marlenap1

Przez warsztaty pracy z książką rozumiemy aktywne spotkania ludzi z literaturą, a jednocześnie ze sobą nawzajem. Publikację kierujemy do wszystkich, którzy już wykorzystują aktywne metody w swojej codziennej pracy, ale nadal poszukują nowych pomysłów oraz inspiracji. Myślimy również o adresatach poradnika zaciekawionych metodą KLANZY, zainteresowanych praktycznymi sposobami radzenia sobie z...

Publikację kierujemy do wszystkich, którzy już wykorzystują aktywne metody w swojej codziennej pracy, ale nadal poszukują nowych pomysłów oraz inspiracji. Myślimy również o adresatach poradnika zaciekawionych metodą KLANZY, zainteresowanych praktycznymi sposobami radzenia sobie z organizacją zajęć z książką i czytelnikami, być może planujących samodzielne prowadzenie warsztatów. Do takich odbiorców potencjalnie należą: bibliotekarze bibliotek publicznych i szkolnych, nauczyciele, studenci kierunków humanistycznych i społecznych, rodzice, animatorzy kultury zatrudnieni w domach kultury, centrach społecznej aktywności, w księgarniach oraz wszędzie tam, gdzie obecna jest książka i jej czytelnik. Poradnik będzie przydatny pośrednikom między książką a czytelnikiem, pracującym przede wszystkim z grupami. Integralną częścią publikacji jest płyta z nagraniem czterech opowieści. Maria Kulik opowiada baśnie.

źródło opisu: http://www.sbp.pl/wydawnictwa/produkt?produkt_id=329

źródło okładki: http://www.sbp.pl/wydawnictwa/produkt?produkt_id=329

marlenap1 | 2018-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Ciekawa propozycja dla nauczycieli, bibliotekarzy oraz wszystkich zainteresowanych prowadzeniem zajęć i warsztatow czytelniczych z dziećmi i młodzieżą na kazdym szczeblu edukacji. Autorki proponuja metode KLANZY jako skuteczne narzędzie pracy w warsztatach książkowych. Odnajdziemy tu zarówno troch teorii: o tym, co lubi i czyta młodzież i dzieci, charakterystyke tychze grup,a przede wszystkim konketne dzialania, ktore mozna zastosowac, jak np.teatr cieni czy opowiadanie basni.
Oddzielna częścią książki jest zbiór scenariuszy warsztatów promujących czytanie zarowno dla najmlodszych czytelników, jak rowniez nastolatkow i doroslych.
Dla propagatorow czytelnictwa ta lektura bedzie jak najbardziej pomocna. Ja w swojej pracy z pewnością skorzystam z pomysłów zawartych w książce.