rozwiń zwiń

W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy

Okładka książki W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy
Weronika Nawara Wydawnictwo: Otwarte reportaż
304 str. 5 godz. 4 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Otwarte
Data wydania:
2019-02-13
Data 1. wyd. pol.:
2019-02-13
Liczba stron:
304
Czas czytania
5 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375155617
Tagi:
pielęgniarka szpital pacjent

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Pielęgniarstwo w czasach kryzysu relacji międzyludzkich



265 0 108

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
592 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
632
180

Na półkach: ,

Niedocenione, często pomijane, traktowane gorzej niż przedmiot – niestety ale mowa tu o naszych polskich pielęgniarkach. Służba zdrowia, tak jak każda służba w Polsce, potrzebuje wielkich zmian i reform. Nie sądziłam jednak, że w takim obszarze jak ochrona ludzkiego życia i zdrowia, największym problemem jest nie szanowanie drugiego człowieka.
Przenieśmy się do polskich szpitali – z czym Wam się kojarzą? Prawdopodobnie z brakiem miejsc, kolejkami, lekarzami i kiepskim jedzeniem. Daleko w naszych skojarzeniach są jednak pielęgniarki – osoby które często są przez innych (także lekarzy) traktowane jak zbędne szpitalne wyposażenie.
Czas jednak przestawić nasze myślenie – a najlepszym na to początkiem jest „W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy” Weroniki Nawary. Autorka z zawodu i powołania jest pielęgniarką, prowadzi także blog, na którym odprzedmiotawia pielęgniarki ukazując czytelnikom, ze "piguła" to takze pelen emocji i uczuć człowiek. Książka ma na celu pokazać nam jak praca pielęgniarek i pielęgniarzy wygląda od wewnątrz a zawarte w niej niektóre historie mnie samą przyprawiły o ciarki i zostały przyjęte przeze mnie z niedowierzaniem.
Książka złożona jest z historii pielęgniarek i pielęgniarzy różnych specjalizacji, którzy otwierają nam oczy na ich codzienna pracę składająca się głownie z „walki o przetrwanie” tj Nieludzkie traktowanie przez innych pracowników szpitali, niegodziwe warunki pracy, liche zarobki a przede wszystkim brak szacunku ze strony pacjentów. Nie jest to jednak skarżenie się czy tłumaczenie – co prawda w książce mamy więcej szokujących historii, ale myślę, że jest to swoista rodzaju forma zwrócenia uwagi czytelnika na pielęgniarki. Sama uważam, że takie książki są pewnego rodzaju wołaniem o pomoc – zobaczcie nas, usłyszcie i zacznijcie szanować!!!
Niedostrzegane i co gorsza niedoceniane, przez wiele godzin wykonują misję niesienia pomocy potrzebującym często bez wdzięczności czy w wrogiej atmosferze .
Mogę śmiało nazwać ich pracę misją . Codzienne zmaganie się z w/w trudnościami zamiast łamać, powoduje, że pielęgniarki stają się silniejsze - ciągle mając nadzieje, ze zostaną w końcu dostrzeżone i zaakceptowane w medycznej strukturze jak pełnoprawny „element”.
_____________________
Nie jest to nowe zjawisko, nowy problem ale cieszę się, że w końcu zaczyna być o nim głośno. Szczerze? Zaczynam rozumieć ich potrzebę wyjścia z ukrycia opowiedzenia swojej historii, przybliżenia nas do zamkniętego świata, pokazania, że też są wartościowymi i uczuciowymi ludźmi, którzy czasem mają zły dzień bądź mogą być sfrustrowani czy przemęczeni a mimo to nasze zdrowie czy życie jest dla nich najważniejsze. Szacunek do drugiego człowieka jest podstawowym elementem każdej zmiany w życiu – najpierw jednak musimy zacząć od siebie.
Zachęcam Was także do śledzenia bloga autorki - http://wczepkurodzona.pl – która jak sama zaznacza „odczarowuje ten zawód”

Niedocenione, często pomijane, traktowane gorzej niż przedmiot – niestety ale mowa tu o naszych polskich pielęgniarkach. Służba zdrowia, tak jak każda służba w Polsce, potrzebuje wielkich zmian i reform. Nie sądziłam jednak, że w takim obszarze jak ochrona ludzkiego życia i zdrowia, największym problemem jest nie szanowanie drugiego człowieka.
Przenieśmy się do polskich...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    746
  • Chcę przeczytać
    459
  • Posiadam
    158
  • 2019
    99
  • Przeczytane 2019
    17
  • Teraz czytam
    15
  • 2020
    14
  • Medyczne
    11
  • 2020
    10
  • Przeczytane w 2019
    9

Cytaty

Więcej
Weronika Nawara W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy Zobacz więcej
Weronika Nawara W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także