pierw­szych stron mnie wcią­gnął tomik poezji. Gdyby pisarka Ania wydała kolejny tomik poezji była­bym zain­te­re­so­wana jej wier­szami, bo ma w sobie coś i widać, że lubi two­rzyć poezję. Te poezje są takie z życia wzięte. Kupu­jąc ten tomik wier­szy Ani Sobań­skiej wspie­rasz jej bra­ta­nicę Darię, która jest chora i potrze­buję pie­niążki na lecze­nie i reha­bi­li­ta­cję. Pole­cam! Ocena 5/5.

Wydaw­nic­two Sis s.c. Byd­goszcz

uchy­lają woni aro­ma­tem wcią­gają w lekki sen wymy­kają się z dłoni
biały żagiel poniósł
omio­tał cie­niem wia­tru
z otch­ła­nią...

Anna Sobańska, Do Kwadratu

Teraz ludzie rzadziej sięgają po tomiki z wierszami, ale ja lubię czasem właśnie się w nich zatopić, zatrzymać się i pomyśleć. Za każdym razem odkrywam w danym wierszu inną głębię. Niektóre trafiają do mnie w samo serce, bo są odzwierciedleniem mojej własnej duszy. Najpiękniejsze w nich jest to, że każdy odbierze dany wiersz na swój własny sposób, co jest piękne.

Tomik „Do Kwadratu” zawiera 107 wspaniałych wierszy. Każdy jest inny i unikatowy co sprawia, że z każdy z was znajdzie w nim coś dla siebie co poruszy was bardziej. Mnie najbardziej przypadł do gustu wiersz „Latawiec” i "Do piekła".
Mają w sobie tę cząstkę mnie, która chce być silna, ale gdy upadam i tracę nadzieję, potrzebuję oparcia w drugiej osobie.

„Latawiec”

Jestem jak latawiec
kieruj moimi skrzydłami
spadam, gdy mnie nie czujesz
unosi mnie ciepło między nami.

Pamiętasz zapach jodu
co z wiatrem pieścił nasze twarze
tak Ty dotykasz moich skrzydeł
i wtedy o wzlocie marzę.

Naprawdę warto sięgnąć po poezję, żeby w tym zabieganym życiu na chwilę się zatrzymać i pomyśleć. Tomik, który Anna nam przekazuje, ma w sobie wiele uroku i prawdziwości. Polecam z całego serduszka twórczość, jaką autorka nam przekazuję.

Anna Sobańska, Do Kwadratu

Lubię sięgać po tomiki z wierszami, gdyż autor nie narzuca mi interpretacji. Dostanę zbiór liter układających się w słowa, które następnie układają się w zdania, tworząc wiersze. Takie dzieła mogę rozumieć dowolnie, mogę je przeciągać bez ustanku przez własne myśli, pozwalając, by za każdym razem zrozumieć je na nowo, zupełnie inaczej niż chwilę wcześniej.

„Do kwadratu” to zbiór 107 wierszy, z których każdy jest zupełnie inny. Najbardziej do gustu przypadł mi „Plecami do siebie”, nad którym zatrzymałam się dłużej niż nad innymi. Ten wiersz zawiera w sobie wiele przesłań, a ja wciąż szukam nowych, staram się spojrzeć na niego z różnych perspektyw. Zrozumieć to, co chciała mi przekazać autorka, oraz zrozumieć to, co chce mi przekazać moja dusza. Tym wierszem zachwyciłam się najbardziej.

Uważam, że warto sięgać po poezję, aby pozwolić sobie na chwilę zadumy. Tomik wierszy Anny Sobańskiej jest niezwykle urokliwy i bardzo przystępny w odbiorze. Polecam sięgnąć po twórczość tej autorki, nie zawiedziecie się.

„Do kwadratu”...

Całkiem przyjemne, krótkie wierszyki, do poczytania w wolnej chwili

Całkiem przyjemne, krótkie wierszyki, do poczytania w wolnej chwili

• BOOK TOUR 2019
  • Poezja
  • Sprzedam
  • Samowydawcy
  • Sprzedam/wymienię

Dodaj cytat z książki Do kwadratu