Rewolucja. Świat bez Boga

Wydawnictwo: MONUMEN
2 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
idaredalma

Religijna, francuska, bolszewicka, seksualna, genderowa – mimo że różnorodne, wszystkie rewolucje mają ze sobą coś wspólnego. Są buntem przeciwko zastanemu ładowi, kulturze i moralności, tradycji, ostatecznie buntem przeciwko Bogu, łamaniem prawa przez Niego ustanowionego, burzeniem Jego ładu.

źródło opisu: https://monumen.pl/kategorie/6024-rewolucja-swiat-bez-boga.html

źródło okładki: https://monumen.pl/kategorie/6024-rewolucja-swiat-bez-boga.html

almos | 2019-01-01
Przeczytana: 25 listopada 2018

Zbiór artykułów uczonych mężów o zagrożeniach dla kościoła katolickiego. Na imię im rewolucja, a zło zaczęło się od Rewolucji Francuskiej, a potem był marksizm, ateizm, gender i inne okropności. Kościół jako instytucja jest w książeczce święty, złem jest wszystko, co go atakuje. Niestety, te poglądy podziela wielu katolików, to dopiero przeraża.

Książeczka wpadła w moje ręce przypadkowo, jest to zbiór artykułów różnych uczonych mężów o złu, jakie zagraża kościołowi. Otóż tym złem jest rewolucja: „Rewolucja jawi się jako radykalna ingerencja w człowieczeństwo, negująca status osoby ludzkiej – istoty stworzonej na obraz i podobieństwo Boga, umiłowanej przez Stwórcę i jedynej w swoim rodzaju”, a zaczęło się wszystko od Rewolucji Francuskiej a potem już poleciały inne rewolucje: ateizm, marksizm, gender i inne paskudztwa.

W książeczce zwracają uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze kościół jako instytucja jest święty i wolny od jakiegokolwiek grzechu. Za jego krytyką stoją zresztą siły...

Fidel-F2 | 2019-01-01
idaredalma | 2018-12-30